Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha sehova nem...

Mit tegyek, ha sehova nem akarnak felvenni? 26/N

Figyelt kérdés
Július elejétől vagyok munkanélküli, de már 52 helyre beadtam az önéletrajzomat. Ebből 6 interjún voltam és pár visszajelzett, hogy nem engem választottak. A legtöbb adminisztrációs munka, ahová beadtam, mivel főként ilyen munkám volt mindig. A szakmám csecsemő és gyermeknevelő, de sose dolgoztam benne, mert nem engem választottak, amikor próbálkoztam. Most azonban beadtam bölcsibe is, de interjú után nem értesítettek, pedig azt mondták sokan mennek nyugdíjba. Egy bababoltba eladói interjún is voltam, de oda se biztos, hogy engem választanak, mivel olyat keresnek, akinek van kereskedelmi gyakorlata. Az interjúk általában 5 percesek és mindig hamar kiszórnak. Ígérgetik, hogy majd jövőhéten értesítenek, de sose hívnak. Előző munkahelyemen 1 évet dolgoztam adminisztrációs területen, és azért küldtek el mert csökkentek a megrendelések a cégnél. Amúgy teljesen meg voltak velem elégedve, csak pár embert el kellett küldeni. Már nem tudom hol alkalmaznának és kezdek elkeseresni. A tb hamarosan lejár és már nincs 40 nap. Győrben vagy környékén nem tudjátok most hova lehetne elmenni dolgozni?
2019. aug. 30. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Tescoba felvesznek

Hajra

2019. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, csak annyi különbséggel, hogy van egy okj-m és egy diplomám. Legalább 70 helyre beadtam a jelentkezésemet május óta, mindig rendesen interjúztatnak, min.fél óra, az utolsó körig is mindig eljutok, de sosem engem választanak. A 70ből jó, ha 7 különböző helyen voltam interjún, kb.3 helyről jeleztek vissza, hogy köszi nem. A többi semmi. Én azon kezdek gondolkozni, hogy lehet, hogy a bérigényem magas, annak ellenére, hogy több hr-es ismerősöm szerint is abszolút reális, sőt akár még több is lehetne egy kicsit. De hát ha valaki hasonló kompetenciákkal, jóval kevesebbet mond, nyilván az lesz a nyerő. Nem lehet, hogy túl nagy a bérigényed vagy nem jó az önéletrajzod?
2019. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az első munkahelyem egy üzlet volt, sosem dolgoztam még boltba, mégis beleírtam az önéletrajzomba, hogy voltam diákmunkám egy üzletbe. Ellenőrizni nem tudják, ez miatt is engem vettek fel. Nem mindig kell igazat mondani.
2019. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az 5perces interjú nem túl jó jel... Keress olyan előadásokat, tájékoztatókat ahol fel tudsz készülni az interjúka és megtudod milyennek kell lennie egy önéletrajznak. Pl. munkaügyi központ, de láttam, hogy a Kétfarkú Kutyapártnak is volt ingyenes előadása, ahol egy HRes az önéletrajzról és interjúról beszélt és lehetett kérdezni, a neten is biztos vannak blogok, videók, stb...

Esetleg amikor nem szólnak vissza vagy nem téged választanak, akkor hívd fel őket, kérd meg őket, hogy adjanak visszajelzést milyen voltál az interjún.

2019. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg a jelentkező. És sokszor nem a megfelelő embert veszik fel. Az okos embereket sokhelyen egyenesen kerülik.


Azt se felejtsd el, hogy nő vagy. Ráadásul 40 alatt gyerek nélkül.

Egy munkáltatónak te vagy a falra festett ördög. Hisz szülni fogsz(ha nem akarsz, akkor is). Ezért inkább nem kellesz.

Ha van gyereked, akkor meg azért.

2019. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért elég sok helyen van léehetőség ahová felvennének Győrbe és környékén főleg. Gyárakba próbálkozz valamelyikbe csak felvesznek adminisztrációs területre vagy akárhova. Ha bírnád a gyári operátori melót akkor próbáld meg hogy addig mégis legyen valami ameddig nem találsz olyat ami neked megfelelő.
2019. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj hogy annyi diplomas ember van,sok embernek van büfé szakon diplomaja amire hiába veri magat,önmagában semmit sem ér,szakmát kell tanulni!!!
2019. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 év alatt sikerült 6 interjúra eljutni, meg a munkaügyi 2 helyre közvetített ki közmunkára, az egyik helyen, mint kiderült nem nőt szeretnének, mert mégsem annyira irodai a munka, a másik meg betelt. Mielőtt munkanélküli lettem, előtte 4 évig irodában dolgoztam, felsőfokú és okj-és végzettségem is van, hiába. Irodai munkát elvétve hirdetnek, ha pl csomagolni vagy eladónak jelentkezem, oda be se hívnak.
2019. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem büfé-ruhatár képzettég kell hanem hasznosítható, értelmes tudás.
2019. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9#

Mi az az értelmes végzettség, amivel kb azonnal el lehetne helyezkedni?

2019. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!