Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet elviselhetőbbé...

Hogyan lehet elviselhetőbbé tenni a monoton munkát?

Figyelt kérdés
Akik monoton munkát végeznek, azokat kérdezném elsősorban. Ti milyen praktikákat alkalmaztok, hogy tűrhetőbb legyen az unalmas, monoton munkavégzés? Én jelenleg adatrögzítő vagyok és kezd kicsit felőrölni a monotonitàs és az, hogy nem kell sokat gondolkodni, valamint nagyon egyhangú. Persze szól a rádió és próbálok fejben elvonatkoztatni, de ez nem mindig sikerül. Ti hogy oldjàtok meg ezt a dolgot és mit javasolnàtok nekem, mit tegyek? Légyszi írjàtok meg, azt is, hogy milyen munkát végeztek! Előre is nagyon köszönöm!

2019. aug. 31. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én megértelek, sajnos a kezdeti munkaköröm megváltozott és nyakamba kaptam egy adatrögzítés munkát, ami felőröl. A kedves főnököm meg közli, hogy ugyan már, én egész nap csak zenét hallgatok...!


Ami igaz is, egyedül vagyok az irodában és zenét hallgatok, illetve netflix/youtube megy a második monitoron... Nem nézem, inkább háttérzaj. Szinte odanézés nélkül megy a munka.


Amúgy nem lehet bírni, én munkát keresek közben ezerrel, mert ez emvertelen.

2019. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem sikerült sehogyan se. Felmondtam.

A zene nekem csak "háttérzajnak" jó, önmagában nem köt le - de a csendet is nagyon szeretem, nem kell háttérzaj.

Nálam akkor van gond, amikor monoton, nem kell gondolkozni, viszont erős koncentrációt igényel.

Ha szimplán csak monoton, akkor agyban máshol járok, akár történeteket szövök. De ha ezt nem tehetem meg, mert pl adatokat kell ellenőrizni... Mindenféle negatív gondolat jött (stresszes időszak volt az is). Aztán sokszor azt éreztem, nem bírom már csinálni ezt a munkát. Abszolút nem.

Sehogy se bírtam.

2019. szept. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Pontosan ugyanígy vagyok vele én is. A zene jó, de tényleg nem sokat használ, ráadásul rádió műsor, amit a kolléginàk nagyon szeretnek, de ugye folyamatosan ugyanazokat a számokat adják. Nálam is az a baj, hogy nem kell kreatívnak lenni és gondolkozni sem nagyon, de koncentrálni azt igen, mivel adatokat kell ellenőrizni, pontosabban számokat. Ilyenkor nem kalandozhatok el, mert akkor nagy esély van a hibára, tehát csak a számokra figyelek és ilyenkor jönnek a negatív gondolatok. Azon veszem észre magam, hogy rég lezártnak hitt dolgok jönnek elő bennem és kezdenek el nyomasztani. Sokszor borzasztó tud lenni. Amikor vége a napnak és megyek haza, úgy érzem, mintha kimostàk volna az agyam és egy épkézláb önálló gondolatom sincs. Tisztára, mint egy robot. Próbálok fejben tervezgetni, elképzelni, hogy mit csinálok délután vagy a hétvégén, de mintha valami blokkolnà a gondolataimat. Szerintem még maradok egy ideig, de lassan elkezdek új munka után nézni, ami nem ennyire megterhelő szellemileg. Továbbra is várom a válaszokat és a tanácsokat, hátha van valakinek valami olyan ötlete, ami segíthet. Természetesen köszönöm az eddigi hozzászólásokat, jó érzés, hogy tudom, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, tehát feltehetőleg nem velem van a baj.
2019. szept. 1. 07:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a nem szeretem dolgok elől mindíg a fantázia világomba menekültem. Szintén történeteket szövögetek. Már egy komplett regényem van fejben, bár csak lenne időm nekiülni, leírni...

Eddig általában olyan munkahelyeim voltak, ahol sokszor egyedül tudtam lenni, kicsit félrehúzódni, lazulni. Ha már nagyon nem bírom, olvasok kicsit, vagy zenét hallgatok, felhívok valakit, kajálok, stb..

Takarítok egyébként, de utálom, mert nincs benne fejlődésre lehetőség és főleg mert nem igényel egy bizonyos kreativitást. Ismerek olyat, aki szeret takarítani, mert megnyugtatja, engem azonban untat. Nem tudok benne kibontakozni, nem az én világom.

Az adatrögzítő munkán régebben én is elgondolkoztam, nem is tudtam, hogy az ennyire monoton lehet. Akkor azt hiszem, az sem az én területem.

Esetleg jutalmazd meg magad egy nehezebben elviselhető munkanap után valamivel, hátha inspirálna kicsit a dolog. Én régebben ezt is próbáltam. Végig vigyorogtam a legvacakabb munkanapokat, mert a jó nagy tortaszelet lebegett lelki szemeim előtt. Persze ennek két év után lett némi negatív következménye, de sikerült leszámolnom a kalóriákkal.

2019. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Asszisztens vagyok egy irodában, monoton és unalmas. A zene csak 1-2 hónapig kötött le.

Mostanság azzal dobom fel a napjaimat, hogy ismerőseimnek írogatok messengeren, de azt is csak titokban, mert nem csak én dolgozom az irodában.

Pont egy éve jöttem ide, de már nem maradok sokáig, bár itt nem a monotonitás a legnagyobb probléma, hanem a munkatársaim.

2019. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!