Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titkárnőnek kell takarítani?

AaAnita kérdése:

Titkárnőnek kell takarítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 munkahelyen dolgoztam titkárnőként és 2 helyen elvárták, hogy én takarítsam ki az irodát, szemetet én vigyem el wc-t takarítsam ki. Mennyire jogos? Mondhatnám azt, hogy "nem mert nem erre vettek fel"?
2019. szept. 25. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Csak az lehet az elvárás, ami a munkaszerződésedben és a munkaköri leírásodban le van írva és te aláírtál.

Megjegyzem nagyon kispályás a cég, ahol egy takarítóra sem futja. Én ezen gondolkoznék el a jövő szempontjából.

2019. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kis cégeknél elég valószínű, hogy kell ilyet is csinálni. Nagyobb irodákban viszont van külön takarító személyzet, vagy takarítócég van megbízva, akik éjszaka-hajnalban jönnek pucolni.
2019. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem, és ha erre köteleznek, erősen gondolkodj egy másik álláson; ugyanis az a helyzet, hogy összevonják veled a takarítónői állást, és ezen spórolnak. Elég megalázó egy titkárnő számára a takarítás, nem?
2019. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Nincs túl sok eszed ha megcsinàlod, azonnal felmondanék. Gondolom nem volt benne a szerzödésben a takaritàs. Ez azonnali felmondàsi ok.
2019. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%

Ha a szerződésben szerepel az "egyéb", akkor ezt oda sorolják és már ki is bújtak a kérdésed alól.


Én sosem voltam titkárnő, sőt még irodán sem dolgoztam, de mindenhol elvárták a takarítást. Többször szóvátettem, hogy nem ezért vettek fel, nincs a szerződésben(de az egyéb benne volt)...sejted mi volt a válasz.

Interjúkon is felmerült kifejeztem, hogy ez nem testzik, nem is vettek fel.(mondjuk nem ezért, de biztos nem tetszett nekik, hogy ellent mondok)

2019. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha azt kérik hogy magad után tegyél rendet az jogos, ezt mindenhol elvárják. De a komplett iroda takarítást nem várhatják el. Persze az megint más ha olyan munkaszerződést írtál alá amiről tájékoztattak hogy ez is a te feladatod lesz akkor magadnak köszönd hogy elvállaltad. De ha nincs erről papír amit aláírtál és így várják el akkor ne vagy köteles megcsinálni és ne is csináld meg. Nem kell rögtön felmondani, ha látják hogy a fő munkádat rendesen csinálod de erre nem vagy hajlandó, nem engeded hogy ugráltassanak akkor lefognak szállni rólad, nagyon sok cégnél szeretnek így bepróbálkozni. Ha meg nagyon kötekednek emiatt és már fenyegetnek ezzel azzal akkor egyszerűen add be a felmondásod.
2019. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha kisebb cégnél dolgoztam felosztottuk egymás között a takarítást. Jelenlegi helyemen egyedül vagyok alkalmazott, a takarításról úgy egyeztünk meg, hogy hetente összesöprök, felmosok, 2 hetente törölgetek is, ezért kapok havi +6000et zsebbe a főnökömtől. Volt takker néni, de már nem jár. Inkább házon belül oldottuk meg így a dolgot. Szerintem így korrekt, ha kifizeti.
2019. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! igazából még nem kaptam munkaköri leírást...ami így belegondolva elég gyászos...
2019. szept. 25. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!