Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mobbingolásban volt már...

Mobbingolásban volt már részed? Hogyan oldódott meg a helyzet? Áthelyezéssel vagy felmondással?

Figyelt kérdés
2019. jún. 29. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ignorálással. Felnőtt emberek vagyunk, nem? Fogtam és a munkámmal foglalkoztam, elvégre azért fizetnek.
2019. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ignorálással még nincs megoldva a probléma.

Fel nem mondanék, de ha van rá lehetőség visszavágnék. (Ha a kollágá(k) részéről jön, persze könnyebb a helyzet.)

Egyébként nincs pszichologus vagy HR-es, aki segíthet?

2019. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Az ignorálás nem biztos megoldás. Én is azt próbáltam, és amikor látták, hogy nem foglalkozom vele, annál jobban csinálták. Végül jött egy létszámleépítés, amibe beleestem, utólag azt mondom, hálistennek.
2019. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Az ignorálás valóban semmit sem ér.

Az, hogy ebben az országban ez a jelenség megmutatkozik, ez egyrészt a társadalmat, másrészt a munkakultúrát, harmadrészt a vezetőket is bemutatja.

A HR-esek f×nak az ilyen jellegű problémákra, a főnököknek mondott valakik rendszerint csak csapkodják a verítéket a homlokukról, tehát ezzel nem foglalkoznak, vagy nem úgy, ahogyan kellene.


Volt már ilyenben részem, a "megoldás" áthelyezés lett, majd pár évre átjött a főmobbing-os is, valami ismét elkezdődött mobbingolás tekintetében, grátiszként egy olyan irodában vagyunk megint együtt, ahol nincs vezető... Szóval marad a felettessel való beszéd, még ha totálisan értelmetlen is a dolog.

2019. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
De milyen érdekes hogy mindig az irodában van mobbing... Gyártó soron miért nem látok ilyet? Ja, mert ott dolgozni kell és nem érnek rá, meg ha valaki kigáncsolja a kollégát, azzal akkor magával is kitol, illetve a vezetés nem szereti a széthúzást mert a termelés rovására megy és inkább kiteszik a nem kívánatos elemet. Nekem ez a tapasztalatom, és van pár év és több munkahely is mögöttem. Mindig minden sirám az irodában van. Érdekes.
2019. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: 3-as vagyok, velem gyárban történt.
2019. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasonló okokból két hétig bírtam a gyárban. Akkoriban muszáj volt gyorsan pénzhez jutnom de sírva jöttem el.
2019. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elmentem gyesre. 4 évet töltöttem otthon, volt éppen elég időm gondolkodni a helyzeten, és egy idő után azt is kezdtem felismerni, hogy én hol voltam hibás a történetben. A két gyerek után ugyanoda vettek vissza, és semmi probléma nem volt már. Azóta dolgoztam több munkahelyen, de soha többé nem fordult elő hasonló.
2019. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos egyféle képpen lehet megoldani: Felmondasz és reménykedsz, hogy a következő munkahely nem mobbing tanya.


Nem azért ez a megoldás, mert ettől majd észhez tér a munkáltató, mert arra nincs. Arra hogy azon a helyen téged ne mobbingoljanak.

jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!