Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diszkalkuliával lehetek ló...

Diszkalkuliával lehetek ló állatorvos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves, lány vagyok. Nagyon szeretem az állatokat, de legjobban a lovakat. Jártam régebben lovagolni, és azt is nagyon szerettem, csak az utóbbi pár évben nagyon meghiztam. Ezért egyenlőre nem lovagolhatok, pedig a lovasoktató szakmán is gondolkodtam, mert régen jól lovagoltam. De az állatorvosi szakma, és azon belül a lovakra szakosodás is nagyon szimpatikus. Nagyon szeretem a biológiát, és a kémiát, és igaz hogy (még) nem tanulom, de olvasgattam már róla és az anatómia is nagyon szimpatikus. Csak az a helyzet hogy ahogy felső osztályos lettem, egyre nehezebb lett számomra a matek. Alsó osztályban nem okozott gondot, tehát összeadni-kivonni, osztani-szorozni tudok. És rövid időn belül egy pedagógiai szakszolgálatnál dolgozó hölgy, meg is állapitotta hogy diszkalkuliám van :/ Ezért teljes mértékben fel vagyok mentve matematikából. Nem osztályoznak, és érettségiznem se kellesz belőle. Ez kizáró ok ahhoz hogy állatorvos lehessek? Kell hozzá matematikából érettségi? Más szakma az a baj nem nagyon érdekel. Lovakkal szeretnék foglalkozni, dolgozni egész életemben. Van még más lovakkal kapcsolatos szakma a ló állatorvos és a lovasoktatón kivül? Aki esetleg már állatorvos, vagy annak tanul megtenné hogy segit nekem? Minden tanácsot és hozzászólást előre is nagyon szépen köszönök! :)

2019. aug. 26. 10:21
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Jah még annyit hogy fizika és kémia tantárgyakból számonkéréseken nem kaphatok számításos, csak elméleti feladatokat.
2019. aug. 26. 10:27
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha erről igazolásod van akkor azt mondjuk gimiben nem fogadják el, de ha érettségiznél és van számításos feladat akkor nem kaphatsz csak erről külön felmentést, vagy megcsinálod jó, vagy így jártál. Ha egyetemre mész ott már nem veszik figyelembe hogy neked ez a bajod és papírod van róla. Az nem kötelező iskola, te rajtad áll hogy ennek ellenére megpróbálod vagy sem, ott a kutyát nem fogja ez érdekelni. Ha meg munkahelyed lesz akkor sem fogja senkit érdekelni.
2019. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem. ha lovakkal akarsz foglalkozni, akkor a lovász vagy az állatgondozó szakma kiváló volna a számodra. Orvos nem lehet, az biztos.
2019. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem lehetsz. Annak azért járj utána, hogy fizikából vagy kémiából így tehetsz-e emelt szintű érettségit. Valamelyik biztos kell és persze biológiából is.
2019. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#1 Gimiben elfogadják. Most leszek szeptemberben 10.-es. Úgy értettem azt hogy lehetek-e hogy állatorvosi egyetemre megengedik-e azt hogy felvételizzek matekametika érettségi nélkül, és hogy el is tudnám-e végezni. Ha nagyon kell a matek az állatorvosihoz akkor elkezdeném tanulni és foglalkoznék vele.

Köszönöm az eddig válaszokat!

2019. aug. 26. 10:52
 6/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm majd utánna járok! :)
2019. aug. 26. 10:53
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Hogy fogsz kiszámolni egy dózis altatót, ha diszkalkuliás vagy?
2019. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam számolni tudok. Csak olyan dolgokat pl hogy egyenletek nem tudok megoldani. Nem kértem bántást, de azért köszönöm a választ!
2019. aug. 26. 11:24
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem bántásból kérdeztem, hanem hogy tudd, ilyen dolgokkal is foglalkoznod kell
2019. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

435 körül mozog a ponthatár, emelt biosz, emelt kémia kell, illetve a közepeknek is jól kell sikerülnie, nyelvvizsgákkal együtt.


Nem hiszem, hogy amennyi pluszpontot (ha) kapsz, az helyettesíteni tudná a matek érettségi pontjait, kémiából meg nagyon durva számolások vannak (nem olyanok, mint tizedikben, hanem egyenletek, egyenletrendszerek is gyakran vannak) abból csak elméletet szerintem nem lehet tenni.


Én is azt tanácsolnám, hogy inkább terapeuta, lovasoktató vagy más lovakkal foglalkozó szakma után nêzz :/

2019. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!