Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkahelyre mennétek?...

Melyik munkahelyre mennétek? Ahol kevesebb a fizetés, de szimpatikusabb, vagy ahol több, de nem volt kellemes az első benyomás?

Figyelt kérdés

Van az "A hely" és a "B hely" (jobbat most nem tudtam kitalálni)


"A hely"

- szimpatikus kollégák (első benyomás), ami fontos mert sok lenne a csapatmunka

- szimpatikus környezet

- napi 8 óra (heti 5 nap mennék értelemszerűen)

- aranyos nő a főnök

VISZONT nehezebb bejárás (átszállással 40 perc) és kevés bér, ami nehezen alkudható feljebb


"B hely"

- a kollégák nem tűnnek jó fejnek, hallani hogy sok a vita, nem összetartó csapat

- szigorúbbak, a főnök is szigorú, maximalista, rideg

- napi 12 óra (heti 3 nap)

VISZONT könnyebb bejárni (20 perc átszállás nélkül) és a bér 40 ezerrel több


A felsorolásból is kiderülhet, hogy a szívem az "A"-hoz húz, de nehezen tudok elmenni amellett, hogy ennyi különbség lenne olyan fontos tényezőkben mint a bér és a bejárás.


2019. okt. 17. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
B
2019. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vegyük észre, hogy míg az első heti 40 órás állás, a második heti 36 órás!


Bruttó 40e Ft nem lenne szempont a döntésnél.


Tehát A hely előnye az emberi rész, B hely előnye, hogy kevesebbet kell dolgozni, kevesebb idő megy el bejárással (már csak azért is, mert kevesebbszer kell bemenni). Mérlegelni kell, a 12 órás munka nem készíti-e ki az embert. Nagyon nem mindegy, mit, milyen gyorsan, mennyire robotszerűen kell végezni. Pl. láttam szalag mellett dolgozókat a győri AUDI-ban. Hát azt 8 órában is éppen elég lehet, nemhogy 12-ben. De ez én vagyok. Lehet, hogy más zokszó nélkül bírná.


Szóval én csak szempontokat tudok írni, a végső döntéshez még több infó kell. Hogy csak egy példát mondjak: ha kertes házban laksz (vagy van hétvégi házad), és a kertet műveled, akkor nagy kincs, ha sokkal több szabadnapod van (a 12 órázások miatt). Ha nincs kerted, ez nem szempont.

2019. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kell a pénz vagy nem kell?

Én most túroma a melót, mert kell családi házra a pénz meg hitelre, szal nem mindegy az se, mennyit utalnak.

Ha meglesz, utána már szarok bele én is, jobb lesz a kisebb összeg.

2019. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A
2019. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a B a befutó. Elsősorban a munkarend és a rövidebb bejárási idő miatt. Megfelelő személyiséggel egyébként hatékonyan együtt lehet működni még a nehezebben kezelhető kollégákkal is, nem biztos, hogy túl nagy hátrány ez a dolog.
2019. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

A


Ha idegroncs leszek a B helyen többet vesztek

2019. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Oda ahol jobban érzem magam.Hosszú távon nem olxan könnyű rossz munkakörnyezetben dolgozni. Pl.én debilekkel dolgozok mindig valami cirkusz,viszály úgy tűnik minden a feje tetejére áll pár nap mmúlva meg minden úgy megy mintha mi se történt volna és ez így forog körbe-körbe. Hiába jó a fizetés,utat is fizet, a főnökök szeretnek de ha találnék jobb körülményeket még ha kicsit kevesebbet is kapnék váltanék
2019. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Sok lehetőség van a világban csak meg kell találni,bátorság,kitartás stb..

Én olyan helyet keresnék ahol jó a fizu és nyugodt környezetben vagyok szóval ahol passzol minden, ha nem találok ilyet akarok fogom magam és saját magam megteremtem ezt, hiszen annyi lehetőség van csak meg kell találni.

2019. okt. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Az A-t választanám. Igaz, erre a tapasztalat visz rá, dolgoztam már messze áltag feletti bérért és juttatásért, nagyon szemét emberek közt. Borzasztó volt, fèl évig bírtam.
2019. okt. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
B
2019. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!