Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni munkahelyi...

Mit lehet tenni munkahelyi terror ellen?

Figyelt kérdés

Már nagyon belefaradtam az egészbe. Nagyon rossz a légkör a munkahelyemen. Én vagyok a legfiatalabb a kollégák között és majdnem kivétel nélkül az összes nő. Én 24 éves lány vagyok. Nemtudom ki mit tud a munkahelyi zaklatasrol, utána olvastam a neten, hogy mi az nagyjából. Nemtudom, hogy az én esetem kimeriti - e a "munkahelyi mobbing" jelenséget, de szerintem igen. Már fel éve itt vagyok, de állandóan úgy elem meg minden napomat, mintha az első lenne... Úgy érzem, hogy minden nap újra be kell illeszkednem. Hiába dolgoztam velük végig előző nap és váltunk el békésen a nap végén, másnap reggel kezdődik minden elölről és ez nagyon kimerito. Állandóan mericskeznek, csipkelodnek, rivarizalnak, lesik minden léptem és mozdulatomat, a hibaimat felnagyitjak, a munkám hatékonyságat gatoltak a betanulasi időszakban, mert visszatartottak információkat a munkával kapcsolatban. Amikor nem vagyok bent, hanem kimegyek szünetre, akkor tudom hogy rólam van szó, mert mikor visszamegyek akkor feszült csendben vannak, és vibrál a levegő a visszajottomre. Szeretnek kellemetlen illetve megalazo helyzetbe hozni a vendég előtt a pultban, vagy azt hangsúlyozni mások előtt, hogy bena vagyok, ügyetlen, valamit elrontottam stb. Arrol nem is beszélve, mennyire közönségesek, és állandóan obszcén vicceik vannak és szeretnek belevenni ezekbe a jatekaikba, pedig nem is csinálok félre érthető dolgot, vagy nem viselkedem "pajzanul", megis van egy kolléganőm főleg, aki a vendégek előtt hoz zavarba, pl ilyen szöveggel, hogy "jajj hát mire gondolsz.. Te kis kacér, hát ilyet nem szabad" :D stb stb... Nekik folyton ilyen témaik vannak. Persze lehet erre azt mondja valaki, hogy simán belefer és ebbe nincs semmi, de egyrészt ez egy munkahely, másrészt nekem nem fér bele, harmadrészt pedig lehet érezni a rossz szándékot a kolléganőm felől. Próbálja mindig úgy alakítani a dolgokat és a helyzeteket, imádja felreertelmezni az eseményeket és kiforgatni, és ha kínomban már én is elnevetem magam, már annyira ciki a szitu, akkor visszadobja a labdát, hogy "na már megint min fantazialsz"? És az az ellentmondásos, hogy amikor úgy vagyok beosztva, hogy csak vele egyedül, akkor minden szépnek elmondja magát és tényleg azt érzem, hogy elhiszem neki, de amit csinál az totál ellentmondásos és alattomos. Eddig nem is gondoltam, de most kezdem már azt gondolni, hogy ez a kolléganőm arra megy, hogy velem elhitesse, hogy ő milyen rendes ember, de mikor a többiekkel egyszerre dolgozunk, akkor folyton azon ugykodik, hogy nevetségessé tegyen és lejarasson. Szégyen szemre eddig nem láttam át rajta. Az a baj, hogy a többi kollegamra nem nagyon szamithatok, mert ők is ilyenek és senki nem áll mellém. Viszont elmenni sem akarok, mert szeretek itt dolgozni és szeretem a vendégeket és már előző munkahelyeimrol is főleg ilyenek miatt jöttem el és nem akarok mindig megfutamodni, de nemtudom mit csinálhatnek, mert már beszéltem a főnökömmel is többször, meg más vezetőkkel, és annál többet nem tettek, hogy egyszer rájuk szóltak. Viszont a probléma nem csak engem érint, mert akik voltak előttem mind elmentek miattuk, és volt egy lány aki utánam jött, 1 hónapig bírta mert kicsinaltak és sírva elment. Én viszont egyfajta kihívásnak is érzem, mert úgy gondolom, nem adom meg nekik ezt az örömöt, hogy hagyom hogy elkergessenek. Meg nincs rá garancia, hogy máshol jobb lenne. Valahogy ezt a helyzetet kéne megtanulnom kezelni, mert mindenhonnan nem léphet le az ember, csak nemtudom hogy még.


Van más is ilyen cipobe? Mit javasoltok? Megeri küzdeni ellenük?



2019. aug. 30. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Én is voltam hasonlóban, kb 14 évig bírtam, akkor már úgy éreztem, muszáj váltanom, mert rámegy az egészségemre visszafordíthatatlanul. Örülök, hogy léptem.
2019. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
TLDR. Próbálj bekezdéseket használni, és tömören fogalmazni.
2019. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de ennek most mi köze van a kiírt kérdéshez? :D egyébként meg máskor az a baj, hogy nem elég konkrét a sztori, hát gondoltam most kifejtem :)
2019. aug. 30. 19:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha találsz jobbat mindenképp lépj.Sehol se tökéletes de van ahol lehet jobb lenne.Tenni nehéz ellene,talán egyedül úgy tudsz tenni ellene ha nem veszed fel,ami nehéz. Nekem se túl jó a kollektíva eleinte jót nevettek ha valamit rontottam,hátráltattak,azt mondták nem kell semmit írni csak figyeljem a folyamatot.Ha valamit nem jól csináltam felnagyították amióta belejöttem a folyamatba látom ők is ugyanolyan hibákat elkövetnek.Megy a pletyka.A segítőkészség nulla,egy-két kivétellel. Jobban megvan ki kinek segít és ha kifogom a nem segítőkész kollégákat akkor szívás lehúzni a váltást.
2019. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az látszik ,hogy a munkatársaid ostobák,èn sem szívesen dolgozom ilyenekkel mert nem tudok azonosulni ezzel a buta és fárasztó humortalan odamondogatással.Bár már voltam ilyen közegben, és tudom,hogy visszahúzódóbb emberkènt nehéz reagálni ,fárasztó,komfortzónán kívül esik,vagy nèha megbènít stb stb.


Onnantól bizonyított a munkahelyi zaklatás(attól,hogy nem jelzed mèg van,de az nem bizonyított) hogy piszkálnak minősítenek beszólnak,szóval űzik a zaklatást,ès te felszólalsz normàlis korrekt stílusbab,hogy neked ez sok,felhívod a figyemet a problèmára,ès jószándékkal de erèlyesen HATÁROZOTTAN elmondod :neked ez a határ amit nem engedsz átlépni.Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod,hiszen nem te vagy a zaklató,emberi mivoltodból te nem vagy köteles semmi ilyesmit elviselni!Ha ehhez nem tartják magukat,lehet egy kis türelmi idő, ez tőled függ,a zaklatás mértékétől a te határaidtól.Akkor a közvetlen feletteshez kell fordulni,ha nem tesz semmit,akkor az egyel nàla magasabb beosztású emberhez.A lènyeg hogy ne kullogj vissza abba a negatív helyzetbe.Ha meg azt tapasztalod,hogy a kisfőnök is egy bunkó,a másik főnök is stb akkor meg tudd,hogy mindenkèpp megvàltan volna tőled.De az nem mindegy,hogy zaklatnak( egyèbkènt az elkerülő magatartás is zaklatás ezt jól jegyezd meg,az sem helyes,hogy kihagynak téged!) ès te jelzed feléjük,kiálltál magadért,tudja akinek/akiknek tudnia kell róla,nem szűnik a dolog és te tovább mész egyed és ott se,de te mindent megtettél,a magad részéről, és mivel nem vagytok kompatibilisek felmondasz, vagy pedig csendben hallgatod tűröd a negatív megnyilvánulásokat ezek eljutnak a főnökökhöz akik szintèn rossz indulatúak és még ők válnak meg tőled mert ” nem illesz a csapatba”.Sajnos ez nagyon tipikus,és akkor ez hat az önbizalmadra ,kirugtak, teljesen le leszel törve,míg a másik helyzetben emelt fővel távozol,ha tènyleg odáig fajul.Jó esetben persze leültet titeket a főnök megbeszélitek a munkatársakkal a téged ért sérelmeket,lehet hogy azt mondjàk hogy nekik el sem jutott az agyukig hogy bàntanak vele mert nem jelezted,és utàna változtatnak a stílusukon,ha meg tènyleg alattomosak akkor is látjàk hogy nem lehet ilyen passzív agresszív módon viselkedni veled,mert megléped,hogy szólsz nem lehet hülyère venni.


Remélem helyesen cselekedsz!

2019. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 1,5 évig tudtam az ilyen közeget elviselni. Kerestem az utolsó hónapban más munkát, amikor felvettek, felmondtam. Pedig nyugdíjas állás volt, de minden nap gyomorideggel mentem...
2019. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Az biztos, hogy sok múlik a csapat- vagy ottani helyi vezetőn is, ha rendes és megbízható embernek gondolod, akkor esetleg elmondhatnád neki. Megemlítve, hogy egy lány 1 hónap után elment emiatt - anonim módon persze, hogy ne tudják te voltál.

Én szubjektíve írnék egy névtelen emailt is a boltvezetőnek vagy amikor bejönne megpróbálnék személyesen, egy pár percet beszélni vele.

A legtöbb tulajnak fontos a dolgozóinak jó morálja, mert ha rossz a légkör, akkor az a bevételen is meglátszik előbb-utóbb.

Remélem valamennyire ez is segít.

Üdv, szép napot.

2019. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálam is hasonló a légkör, minden kollégám idősebb nálam, ráadásul férfiak és nők vegyesen tehát még kényesebb a szitu.

Ami nálam nem vált be ha poénnak fogtam fel a gúnyolódásokat és poénosan visszaszóltam, mert akkor elindult egy fajta adok kapok, amiből rendszerint én jöttem ki vesztesen, mert én voltam egyedül a többiek ellen. Bevált ha egy gúnyos v. kétértelmű megjegyzést tesznek DIREKT ÚGY TESZEK MINTHA NEM HALLOTTAM VOLNA. Ilyenkor kérdezek valamit a munkával kapcsolatban vagy lehet bármi, a lényeg hogy eltereld a figyelmet magadról. pl ők azt mondják "na megint miniszoknyába vagy? biztos Istvánnak akarsz tetszeni" István erre válaszolna valamit és erre kialakul egy piszkálódás amibe te vagy a középpont. De te megelőződ István válaszát és megkérdezed: Beérkezett a tegnapi megrendelés? Vagy láttátok este a Tv-ben ezt? Vagy Olvastátok mi történt XY-nal? Ez totál kizökkent. Próbáld ki.

2019. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!