Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan közöljük, hogy büdös?

Hogyan közöljük, hogy büdös?

Figyelt kérdés
Van egy nő a munkahelyemen, aki iszonyat büdös. Nem csak nyáron a meleg miatt, hanem hidegben is. Hogyan hívjuk fel rá a figyelmét kíméletesen, nem megbántva vagy durván, mert amúgy nagyon rendes és jó munkaerő is és nem szeretném, ha sértődés legyen belőle. Biztos szokott fürdeni, meg mosni is, mert nem koszos, de a szaga elviselhetetlen. Tavaly karácsonyra kapott parfümöt célzásképp, használja is, de így is büdi.
2019. szept. 13. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem úgy leset sértődés nélkül megoldani ha naponta párszor balesetnek álcázva ráburitatok pár flakon ásványvizet
2019. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
"Ne haragudj,de a testszagod nem tetszik nekünk. Kérlek,tegyél ez ellen,és ha kell, tusfürdőt is veszünk.
2019. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Beszélhetek előtte a deokrol.
2019. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Erről egyébként vannak cikkek és tippek a neten, meg rengeteg fórumon foglalkoznak a témával. A számomra legszimpatikusabb megoldás amit olvastam az volt, hogy szépen a HR-re hárítjuk a problémát. Mert, hogy munkára képes állapotban kell megjelenni a munkahelyen, és lehet, hogy higiéniai probléma áll fenny De az is lehet, hogy elküldik vizsgálatra és ott kiderül, ha betegség. Én ezt csinálnám :)
2019. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem dohányzik véletlenül?
2019. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Félre hívod kettesbe s megmondod neki egyenesen "ne haragudj, nem bántásként. Neked szeretnék kellemetlenséget elkerülni, de kellemetlen szagú vagy, meg tudnád oldani valahogy?"


Nekem is volt ilyen ismerősöm, szemébe mondtam őszintén nem tapintatosan s megoldotta.

2019. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Arra én is gondoltam, hogy betegség, mert mint mondtam nem koszos és a ruhái is tiszták. Lehet, több az izzadságmirigye...nem tudom.Rendszeresen kell alkalmassági vizsgálatra menni, ott az orvos talán észrevette volna, ha baj van. Nem dohányzik, tehát attól sem lehet.Talán tényleg egy négyszemközti beszélgetés, csak nem tudom,hogyan reagálna. Köszönöm

2019. szept. 13. 23:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű munkát végeztek? Milyen a munkakörnyezet? Miket szokott ebédelni? Táplálkozási szokások is okozhatják. Vannak betegségek, amik járhatnak erősebb testszaggal, de attól még lehet dolgozni vele. Némelyeknél a cukorbetegség okozhat ilyen problémát. Lehet fogbetegség, ínybetegség, baromi drága a kezelés.
2019. szept. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az erősen dohányzó kollégák miatt szenvedek, számra ők büdösek, rosszul vagyok tőle, de mivel betartják a szabályokat, csak annyit tehetek, hogy szellőztetek, amilyen gyakran csak tudok, és a saját asztalomat betelepítem illatos növényekkel, meg illatosítok valamivel.
2019. szept. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azért attól mert büdös nem fogják eltiltani a munkától még ha eü oka is van.

elviseled és kész nem állatok vagyunk.

2019. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!