Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakot tud tanulni egy...

Milyen szakot tud tanulni egy nő, ami keresett?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hiány van jó szakemberekből, vagy ha találnak valakit, arany áron dolgozik. Ez azonban - legalábbis a mindennapi életben ezt látom - olyan szakmákat takar, mint pl. festő, mázoló, villanyszerelő, asztalos stb...milyen nőiesebb szakmák vannak, amikből hiány van? Én nagyon szívesen dolgoznék kétkezi munkát, de nem olyan értelemben, hogy cipekedni kelljen nettó 800 forintod órabérért. Egyébként 26 éves nő vagyok és elegem van abból, hogy a nők marják egymást az irodában. Folyamatosan görcsöl a gyomrom, antibiotikumokat szedek negyed évente, mert mindig van valami betegségem, ez nem nekem való. Szeretnék a magam ura lenni, S egyik nap tizenkét órát dolgozni, a másik nap négyet (most csak mondtam egy példát). Fodrász, műkörmös, pedikűrös, kozmetikus? Ezek pl. nagyon tetszenek, de nem tudom, mennyire jó ötlet, nagyon drágák a tanfolyamok, s feleslegesen nyilván nem fizetnék, ha nem tudnék elhelyezkedni utána. Tudom, sok van ezekből, de szerintem csak kevés igazán jó.
2019. szept. 27. 08:35
 1/7 A kérdező kommentje:
* nem szakot, hanem szakmát
2019. szept. 27. 08:35
 2/7 anonim ***** válasza:

olyat keress amit szívesen csinálnál

mert hiába van keresett nőies szakmád, ha ott is rosszul érzed magadat


legtöbb esetben úgy lehet jól keresni, ha vállalkozó vagy, vagy a saját szekeredet tolod főleg

2019. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy jó fodrász szrrá keresi magát...
2019. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztő. Az nemtől független szakma (bár kétségkívül több a férfi, de ez ne zavarjon).
2019. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kozmetikus nagyon-nagyon szuper szerintem. Bőrápolásra mindig is szükség van, hát még ha mellette megtanulsz gyönyörűen sminkelni, műszempillát rakni, stb.

Rengeteg technika létezik, és ezek mind-mind keresettek.

2019. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy férfi szakma, én burkolónak tanulok és làny vagyok, a csoporttàrsaim mindig segítenek és nagyon jófejek, aztán ha elvègzem úgysem vàllalkozóhoz akarok menni.

Ha reàl beállítottsàgú vagy akkor ajánlom az informatika területèt, én eredetileg informatika szakon végeztem, de nincs hozzà "tehetsègem".

Vagy mondjuk egy fodràsz, kozmetikus jól keres, ha ügyes és egyéni vállakozó is lehetsz ezekkel.

2019. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
A szoftverfejlesztő sem rossz, csak ott most nagyon felhígult a szakma. Ahhot, hogy jól keressen vele, több éves tapasztalat kell, vagy java/c# és angol.
2019. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!