Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Mostanában elkondolkodtam azon hogy mit kezdjek magammal, de nemtudom. Eléggé jó vagyok zongorából, de inkább ilyen műsorvezető, vagy programozó, játéktesztelő esetleg filmszínész szeretnék lenni. A zenei szakma sem taszít, de azt inkább egy b tervnek hagynám meg. Mindenki körülöttem mondja hogy döntsem el merre tovább de nem tudok dönteni, hogy merre tanuljak tovább. Szerintetetek?

2019. aug. 30. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A programozokat jol fizetik.
2019. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Programtervező informatikus.

Ez egy stabil szakma.

Ha mellékállásban csinálod(heti 3 nap), se fogsz éhenhalni és mellette élhetsz a hobbidnak.

2019. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én gamer voltam régen, emiatt lettem programozó, ma már játékfejlesztés a hobbim amiből mellékesben keresek is


bármit is csinálsz olyat válassz amit szívesen csinálsz és élvezel! legyen ez programozás, színészet...bármi


amúgy meg játékfejlesztésnél sokszor kellenek játékzenék, hang effektek is

szóval ez is egy lehetőség, ha szeretnéd ezt csinálni és tehetséges vagy

2019. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3asnak igaza van: olyat csinálj, amit szeretsz.


Ülj ki valamerre egy séta közben egymagadba s gondolataiddal.

Egy füzetbe írd le az összes előnyös,ügyes avagy kedvelt dolgaid/tulajdonságaid, majd egy másik oszlopba a negatív dolgokat.


Pl: mikben vagy jó?

Kedves vagy?

Megértő?


Rossz oszlop:

Pl lustaság


Majd összegezd a jókat, a rossz oszlopból pedig nézd meg azokat, amiken lehet javítani pozitív irányba.


+Menj rà önismeretre:

Ki vagy? Milyen vagy? Milyen személyiségtípus? Pl INTP-T,INTJ-T...stb

(Erre van egy hivatalos oldal+teszt)


Ha ismered önmagad igazàn, akkor ezerszer könnyebb dolgod van.


Mi miért alakult ki benned? Legyen az hobbi, szokás, érzés...stb


Sok önfejlesztési témakörben elmerültem s rengeteget változtam, ezt fejben is érzem.

Akik ismernek azok meg is jegyezték akkoriban: 180fokba megfordultál jó irányban.


Napokban véletlen találtam egy youtubest, aki röviden és tömören feszegeti az önismereti témákat. Javaslom: tanulom magam (youtube csatorna)


Pl: [link]


Ez pedig a személyiségi teszt, inkább gondolkodj el adott kérdéseknél-válaszoknál, ha bizonytalan vagy:


[link]


Sok sikert!


Programozó s hasonlókhoz kell matekhez érzék, 5 féle matekot tanult a programozó haverunk.


De ő szerette is.


Akár dipol csoport vagy hasonlókhoz is hozzá csapódhatsz, ha szeretsz szerepelni, előadni, beszélni.

Rugalmas munka, utazás, emberek, ismeretségre is szert lehet tenni (hétköznapi emberektől kezdve a nagyobb cégvezetőkig)

2019. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Programozó. Abból jól megélsz, biztos alap lesz a többi álmod megvalósításához! 🙂
2019. aug. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem én hogy mindenki ajánlja a programozót, de nem véletlen fizet jól. Matematika, fizika nagyon jól kell menjen. Angolból dettó perfect. Azért nem egyszerű, sok sikert.
2019. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem az a fontos kérdés, hogy mi az, ami szívesen lennél, hanem hogy mi az, ami eléggé érdekel hozzá, hogy az odáig el vezető út nehézségeit is vállald miatta. csak a vele járó, vagy inkább tőle remélt siker, hírnév és csillogás tetszene benne, vagy maga a tevékenység és a vele járó feladatok is érdekelnek, tetszenek?


egy átlagosan jó szint elérése bármilyen területen kb. 10 ezer óra tanulással és aktív gyakorlással jár. hajlandó vagy 10 ezer órát aktívan foglalkozni azzal, ami szívesen lennél? ha igen, akkor csináld! ha nem, akkor inkább hagyd és keress valami olyat, aminek a tanulása és gyakorlása kisebb terhet jelent, mint amekkora élvezetet okoz - vagyis szívesen töltöd el vele a 10 ezer óra tanulást.


"Eléggé jó vagyok zongorából"


szuper, de csak klimpírozol, 1-2x eljátszod ami már megy és örülsz a sikernek, hogy a család szerint milyen ügyesen megy, vagy komolyan is tanulod, rendszeresen gyakorlod? szolfézzsal, zene elmélettel hogy állsz? hajlandó vagy minden nap órákat gyakorolni, hogy rendesen megtanuld?


"ilyen műsorvezető"


milyen műsorvezető?


"esetleg filmszínész"


miért csak filmszínész? miért nem színész? valami bajod van a színházakkal? csak mert filmszínész képzés nincsen. színész képzés van, és aki elég jó színész, azt akár filmben is alkalmazzák. film ráadásul kevesebb készül, mint amennyi színház van.

hogy állsz a szerepléssel? szavalással, szöveg tanulással? hajlandó vagy hosszú darabokat alaposan megtanulni, sokszor előadni, hogy jól menjen? beszédtechnikát tanulni, hogy jó legyen a hangképzésed, előadásmódod? színjátszó körbe jártál már, mert lehet, hogy nem ártana legalább megpróbálnod hobbiból, hogy milyen is ez, mielőtt az egész életed ebben szeretnéd leélni.


"programozó, játéktesztelő"


aha, szóval játszani szeretsz. nade a matekkal, programozással hogy állsz? csináltál már legalább egy weboldalt magadnak? na persze nem valami katt-katt-kész van automata megoldással, hanem HTML parancsokból a nulláról kódban felépítve? mert ez azért eléggé alap szintje a programozásnak, ha még ez se megy, akkor hogy akarsz programozni?


mivel én is egy rakás programozót ismerek, akik maguktól a nulláról megtanultak programozni, szerintem neked is menni fog ebbe belekóstolni legalább olyan szinten, hogy az első 1-2 programodat meg tudd írni és ezzel fel tudd mérni, hogy mennyire is érdekel téged.


egyébként ne félj ettől a döntéstől. amelyik irány leginkább érdekel, abba kezdj el tanulni. ha mégsem jön be, akkor menet közben majd változtatsz és kipróbálsz valami mást. én évekig tanultam programozást, mire rájöttem, hogy szép és jó ez, csak engem marhára nem érdekel az egész annyira, hogy ezt akarjam csinálni minden nap, úgyhogy aztán más irányba indultam el. azóta mondjuk bánom, hogy nem programozó lettem inkább, mert sokkal jobban élhetnék, de nem biztos, hogy jobban élvezném, úgyhogy mégsem bánom. magát a tanulást pedig egyáltalán nem bánom. még ha nem is használom, akkor is hasznos tudásnak érzem, hogy jobban bele látok, hogyan is épül fel egy program, miből áll a programozás, milyen tervezési folyamatok előzik meg, hogyan is zajlik a tesztelés, stb.

2020. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!