Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 34 éves nőként előnyös beleírn...

34 éves nőként előnyös beleírni az önéletrajzba, ha valaki hajadon?

Figyelt kérdés

Nincs férjem, nincs gyerekem, azaz nincs családom. Pozitív dolog a munkaadónak, ha beteszem, hogy "családi állapot: hajadon", vagy negatív?


-Ha beleírom, nem fogja azt feltételezni, hogy na majd ez biztos lelép holnapután szülni, inkább be se hívjuk?

-Ha nem írom bele, akkor nem fogja azt feltételezni, hogy biztos azért nem írta be a családi állapotát, mert valószínűleg kisgyereke van, és inkább be se hívjuk?


Mi a véleményetek?

Aki hasonló helyzetben van, az mit tapasztalt?

(Ja, az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem is tervezek a közeljövőben gyereket szülni, mert nincs meg hozzá a háttér. Tehát az, hogy nem megyek el szülni, az fix. De ezt nem mondhatom a munkaadónak, mert ezt sem hinné el...)


Esetleg aki HR-es, az hogyan tekint erre témára? (Ha HR-esként írsz, légyszi írd oda, hogy tudjam!)


Köszönöm előre a válaszokat, és jobb híjján zöld kézzel díjazom!



2012. okt. 3. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, én 37 vagyok és ugyanúgy, mint Te. Én nem írom bele. Ha interjúra behívnak, akkor elmondom úgyis. Sajnos éppúgy van, ahogy Te írtad. Az se jó, ha családos vki, az se ha még nem szült, azt meg úgyse hiszik el, h nem akar gyereket.

Olyan is volt, h az volt a gond még nem voltam férjnél, mert akkor meg biztos van vmi probléma bennem, ha nem kellettem senkinek. :-(

2012. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


nem írnám bele én sem, ha kérdezik akkor elmondod. Amúgy úgy gondolom, szinte mindig szívás nőként munkát vállani, mert ha 30 körül vagy , és nincs gyereked, akkor biztos most fogsz majd szülni a reakció, ha 30 körül vagy és van gyereked, akkor az, hogy sokat lesz beteg a gyerek, nem számíthatnak rád. 40 felett, pedig már ott vannak a fiatalok :(

2012. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!