Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jó önéletrajz mégsem előny?

A jó önéletrajz mégsem előny?

Figyelt kérdés

Másodjára fordult elő az, hogy olyan csoporttársamat vették fel helyettem, akinek gyenge eredményei voltak, legutóbb olyat, akinek még nincs is kéznél a diplomája nyelvvizsga hiánya miatt.

Eddig jónak gondoltam az önéletrajzomat, büszke voltam a TDK, OTDK-ra és a többi eredményre, viszont egyre inkább sugallják felém azt, hogy ez hátrány. Bérigényekről sosem beszéltünk, de kezdem azt érezni, hogy inkább felvesznek olyat akinek kevesebbet kellene fizetni, ugyanazt a munkakört betöltve. Jövőhéten is interjúra megyek, de már nem is merek pozitívnak lenni, mert amit eddig előnynek gondoltam, most hátránynak tűnik.


2019. okt. 7. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Rosszul kezded érezni.

A munkáltató az fogja felvenni aki az interjún a legmeggyőzőbb.

Nyilván véletlenül se írd le milyen területen keresel, valamint két esetből se vonj le következtetéseket

2019. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a munkakör nem igényel diplomát, akkor hülyèk lennének felvenni egy diplomást, akinek többet kell fizetni alapból. Sajnos az üzlet így működik. Vagy tagadd le az egyetemi végzettséged, vagy keress olyan állást, amihez nem vagy túlképzett.
2019. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Abban a szakmában kívánok elhelyezkedni, amiből a diplomám szereztem, a kérdés szempontjából nem releváns hogy mi ez a szak, de igényel bőven szaktudást, ezért nem a mellem verem a TDK-val, hanem nem értem miért nem vesznek fel olyat, aki valóban ért hozza. Az interjúkon nem voltam rossz.
2019. okt. 7. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem lenne releváns, akkor nem kérdeznénk.
2019. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Milyen diploma és milyen pozícióra jelentkezel?
2019. okt. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Hacsak nem releváns a munka szempontjából, akkor a kutyát nem fogja érdekelni, milyen és hány TDK-t csináltál. Ha valóban jó vagy egy szakterületen, azt megfelelő munkahely fogja értékelni, mert hasznosítható tudás. Ha nem hasznosítható, akkor annyit ér, mint egy 5-ös ének-zenéből.


A jó önéletrajz alapvetően a munkatapasztalatodra kíváncsi, ha az nincs, akkor a tanulmány önmagában nem sokat jelent.

2019. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Attól még, hogy diplomád van (bár vannak szakmák, amiket tök felesleges egyetemen oktatni évekig), nem biztos, hogy jobban is értesz hozzá, mint az akinek (még) nincs, ellenben mondjuk rendelkezik több, komolyabb munkatapasztalattal. Hiába pontoztad le Fatal Errort, attól még igaza lesz. Szép dolog a kutatás, de helyette jobban jártál volna valószínűleg egy gyakornoki pozícióval.

Egyébként iszonyat arrogáns, nagyképű vagy, aki lazán kijelenti, hogy jobb másoknál. Miért is? Mert te azt gondolod (úgy, hogy a többi ember interjúján ott se voltál)? Nem jutott eszedbe, hogy esetleg ez a viselkedés, hozzáállás volt kizáró ok?

2019. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Le lehet pontozni, van ismerősöm aki csinált TDK-t, OTDK-t is, de mégsem veszik fel sehova.


Gyengén adja elő magát, nem egy határozott jellem. Ha őszinte akarnék lenni, akkor én sem őt venném fel magam mellé/alá.


Akárhogy nézzük, emberek ülnek emberekkel szemben. Mindig mondom, hogy az állás keresés olyan mint a párkeresés, el kell adni magad, kell a szimpátia.

2019. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem kicsit kamu szagú a kérdés. Nekem legalábbis fura, ha valaki nyilvántartja, ki kit vesz fel egy pozícióra. Én legalábbis azt sem tudom/követem, az adott cég kit vett fel helyettem, nem hogy az adott illető "hozzáértését".


Az is viccesen hangzik, hogy a kérdező a "kevesebbet akarnak fizetni" felé akarja terelni az okokat, miközben ő maga soha nem áraztabe saját magát. Egy cég alapvetően nem úgy működik, hogy odajön valaki és "jajj ez sokat akar majd" aztán elhajtják. Rosszabb esetben megmondják, hogy ennyi az annyi.

2019. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!