Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ellenem fordult, mit léphetek...

Ellenem fordult, mit léphetek a magam érdekében?

Figyelt kérdés

Nagyon jól egyeztunk egy ferfi kollegammal , aki felettesem is .

Kb feleve valtozas allt be a kapcsolatunkba , kezdett kritizalni , es ultimatunokat adni beszelgeteseink soran , amelyeket öleléssel zárt .

Most latom , hogy az okozhatta a gondot , hogy egy kolleganömmel beszuntettem a kapcsolatot , nem akartam többet baratkozni vele es kb azutan törtent ez a fordulat a kollegam hozzam való viszonyában . Azóta viccelödik velem amikor a csaj ott van , de a káromra, hogy a csaj röhögjön .

Úgy döntöttem beszelni fogok vele , hogy ezt nem turöm, nem turöm rokonoknak sem, hat egy idegennek , hogy a karomon vicceljen.

A csaj jókat nyerit es szórakozik rajtam .

Milyen tippeket tudtok adni , ebben a helyzetben?

Iszonyú megalázó , amin átmegyek , nagyon szenvedek , depresszióba estem .

A munkahelyváltáson kivul , milyen mas ötletetek van ?



2019. okt. 6. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja, mert látja, hogy érdekel, bánthat ezzel. Ha ragaszkodsz a helyhez, próbáld levegőnek nézni, ne mutasd, hogy rosszul esik, amit csinál.
2019. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha levegönek nezem, akkor meg piszkal , hogy mi a bajom , ne engedjem meg magamnak , hogy ignoraljam stb
2019. okt. 6. 08:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többedszerre kérdezed meg már ugyanezt.


Tanulság, nem kell a főnökkel flörtölni, játszani...

Vagy össze kell vele jönni rendesen és akkor rendben van a helyzeted amíg nem szakítotok (cserébe a kollégákkal nem nagyon fogsz kijönni és felmondhatsz, ha vége), vagy fenn kell tartani a jó, de pusztán kollegiális viszonyt.

2019. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnöködról van szó, és nincs felettese, akkor válts munkahelyet és tanulj az esetből. A munkahelyed nem a családod.
2019. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van rá megoldás, de sértődés lesz belőle.

Az állandó beégetésre nincs mentség. Ha eléred, hogy Te dominálj abban a kapcsolatban, akkor le fog szállni rólad. Amíg ezt nem éred el, addig ez a helyzet, nem fog változni.

Én ezt az egészet maximum 3 nap alatt megoldanám úgy, hogy ő mondana fel. Beosztástól függetlenül.

2019. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Négyszemközt beszélj vele és mond el neki őszintén, hogy úgy érzed ő nem veszi észre hogy az utóbbi időben nagyon bántó számodra a viselkedése. Hogy úgy érzed a munkahelyi kapcsolatotok látja már a kárát annak ahogyan veled beszél és nem szereted azt a fajta viccelődést amit csinál.

Kérdezz rá konkrétan, hogy miért viselkedik veled mostanában teljesen másképpen, mint előtte és miért enged meg magának mostanában ilyen, számodra sértő, bántó megjegyzéseket! Nem fog tudni rá válaszolni, mert azt nem fogja kimondani hogy a másik csajnak akar imponálni vele.

Mond el hogy te szeretnéd ha a MUNKAkapcsolatotok megint olyan jó lenne mint korábban és ha valami a MUNKÁDDAL kapcsolatban neki nem tetszik akkor nyugodtan mondja el neked, hallgatod, hiszen számodra nagyon fontos hogy ugyanolyan jó MUNKAkapcsolatban legyetek mint pár hónapja. Erre sem fog tudni semmit mondani, hiszen nem lesz ilyen.

Aztán köszönd meg neki hogy meghallgatott és hogy főnökként biztosan jól fogja majd kezelni a helyzetet a későbbiekben, te bízol benne. Hogy örülsz neki amiért lehetőség volt tisztázni egy olyan helyzetet ami nagyon zavart téged és hogy most úgy érzed ismét jól fogtok tudni dolgozni együtt. És mosolyogj, mint aki megkönnyebbült és jól érzi magát végre.

Akkor is mond ezt ha nem érzed még így, mert ezzel neki adsz lehetőséget a változtatásra anélkül, hogy hirtelen védekeznie vagy magyarázkodnia kellene. Ha bárki rákérdez hogy mit beszéltetek a főnökkel akkor csak annyit mondj el, hogy volt egy dolog mait meg akartál vele beszélni a munkátokkal kapcsolatban és sikerült. Senkinek ne szólj egy rossz szót se arról hogy kényelmetlen helyzetbe hozott a főnököd, várd meg amíg kiderül, hogy változtatott-e a viselkedésén. Ha lehetőséged van akkor ezután soha ne legyél pár másodpercnél tovább egyszerre együtt a főnököddel és azzal a kolléganővel. De külön-külön mindenképpen legyél velük, hogy ne gondolhassa egyik sem hogy távol akarsz maradni tőlük vagy kerülni akarod őket. Csak egyszerre ne legyenek veled, ne adj rá lehetőséget hogy megint megtörténjen a cikizés a csajozás miatt.

2019. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!