Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A HR-esek miért ennyire...

A HR-esek miért ennyire együgyűek? Ebben a helyzetben lehettem volna kedvesebb is?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam egy állásinterjún. Egy teszt megoldása is a részét képezte, ám az ilyen feladatokon eddig mindig egyedül hagytak míg le nem járt az idő. Ezalkalommal viszont a HR-es úgy gondolta, hogy nincs jobb dolga és hogy "ne érezzem magam egyedül" ott maradt "szórakoztatni". Olyan ostobaságokról dumált, hogy "milyen hangosak kinn a gépek beleremegnek a falak... majd találgatta milyen gép lehet.. nagynehezen úgy 10 perc után leesett neki hogy zavar, erre megkérdezte, hogy jobb lenne-e ha inkább csendben maradna. Mondtam, hogy igen sokkal jobb lenne mert nagyon zavaró így nem tudok koncentrálni. Utána elővett valami újságot, elkezdte lapozgatni hangosan, majd felállt kiment és 2 perc múlva visszajött, hogy lejárt az idő. Egyszerűen nem tudom felfogni hogy miért ilyenek? Hogy nem veszik észre magukat és miért csak az egésznapos trécselésből áll nekik az egésznapi munka? Ültem már HR közeli irodában, akkor is sokszor ledöbbentem.
2019. szept. 30. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Kíváncsi volt mennyire bírod a stresszt, szemmel láthatóan semennyire.
2019. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Stresszinterjú, amin láthatóan elbuktál

Ez egy skill, hogy tudni kell bírni a feszültséget és a környező hangokat, hisz poén officeban is öt ember beszél folyton körülötted, hívogat az ügyfél, és a főnök is időnként megnézi mit csinálsz.

2019. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egész nap úgy kell dolgoznom, hogy 4 ember beszél mellettem, nevetgének, jönnek a kérdésékkel stb stb. Meg kell tanulni ezt kiszűrni
2019. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azon kevés szerencsés ember közé tartozol, aki megteheti, hogy ilyenkor feláll és elmegy az interjúról, tedd meg!
2019. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:D Egyébként én is arra gondoltam, hogy ez az interjú része lehetett, de nem akartam színlelni ha egyszer ilyen vagyok. Próbáltam magam visszafogni, legszívesebben már az első megnyilvánulásánál megkértem volna, hogy hallgasson, ezért csendben tűrtem és csak mikor rákérdezett akkor kértem meg. Ilyen esetben a munkahelyemen is mindig bedugom a fülem és zenét hallgatok a másik elemző munkakörben dolgozó kollégával karöltve.

Viszont kíváncsi vagyok mi lett volna a jó reakió? Mondani hogy nem, egyáltalán nem zavar, és félretenni a laptopot majd megkérni hogy beszélgessünk? Vagy egyszerűen csak válaszolgatni a kérdéseire: mennyire nehéz a feladat, megy? hallja a kinti zajokat? stb..? a feladattal pedig nem haladni és a végén közölni: nem sokra jutottam...

2019. szept. 30. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jusson eszedbe, hogy az interjún nem csak te vizsgázol, hanem ők is vizsgáznak nálad. Valószínűleg az a HR-es nem véletlen csinált stresszinterjút - bizonyára a munkakörülmények is ilyenek. Ez pedig nyilvánvalóan neked sem fekszik. Szerintem örülj neki, hogy ez ilyen hamar kiderült, és nem a próbaidő utolsó hónapjáig kellett várni erre.
2019. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez így igaz :) Örülök is, csak nem tudtam hogy a HR-es ennyire hülye vagy ez az interjú része. Nem voltam még stresszinterjún és nem is akarnék olyan helyen dolgozni, ahol ilyen szinten zavarnak munka közben, illetve ahol open office van. Utóbbi nálam teljesen kizáró, egyszer próbáltam pár napig bírtam, úgy éreztem megőrülök és nap végére fájt a fejem. Soha többet!
2019. szept. 30. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!