Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti a munkahely (főnök)...

Megteheti a munkahely (főnök) hogy a munkaidő lejárta után nem enged haza?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete van új munkahelyem, ahol számomra elég meglepő dolgot tapasztaltam, ugyanis ilyen még sosem fordult elő velem. Ha lejár valakinek a munkaideje, nem engedik haza. Mert hogy "annyi dolog van, hogy így se végzünk". akkor miért nem vesznek fel több embert?? Tényleg még csak 3 hete vagyok ott, de kezd sok lenni. Lejár a munkaidő, jelezzük hogy menni szeretnék haza (mindenki más időben végez, mert van aki 6-ra, 7-re, 8-ra stb megy) és egyszerűen közli a főnök hogy nem. És ami engem a legjobban dühít az egészben, hogy mindenki csak panaszkodik, de senki sem tesz ellene semmit. Sőt, inkább elviccelik. Én amolyan lázadónak számítok ott. Mindenki minimum naponta 1 órát ott van pluszba, az ebédszünet fél óra helyett 5-10 perc, és ráadásul ki se fizetik a túlórát. Pedig a főnök közölte mikor egyszer visszaszóltam, hogy igenis fizetik túlórát. Aha persze... Meg a főnök mindig közli hogy "na és? nekem is rég lejárt a munkaidőm, mégis itt vagyok még" ki nem sz.arja le? Meg a másik kedvencem: közölte a főnök hogy "mi (ez inkább csak rá vonatkozik) ki is nézzük azokat, akik pontban akkor akarnak hazamenni, mikor lejárt a munkaidejük. Ezért mindig ottmaradtam önszántamból 15-20 percet, mostmár viszont nem engednek.

Párom szerint egyszerűen fognom kellene magam ha lejárt a munkaidő és el kéne jönnöm. Mert hogy a munkahely nem mondhatja azt, hogy "márpedig te nem mehetsz haza, be vagy zárva ide". Merthogy vannak személyi jogaim. Viszont az hogy eljöjjek nem csak abból áll hogy kisétálok, hanem a biztonsági őr enged ki azzal a kulccsal, amit a főnöktől kér mindig el. Szerintem egyszerűen lehetetlen azt megcsinálni hogy ha lejárt a munkaidőm közöljem hogy viszlát és menjek. Vagy nem tarthatnak vissza?


Lehet kicsit kuszán írtam, kérlek segítsetek.


2016. febr. 12. 20:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* akik pontban akkor akarnak hazamenni, mikor lejárt a munkaidejük" (lemaradt a idézőjel)
2016. febr. 12. 20:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1 percet se dolgoznék ilyen helyen.


Párodnak igaza van amúgy.

2016. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem mernek szólni a többiek, mert örülnek, hogy van munkájuk. Keresni egy újat és akár hónapokig nem dolgozni az nem fér bele.


Ha nem egyezel bele, akkor nem "zárhatnak be". Nálam még pár éve volt olyan, hogy mondta főnököm, hogy 20 év késéssel végre kifizet, műszak végére visszaér és addig várjam meg. Fél órával a műszak vége után nem volt sehol, ezért léptem. Másnap kollégám mondja, hogy kb. 2 és fél óra után érkezett meg, elmondott mindennek, mert nem voltam még ott, de aztán magam is végighallgattam azt a lejáratást és porba tiprást, mikor találkoztam vele aznap. Ebben az országban nagyrészt kihasználják a bizonytalanságod, a szar helyzeted és megfélemlítenek. Egyébként az én főnököm végül csődbe ment teljesen és felakasztotta magát pár évre rá, miután elmentem onnan.

2016. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gondolkodásmódodat sem értem. Mi az, hogy ez lehetetlen? Felállsz, közlöd, hogy mehet mindenki a bús pi...ba, akinek ezzel problémája van és ha kell, elveszed te azt a biztonsági kulcsot. A munkahely nem börtön! Én az első ilyen után felmondanék amúgy.
2016. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen üzemben én is dolgoztam, ismerős. Aki nem próbaidős volt, minden nap maradt, hogy meg legyen a napi cél. Persze folyamatosan volt felvétel, mert trágya fizetést adtak. Megadták az 1 óra ebédszünetet, de le se tudtál ülni kajálni, mert szék nem volt. Na, most egyél állva 1 óra hosszát...de persze le kellett dolgozni a 60 percet. Három hétig volt gyomrom az egészhez, nem vártam meg a próbaidő végét. Hála a családomnak, megtehettem. Van aki nem teheti meg, ők ezt csinálják ma délután is.
2016. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én egy kínai étteremben dolgoztam mosogatóként 3 évet (helyszín Hollandia, de ez talán nem fontos). Eleinte este 10-ig volt a munkaidő, később átvariálták éjfélre. Evvel még nem is volt gond. Ami viszont irritáló volt, hogy amikor úgy alakult, a főnök mindig az utolsó pillanatban mondta, hogy bent kell maradni 2-3 óra hosszával tovább. Félreértés ne essék, tudom, hogy étteremben rugalmas a munkarend, de azért az esetek többségében lehet pár nappal előre értesíteni a dolgozót. Amikor ezt szóvá tettem, a főnök avval jött, hogy ez nem iroda, itt nem kilenctől ötig munkarend van. Erre kérdőre vontam, hogy oké, a hirtelen becsőrülő vendégsereg egy dolog, de amikor esküvő vagy bármi nagy parti van, akkor arról miért nem lehetünk mi előre értesítve? Erre avval jött, hogy nincs neki erre ideje, minden nap úgy kell bemenni dolgozni, hogy ez be van kalkulálva. Ez egy finomított megfogalmazása volt annak, hogy úgy kell táncolni, ahogy ő fütyül. Végül egyszer összebalhéztam, mert éjfél előtt pár perccel jött oda, hogy bent kell maradni 3-ig, végül ez vezetett a kirúgásomhoz, amit annyira nem is bántam.

Érdekes, hogy utána, amikor egy másik étteremben dolgoztam, ott az extra partikat és ilyeneket mindig kiírták a falra papíron, és tudtam kalkulálni. Volt hogy maradni kellett, volt, hogy nem, de a lényeg, hogy nem csicskáztatták az embert.

2016. febr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, a kérdésre válaszolva: Nem, nem teheti meg, hogy ott tart, de viszont lehet, hogy akkor elküld rendkívüli felmondással. Esetleg érdemes hangfelvételt készíteni. Azt nem tudom, hogy alapjában véve jogszerű dolog-e azért kirúgni valakit, mert nem akar tovább bent maradni.
2016. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Felvenném hangfelvételre, amiről tájékoztatnám is, hogy na most indul a felvétel, hogy vagy ide adja a kulcsot a bizti őrnek és haza enged, mert lejárt a munkaidőd, vagy hívod a rendőrséget és feljelented őt a munkaügyi bíróságon, a hangfelvételt bizonyítékként használva. Erre köpni nyelni nem fog tudni, megnyugodhatsz. De persze ha úgy adod elő mint egy tinikislány, akkor még a telefont is kiveszi a kezedből. Ajánlom a férjed várjon a kapuban.
nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hűha, most láttam meg, hogy mikori a kérdés. Ez esetben mi történt? :D
nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék, hogy végül mi lett, még így majdnem 8 év távlatából is.🙂
nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!