Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felelős egy takarítónő ha...

Felelős egy takarítónő ha lecserélik a zárakat és nem tud bejutni takarítani? Fegyelmi ezért?

Figyelt kérdés

Abszurdisztán. Ismerősöm meséli.

A főnök egy helyen kitalálta hogy néhány irodán rossz már a zár cserélni kell.

Délután mindenki elmegy haza, irodák kulcsra zárva és este jönnek a takarítók. Akiknek mindenhova van kulcsuk. Csak azt felejtette el a szuperokos főnök hogy ha lecseréli a zárakat nem ártana új kulcsot is adni a takarítóknak. Mert ez senkinek eszébe nem jutott a sok agyondiplomázott szuperbarom közül hogy jönnek délután és hogy jutnak be? Nekik még szólni se szólt senki, épület már üres, sehol egy lélek és az irodák zárva.

Hívnák a főnököt-telefonja kikapcsolva. Másnak a számát meg nem is tudják.

Másnap balhé irodák nem tiszták, fegyelmi a takarítóknak.

Amikor a takarítók megemlítik hogy volt „némi” kulcsprobléma, akkor nagy csönd.

De fegyelmi azért marad. Hát valakit csak meg kell tenni bűnbaknak! És mivel a főnök maga a hibás de ő ugye szent és tévedhetetlen mint tudjuk… hát más meg tarthatja a hátát.

Jó mi?


2016. szept. 14. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Előtte kellett volna jelezni hogy kellenek kulcsok. A főnök is ember, ő is hibàzhat.


Ha az "agyondiplomàzott" nincs, te munkanèlküli vagy. Ùgyhogy csak óvatosan a puffogàssal.

2016. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én olyanért kaptam fegyelmit, ami nem is az én hatásköröm, és nem is a mi telephelyünkön van. Mondom.. közöm nincs hozzá (ezt a vezetőség is tudta), soha nem jártam azon a helyen... Mégis kaptam egyet.


Azt csinál a munkáltató amit akar! Senki nem ellenőrzi őket!

2016. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár! Anyuméknál ugyanez a szitu. A főnöke csak délelőtt veszi fel a telefont, mert nek 2-kor lejár a munkaideje. Anyu éjszakás, tehát ha valami probléma van, őt nem lehet elérni. Délelőtt, meg mikor anyukám alszik, megy a telefon, hogy ez miért nem jó, amaz megint miért úgy van, az nem zavarja, hogy néha úgy felidegesíti anyukámat, hogy vissza se tud aludni. Mostmár anyukám kikapcsolja reggel a telefonját, mivel neki pedig reggel 6-kor jár le a munkaideje, hívja éjszaka fel, ha valami nem tetszik neki! Na erre ment a fenyegetőzés a fegyelmivel. Takarítószert nem raknak neki ki, oldja meg, csak tisztaság legyen. Nincs védőruha, se egy kesztyű, se bakancs, hozzáteszem nagyáruházat takarítanak, sokféle külön vegyszert igényelne. Hipótabletta bezzeg van dögivel, de azzal hogy tegyen rendbe egy húspultot, vagy annak az előkészítőjét? A lefolyók rendre eldugulnak, anyu bokáig áll a húslébe, erre az áruházi dolgozók leselejtezett cipőjét akarták ráadni, mondván az összes kollégája abban jár, ha nékik jó, akkor anyunak mi baja vele? Egyfolytában megy a huza-vona, anyut csak azért nem rúgják ki, mert nincs a helyére más. Mostanra eljutott odáig, hogy belesz*rik mindenbe, amíg el nem küldik, addig lesz, ami lesz, csinálja ahogy csinálja. Amúgy az agyoniskolázott főnöke az szja-ra azt mondta, hogy az szakszervezeti hozzájárulás, ez is mutatja hogy a főnöki pozíciókat nem mindig azok kapják, akik értenek is hozzá. És tévedni emberi dolg, ezt aláírom, de másokkal elvitetni a balhét, hát az gusztustalan.
2016. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Előtte kellett volna jelezni hogy kellenek kulcsok."


De okos vagy!!!!

És hogy jelezze a takarító előre hogy kell új kulcs mikor nem tud róla hogy zárcsere történt?

Hm?


Mert ugye a takarítókat még annyira se méltatják hogy egy telefont megeresszenek nekik ez ügyben...

És amikor ők jönnek késő este már kérdezni sincs kitől mert üres az épület.

De eleve nonszensz elvárni tőlük hogy olyanra kérdezzenek rá amiről nem is tudnak.


Szóval csűrhetjük csavarhatjuk a főnoök egy barom volt (volt van és lesz) és saját hibáját el nem ismerve másra keni.

Szóval még gerinctelen patkány is.

Annyit kellett volna mondania: ja nem szóltam a takarítóknak---hű a francba elfelejtettem.

Ennyi lett volna. De nem fegyelmi fegyelmi!!

És amikor a takarító rákérdez hogy bocsika hogy mehettem volna be amikor kulcsom se volt erre nem az a válasz hogy bocs én hibáztam, mert az én dolgom lett volna adni és szólni...

Patkány.

Ugye...

2016. szept. 14. 12:50
 5/10 A kérdező kommentje:

" "agyondiplomàzott" nincs, te munkanèlküli vagy."


Ez tévedés két okból. Egyik hogy mint olvasod nem én vagyok a takarító.

A másik: ahogy itt lett munkám lesz máshol is. A főnöktől kb semmi se függ csak épp ez az állás.

Más állás nem. Már miért ne lenne meló egy agyondiplomázott barom nélkül?

2016. szept. 14. 12:53
 6/10 A kérdező kommentje:

"Azt csinál a munkáltató amit akar! "


Egyébként nem. Nem igaz. Egy ilyen ügyet akár perre is vihetnél. Más kérdés hogy nem teszed meg mert ha megteszed buktad az állásod és annyit nem ér. Hát lenyeled.

Szóval inkább így az igaz: a munkáltató azt csinál amit akar-ha hagyjuk.

2016. szept. 14. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
ha a fegyelmivel nem jár semmilyen hátrány, akkor nincs értelme perelni, mert nincs miért.. Amúgy nem mindegy, hogy egy külsős cég takarít-e, vagy saját emberek.
2016. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
kár, hogy már a stílusodról is megismerni, kamukirály
2016. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Előre jelezni???! Szintén agyondiplomázott lehetsz! Mint írta fentebb a kérdező, a takarítók este járnak, a főnöknek hirtelen ötlete volta zárcsere, nyilván nem értesítette a takarítókat, azok meg nem gondolatolvasók, akkor hogy a szutykos rákba kérjenek kulcsot előre?!

Egyeseknek annyi eszük van, mit egy téglának...

Köcsögfőnök nem akarja elismerni hogy hibázott, ezek már csak ilyen alávaló tetvek.Csodálnám is, ha nem mást hibáztatna a saját nyomorékságáért.

2016. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Csodálnám is, ha nem mást hibáztatna a saját nyomorékságáért."


De az a durva hogy igazábólé nem is kéne senkit se hibáztatni egyáltalán minke ügyet csinálni ebből?

A takarítók nem jutotak be az irodákba és azok egy azaz 1 alkalommal nem lettek kitakarítva-és???

És akkor mi van?

Egy vállrándítás és ennyi. Normális esetben.

De itt nem. Itt ordítozás és fegyelmi!

2016. szept. 16. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!