Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kilépés munkahelyről?

Kilépés munkahelyről?

Figyelt kérdés
Gondoltam kipróbálok egy munkát, nem jött be annyira, de azért várok még vele. Próbaidőszak alatt vagyok. Kérdésem az lenne, ha csak pár napot mentem aztán felmondok, azt is kifizetik? Tudom, nem sok összegről van szó, de nem is ez a lényeg. Hogy van-e minimum ledolgozott nap szám, vagy akár 1 napos felmondás után azt az 1 napot is kifizetik?

2019. szept. 25. 20:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Bejelentett munka természetesen, próbaidőszakos szerződés.
2019. szept. 25. 20:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg legyen egy teljes munkanap. A dolgozóknak se fizetik ki (legalábbis felénk) a fél napokat, vagy a pár órát. Olyankor vagy szabi vagy táppénzes papír fedezi azt a napot. Innen veszem, hogy 1 teljes nap azért kell. De lehet, tévedek.
2019. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz, természetesen ki kell, hogy fizessék, akkor is, ha 1 nap.
2019. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, meg lesz az 1 nap. Sőt, hó végéig még megpróbálom motiválni magam, szóval 1 hét is lesz.


Kíváncsiságból kérdeztem mi van, ha valaki 1 nap után távozik, mert ilyen kilépésről is hallottam már. :D


Köszi a válaszokat.

2019. szept. 25. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan, aki egy fél napot se dolgozott le. Azon mondjuk úgy meglepődött mindenki. Ennyi idő alatt ugyanis még a munkát se lehet kitapasztalni, nem hogy a közeget és minden mást... No mindegy. Majd megkérdezem kíváncsiságból, hogy az az illető kapott-e pár fillért arra a pár órára, mert így hirtelen engem is érdekelne.
2019. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A ledolgozott időre bérezés jár!


Tehát nem csak napra, hanem minden ledolgozott órára!


Mivel a munkaidőt nyilván kell tartani, azon a kezdete lehet akár 6 óra, majd a vége 7:18 perc is. A kettő közötti időt kötelesek megfizetni.


Tehát a munkabért a teljesített munkaidő alapulvételével kell elszámolni.

2019. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!