Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti színleltetek már betegséget...

Ti színleltetek már betegséget munkahelyen?

Figyelt kérdés
Nekem ma volt ilyen és bűntudatom van. Valóban rosszul vagyok, de bírtam volna dolgozni csak rájátszottam és haza küldött a felettesem. Tudom elég idiótán viselkedtem, de többet biztos nem csinálok ilyet, nem ér annyit az egész. Viszont holnap el kell mennem a háziorvosomhoz is és neki is kamuznom kell. Mit lehet ilyenkor mondani, hogy minél előbb tudjak dolgozni? Létezik olyan, hogy 2-3 napos táppénz?
2019. szept. 30. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt írtad, valóban rosszul vagy, ezek szerint nem kell kamuznod. Nem is baj, ha háziorvoshoz mégy. Egy vérvétel, főleg, ha régen volt, nem fog ártani. Remélhetőleg nincs komoly bajod, de nem lehet tudni. Egyébként egy gyomorrontás is tud kellemetlen lenni.
2019. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább akkor legyen 5 nap,biztosan van 3 napos szerintem.
2019. okt. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, de volt már olyan, hogy megbetegedtem, elmenem kivizsgáltatni magamat, majd a 2. nap már tök jól voltam. Ez így tuti, hogy a munkahelyi környezet eredménye volt.
2019. okt. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már színleltem és nem bántam meg, bűntudatom sem volt. Viszont te tényleg beteg voltál, az orvosnak is mond el őszintén, hogy a munkahelyeden nagyon rosszul voltál, de már kicsit jobban vagy. Amúgy létezik 2-3 napos táppénz.

Nekem az előző munkahelyemre folyton bejártak ketten, hárman betegen (egyik épp a főnököm), még ha a halálukon voltak akkor is ott gubbasztottak körülöttem, mondván hogy otthon is csak ülnének. Hiába szedtem a vitaminok tömkelegét gyakran elkaptam tőlük (havonta, másfél havonta), viszont ha már lázam volt akkor inkább otthon maradtam feküdni. Nem azért mert nem tudok én is ücsörögni a munkahelyen hidegrázva, hanem mert nekem sokkal többet számít a szövődménymentes felépülés. Lényeg, hogy egy idő után a főnököm beszólt nekem megkérdőjelezve a betegségemet: biztos, hogy beteg vagyok-e vagy csak színlelek, hisz nem is tüsszögök. Gondoltam magamban róla szépeket, majd felvilágosítottam, hogyha más is, többek között ő is inkább otthon maradna betegen (otthonról is tudott dolgozni), akkor talán nem lennék mindig lázas beteg. Szóval van sokkal rosszabb is mint mikor színleled a betegséget, azaz ha nem hiszik el hogy beteg vagy miközben tényleg az vagy.

2019. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, amikor minden szirszart velem akartak megcsináltatni, befásliztam a kezem. Aztán utána gyorsan kerestem másik munkahelyet.
2019. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ne légy már nyeretlen 2 éves. a 2 hét betegszabit kiveszi mindenki az évben , ha beteg ha nem.
2019. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!