Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 12 év után nem küldhetnek el...

12 év után nem küldhetnek el valakit 30 napos felmondással?

Figyelt kérdés

A felmondást az Mt szabályozza kivéve ha a szerződésben más van. De mivel a szerződésben a felmondásról semmi sincs, így az az érvényes ami az Mtben van.

Tehát akkor kizárt hogy valakit 12 év után 30 napos felmondással küldjenek el?

Ez ha jól nézem 55 nap lenne?


[link]


2019. okt. 14. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, 55 nap felmondási idővel tudod megszüntetni a munkaviszonyt. Ennek a felére amúgy törvény szerint fel kell mentened a munkavégzés alól. Tehát a felmondási ideje második felében még tart a munkaviszony, jár neki a fizetés, de nem dolgozik.

A másik, hogy 10 év időtartamú munkaviszony esetén 3 havi alapbernek megfelelő összegű végkielégítés is jár a munkavállalónak.

Ez akkor van, ha te mondasz fel neki.


30 napos felmondási időre akkor van lehetőség, ha közös megegyezéssel történik a munkaviszony megszüntetése. Ekkor kell a felmondási idő alóli felmentést és a végkielégítést is kezelni.

2019. okt. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"A másik, hogy 10 év időtartamú munkaviszony esetén 3 havi alapbernek megfelelő összegű végkielégítés is jár a munkavállalónak."


Én nem a főnök vagyok én az vagyok akit elküldenek! Végkielégítésről nem is álmodok, majd max ha bíróságra megyek mert ez a főnök ilyet nem fizet meg is mondta.

2019. okt. 14. 08:52
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy mit írtál alá?

Ha "munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel" volt a felmondás címe, és aláírtad, akkor késő bánat, beleegyeztél. A bíróságon ha szembe nem is röhögnek azért, de mindenképp udvariasan elküldenek, ha te egy közös megegyezéssel történő felmondásnál végkielégítést követelnél.

Ha rendes felmondással küldtek el, akkor viszont támadható az eljárás, és mivel a törvény tisztán fogalmaz, a bíróság egyértelműen neked adna igazat.

2019. okt. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: De az ő főnöke egy hiperkorrupt befolyásos diktátor, akinek egész az országházig vannak összeköttetései. Lazán megteheti, hogy semmit nem fizet ki neki, még rendes felmondás esetén se. Vagy ha mégis, utána elintézi, hogy az egész országban max. csak közmunkára vegyék fel. Így nem fog csinálni semmit, hanem nyeli a békát, és idejön panaszkodni, hogy nem fizettek neki végkielégítést.
2019. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!