Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állítólagos depresszió miért...

Állítólagos depresszió miért indok arra hogy valaki minden héten több napot /akár egész hetet hiányozzon a munkahelyéről?

Figyelt kérdés

Ha valakinek bármilyen betegsége van ami őt alkalmatlanná teszi a munkára (akár mentális is) semmi gond, megfelelő szakrendelés majd utána háziorvos és az kiírja. Ha megalapozott.

De az miért működhet egy munkahelyen hogy X ember egy héten több nap vagy akár egész héten nem jönn azzal az indokkal hogy „depressziós“ és minderről papírja semmi soha?


Ha én betegségre hivatkozva nem jövök evidens hogy van papírom. Papír nélkül nincs betegség.

Ez miért elfogadható indok egy munkahelyen? És ezekre a napokra full fizetést kap noha ott sincs. Szabit nem írnak ki, ka kiírnának már az egész éves keret 2x elfogyott volna, azért heti 2-3 nappal simán számolhatunk.

Persze azért nyáron a 15 nap szabi egyben kivételre került érdekes akkor nem volt depressziós, a spanyol tengerpart biztos elfújta a depit (mert ott volt)


2019. szept. 12. 08:24
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
46%
Csináld te is, ne itt puffogj. Rohadtul unalmas már.
2019. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
61%
Mert te lúzer vagy, ő meg menő. És látod, ő nyerő. Te megpukkadhatsz. De amúgy kamu. A sokadik kitalált munkahelyes sztorid.
2019. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
59%
Mert stikában rendszeresen leoralizálja a főnököt.
2019. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
76%
Beszéld meg a főnökével, ha ennyire irritál. Szerinted mi honnan tudjuk, hogy az ő főnöke miért nézi el bemondásra a dolgot?
2019. szept. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
39%

Talán azért,mert ma Magyarországon a mentális betegség nem számít "rendes" betegségnek,így beteg emberek is kénytelenek dolgozni,amíg bírnak.


Ennek szélsőséges példája az,amit leírtál,amikor valaki nem tud rendesen dolgozni.

2019. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Szűkítsük le a kérdés egy nagyon egyszerű alapkérdésre.

Ami így szólna: hogy lehet hiányozni betegségre hivatkozva egy munkahelyen orvosi papír nélkül?


Ennyi a fő kérdés. Mi az hogy valaki beteg (most mindegy is mi a baja) és nincs erről papírja?


Vagy más megközelítésben: ha valakinek nincs papírja a betegségéről honnan tudhatom h tényleg beteg és nem csak kamu az egész?


Mert ilyen dumát én is be tudok nyomni hetente hogy jajjjjj depressziós vagyok.

Mivel támasztom alá?

2019. szept. 12. 10:49
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

#5

Rendes betegségnek számít, de nem csak így bemondásra. Nekem van nem egy depresszióval küzdő ismerősöm, ezt a diagnózist szakorvos állítja fel, nem csak ők mondják rá, hogy "szomi vagyok, tuti depi".

2019. szept. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

6-ra:

"Szűkítsük le a kérdés egy nagyon egyszerű alapkérdésre.


Ami így szólna: hogy lehet hiányozni betegségre hivatkozva egy munkahelyen orvosi papír nélkül?"


Jogos a kérdésed! Nem lehet.

Pont a betegség jellege nem tartozik senkire a munkahelyen, viszont a keresőképtelenségről orvosi igazolást vinni kell.

Mellesleg a depresszió szerintem nem olyan, hogy heti 2-3 napot beteg, a másik 2-3 napon meg munkaképes. Nekem volt egy rokonom depressziós: akkor pl. egész télen egyhuzamban betegállományban volt.

2019. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Na ez az! Ha beteg oké akkor orvos papír és kész.

De ez így hogy jajjjj beteg vagyok ez miért elég? Ráadásul úgy hogy csak idén az így mulasztott napok száma bőven túllépi a 100-at.

Tehát az év harmadát máris ellógta. Mert ez igenis LÓGÁS addig amíg nincs mögötte papír.

2019. szept. 12. 11:18
 10/50 A kérdező kommentje:

"Mellesleg a depresszió szerintem nem olyan, hogy heti 2-3 napot beteg, a másik 2-3 napon meg munkaképes"



Remélem te se vagy olyan naiv hogy elhiszed bármi baja is van.... bejön rigehés röhögés jaj sziasztok pizza kávé facebook pletyi ezzel azzal nyerítve röhögés majd elvonaglás délben 16h helyett.... és másnap telefon hogy jajjj beteg vagyok. És ez így megy ... jó ideje.

2019. szept. 12. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!