Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnök előírhatja, hogy...

A főnök előírhatja, hogy munkaidő előtt mennyivel kell beérni a munkahelyre? Ti mennyi

Figyelt kérdés

A szerződésben reggel nyolc órás kezdés van, hét óra ötven körül szoktam beérni, mert így jár a busz - egy órával korábban nincs fizikai értelme bemenni az irodába. A főnököm már többször megjegyezte, hogy negyvenöt előtt bizony itt kell lenni, mert elő kell készülni a munkához, és az nincs benne a munkaidőben. (Ha az ember leveszi a kabátját, leteszi a seggét a székre, és bekapcsolja a gépet, az kábé két perc, ügyfél emiatt sose várt. Egyenruha nincs, öltözni nem kell.) Megkérdeztem, hogyha szerinte 15 perccel korábban ott kell lenni, akkor 15 perccel hamarabb el is lehet menni mélyen felháborodott, hogy dehogy, a munkaidő négy óráig tart. Ez csak ilyen "illik beérni" idő szerinte.

Kérdésem, hogy ez így mennyire jogos baszogatás? Ti mennyivel korábban érkeztek a munkahelyre?



2019. aug. 28. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Volt 1 melóm ahol annyira idegbeteg természetű volt a főnököm, hogy volt hogy bementem meló előtt 30-40 perccel. Ezt azért csináltam, hogy minden reggeli feladatot megcsináljak időre. Nem azért mert lassú volnék, hanem ez a tipikus elvárjuk, hogy 2 legyet 1 csapásra.


A legutóbbi melóhelyemre olyan 20-30 perccel jártam be hamarabb, ahogy kijött a tömegközlekedés, felmondás vége felé épp, hogy betoppantam 5-10 perccel kezdés előtt.

2019. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
A munkaidő arról szól ha 8-ra mész akkor te 8:00-kor munkaképes állapotban legyél, azért hívják munkaidőnek.
2019. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

'elő kell készülni a munkához, és az nincs benne a munkaidőben.'


De, benne van. A fonok munkaidoben rendelkezik az idoddel, nem elotte es nem utana. Ha ez neki ennyire fontos, fizesse ki. Napi negyed orat nem ajandekozunk a fonoknek, mert az havonta 5 ora, 2 havonta megy egy plusz munkanap.

2019. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Én most nagyjából kötetlenben dolgozom, mármint nem nagyon szól hozzám senki, de ha ez szerinte ilyen "Illik beérni" akkor simán megmondanám neki, hogy azt meg illik kifizetni, mert az túlórának hívják.

Megszűnt a kommunista szombat, meg a társadalmi munka.


Ha mások a feltételei, akkor azt mindenképpen rögzítsétek a munkaszerződésbe! Kell egy módosítás, amibe ez szépen le van írva, mik az igényei.


Ha ebbe nem megy bele, akkor én megcsinálnám, hogy elkezdenék korábban járni, beáldozva azt, hogy akár egy órával hamarabb van csak busz, mennék mondjuk 40-re, és kő keményen el kezdeném írni a jelenléti ívet 7:40-től.

A könyvelésnek úgyis kell egy aláírt jelenléti ív, szóval úgy szívathatod őket ahogy épp nem akarod.

Ez kb 7 óra túlórára kijön egy hónapra. Ha meghamisítják a jelenlétit, vagy nem fizetik ki, akkor kilátásba helyezni a megfelelő jogi lépéseket.

Nem kell szarakodni az ilyenekkel.


Nekem volt olyan munkahelyem, mikor városon kívül dolgoztam, nekem is úgy járt a buszom, hogy 5 perccel munkakezdés után értem be. Senkit nem érdekelt, mert a feladat megvárt, és a 8 órámban teljesítettem annyit, mint más 12-ben, szóval ezzel nem volt gond.

Aztán jött egy új üzletvezető, aki ezt szóvá tette.

Én meg utána bementem majd egy órával hamarabb, és látványosan leültem, telefonoztam, stb, már mindenki más javában dolgozott, én másodpercre pontosan kezdtem el.

Természetesen ezt is szóvá tette.

Én meg megmondtam neki, hogy ha ő tud "ötpercezni" akkor én is fogok tudni "negyven percezni".


Hozzáteszem nekem nem volt veszíteni valóm, mert akkor már semmire nem értékeltem azt a munkahelyet, szóval bárkit leszabályoztam, nem érdekelt ha kirúgnak.

De amúgy nem rúgtak ki. :)

2019. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nyilván, nyolctól már dolgozunk, ebből gond sosem volt. Ezért nem értem ezt a rákészülési időt, ha előtte át kéne öltözni munkaruhába, gépeket kéne kapcsolni más helyzet lenne.
2019. aug. 28. 18:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy sajnálod, a mentális gyengeségeit, hogy neki kell egy negyed óra mire bemelegszik a szoftver , de te vagy olyan profi, hogy már út közben rá tudsz készülni a munkára, úgyhogy holnaptól 7:59-re fogsz járni. :D


Hát nem tudom, hogy hogy lehetne ezt megértetni egy ilyen idiótával, meg nyilván ez a te harcod, de az biztos, hogy ilyen igény egyáltalán nem jogos.

2019. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy annyiban hasonlít a munkahelyem a tiédhez, hogy nekem is utólag állandóan rendszeresen kitalálnak ilyeneket, hogy még ezt is, meg még azt is...

Kérdeztem már a górétól, sakkozni szokott? Ott is vissza szokott lépni? Nem vágták még pofán ilyenért?

Volt köztünk egy megállapodás, mit miért, leírtuk, kezet fogtunk, rábólintottunk, aláírtuk, utólag akkor "mégeztis"-ezzen nekem, ha majd "mégeztis" kifizeti.

2019. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

4-es: "Ha ebbe nem megy bele, akkor én megcsinálnám, hogy elkezdenék korábban járni, beáldozva azt, hogy akár egy órával hamarabb van csak busz, mennék mondjuk 40-re, és kő keményen el kezdeném írni a jelenléti ívet 7:40-től.


A könyvelésnek úgyis kell egy aláírt jelenléti ív, szóval úgy szívathatod őket ahogy épp nem akarod.


Ez kb 7 óra túlórára kijön egy hónapra. Ha meghamisítják a jelenlétit, vagy nem fizetik ki, akkor kilátásba helyezni a megfelelő jogi lépéseket.


Nem kell szarakodni az ilyenekkel."


Amúgy most komolyan elgondolkodtattál, mert első hónapban bementem egy órával korábbi járattal - mégiscsak új hely, van még mit tanulni, stb -, írtam is bele lelkesen a jelenléti ívbe, hadd lássák, hogy túlórázom és lelkes vagyok. Hamar pofon vágott a valóság, semmi nem lett belőle kifizetve, a főnök azt mondta, itt nincs túlóra kifizetés. Utánaolvastam és jogilag elvileg megteheti, csak x időn belül le kell csúsztatni. Nagy nehezen és fogcsikorgatva sikerült lecsúsztatni néhány órát, de megfogadtam, hogy többet ilyet itt biztos nem. A könyvelőhöz egyszer hívtam fel megérdeklődni, hány nap szabadságom jár, és a főnök kiakadt, hogy mit járkálok én a könyvelőhöz, nekem hozzá semmi közöm, bármi kérdésem van, azt neki kell feltenni. Jó vicc :D

2019. aug. 28. 18:32
 9/17 anonim ***** válasza:
...szóval ezt csak arra mondom, hogy pl felvételinél nem tudom elhangzott e ez a feltétel, volt e róla szó, könyveli e ezt valaki valahova, vagy ez úgy működik, hogy egy negyed órás ingyenmunka a belépőjegy, hogy a cégnél dolgozhass?
2019. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom mennyit keresel, vagy milyen lehetőségeid vannak, de néha van az úgy, hogy még egy aránylag elfogadható helyről is lepattan az ember, pusztán a pofátlan hülyének nézés miatt.

Mert így is bemész hamarabb, tehát nagyjából 5-7 percekről beszélünk, és úgy köt bele 5-7 percekbe, hogy pontosan tudja hogy nem autóval jársz, és csak 1 órával hamarabb tudnál bemenni.

Ez egy hatalom és kontroll mániás eredeti vérbajos gyökér. Az ilyet csak leköpni érdemes.

2019. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!