Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha sehova nem...

Mit tegyek, ha sehova nem akarnak felvenni? 26/N

Figyelt kérdés
Július elejétől vagyok munkanélküli, de már 52 helyre beadtam az önéletrajzomat. Ebből 6 interjún voltam és pár visszajelzett, hogy nem engem választottak. A legtöbb adminisztrációs munka, ahová beadtam, mivel főként ilyen munkám volt mindig. A szakmám csecsemő és gyermeknevelő, de sose dolgoztam benne, mert nem engem választottak, amikor próbálkoztam. Most azonban beadtam bölcsibe is, de interjú után nem értesítettek, pedig azt mondták sokan mennek nyugdíjba. Egy bababoltba eladói interjún is voltam, de oda se biztos, hogy engem választanak, mivel olyat keresnek, akinek van kereskedelmi gyakorlata. Az interjúk általában 5 percesek és mindig hamar kiszórnak. Ígérgetik, hogy majd jövőhéten értesítenek, de sose hívnak. Előző munkahelyemen 1 évet dolgoztam adminisztrációs területen, és azért küldtek el mert csökkentek a megrendelések a cégnél. Amúgy teljesen meg voltak velem elégedve, csak pár embert el kellett küldeni. Már nem tudom hol alkalmaznának és kezdek elkeseresni. A tb hamarosan lejár és már nincs 40 nap. Győrben vagy környékén nem tudjátok most hova lehetne elmenni dolgozni?
2019. aug. 30. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%

Mérnök szakok 90 százaléka, orvos, ápoló, fogorvos, asztalos, festő-mázoló, kőműves (éljen a feminizmus, nő is végezhet ilyen munkát), víz/villany/gázszerelő, CNC-s, pénzügyes közgazdászok is el szoktak kelni hamar.


A nőkkel egyébként tipikusan az a baj, hogy lusták dolgozni, számukra a munka kimerül a pofázásban, meg az adminisztrációban, aztán csodálkoznak, hogy nincs munka. Igenis meg lehet fogni egy ecsetet, vagy egy fázisceruzát, vagy egy hegesztőpálcát lásd Flashdance. Vagy ha ez nem tetszik, akkor értelmes nem büfé-ruhatár szakos, tehát reálos egyetemi képzésre kell menni.

2019. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Flashdance az persze :D ne égesd már magad
2019. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11#

A pénzügyi-számviteli ügyintézői és a közgazdász képzés elvégzésén már túl vagyok, ezeket mind a jobb munkahely miatt végeztem, de jelen állás szerint sokra egyikkel sem mentem.

Még egy okj beleférne, jelenleg a grafikus vagy a logisztika amit el tudnék képzelni, de ahogy nézem a hirdetéseket felénk egyik se keresett. A festő, hegesztő és kőműves szakmákat meghagynám a férfiaknak.

2019. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
63%os, és te a kőműves vagy akármilyen szakmáddal életmód tanácsadó vagy, vagy csak szimplán ennyire ostoba?
2019. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egyetemi diplomám van amivel már egyetem elvégzése előtt hónapokkal állásajánlatom volt.


És pénzügy esetében nem az OKJ-s ügyintézői hülyeségekről, hanem egy pénzügy-számvitel diplomáról beszéltem.

2019. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
De nem vagy életmód tanácsadó. Több kérdés nincs.
2019. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
A grafikus büfé-ruhatár (ráadásul jó grafikus önképzésben is meg tudja tanulni azt ami kell), a logisztikának meg egyetem keretében van értelme.
2019. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15#

Gazdasági osztályon dolgoztam, több éves tapasztalatom van. Arról nem én tehetek, ha ezen a területen felénk szinte alig van álláshirdetés, de az utóbbi hetekben sima adminisztratív munkákat se igen hirdetnek.

2019. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!