Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollégák mobbingolnak, főnök...

Kollégák mobbingolnak, főnök elvileg velem van, mit tehetek?

Figyelt kérdés

40+ férfiak vagyunk, én külsős IT-s szakértőként kerültem a céghez határozatlan idejű szerződéssel és kb másfélszeres fizuért, amiről tud sajna az egyetlen ott levő korábbi gonosz kolléga. Sajnos neki van egy alapbetegsége, és az EQ-ja is elég alacsony, valamint a szakmában is segítségre szorul (ezért vettek fel engem), szóval halmozottan hátráyos helyzetű, ezt tetézi egy nárcisztikus jellemvonás. Na, ebből szép nyerni. A probléma az,h én kvázi alárendelt, külsős szerepet kaptam.

Többször megjegyezte, h amit csinálok az nagyon jó, de mutassam meg a főnöknek, mert majd ő szeretné prezentálni (wtf?). Ráhagytam, elvileg csapat vagyunk. Aztán olyat is mondott vicceskedve, h ha ilyen gyorsan dolgozom, neki nem kell már semmit csinálnia (ennél egyértelműbben nem jelezte volna h a pokolba kíván engem)

Aztán jöttek mindenféle szúrkálódások szakmailag: nem adott szükséges hozzáféréseket, információkat. Amit jól csináltam, azt jelentéktelennek állította be, amit hibáztam, azt ezerszeresen felnagyította, stb. Személyesen beszéltem vele, rákérdeztem,h mi a baja, de csak annyit mondott, h túl sarkosan fogalmazok a szakmai véleményem illetően... (wtf? független konzultánsként kb ez a dolgom,h rávilágítsak a hiányosságokra)

Szóval ahelyett, h egy jó csapat lennénk és egymástól tanulnánk, ez a gonosz kolléga ott tesz be, ahol csak tud. Jött egy új belsős kolléga is, azzal sülve-főve együtt vannak, röhögcsélnek, sztoriznak előttem 3m-re, én meg ha munkával kapcsolatos kérdésekkel megyek hozzájuk nincs rám idejük, meeting meghívásom nem fogadja el. Az új kolléga meg ugye ettől a gonosztól függ, kb a bábja lett. Az h reggel-este nem köszönön, az alap nála.

A főnöknek ezt jeleztem, mivel a munkám rovására megy már.Erre azt mondta,h majd összehoz hármasban egy találkozót.

No, mit lehet ebből a sztoriból kihozni? Tudnátok stratégiát adni, hogy álljak hozzá?

Melóhely váltás nem opció, mert imádom a munkám, viszont szeretném kezelni ezt a helyzetet.

Odamenjek egy holnap reggel mikor nem köszön és megkérdezzem a többiek előtt,h mi az oka, hogy nem szokott nekem köszönni? A gonszokodásait írom egy naplóba, amit legutóbb kiterítettem a főnök előtt, azt persze tudom tovább írni, kérdés mire megyek vele.

Komolyan, mint a dedóban.


2019. nov. 11. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem te vagy akinek az elöléptetését egy belsös kollega miatt vissza vontàk?

Hasonlo a szitu. Ott is külsös-belsö èrdekellentèt a dolog.



Ez a gyökere az egèsznek amugy. Hogy nem érdeke csapatkent dolgoznia veled a belsös kolleganak, söt az maroknyi IQ jàval pont ugy erzi, hogy a kisakkozàsa a cèl. Azaz nem ket emberes/vagy nem csapatmunka a dolog hanem egy emberes es verseny van a pozicioert.


Anno amikor nem ez de hasonlo problemank volt a csapatjatek okozta egymastol függes miatt, es ez gyakori problemakat is szült, a vezetöink megoldottàk ugy hogy külön osztottàl öe a feladatokat, azaz függetlenitettek minket egymastol.

Nem epültek tovabb egymasra a tevekenysegeink. Mindenkinek sajat "munkaja" lett.


En ezt inditvanyoznam. Hogy ne a belsös kollegan muljanak az olyanok hogy megkapok e hozzafereseket infokat, ne legyen neki köze, betekintese sem a munkàmba!


Ennek a kivitelezesere megoldasara sorakoztatnék fel jarhato utakat.

2019. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*külön osztottàk le a felaatokat hogy a munkatarsak munkai ne egymasra épüljenek, egymastol függetlenedjenek.


Nalunk egy csapasra megoldott ez mindent.

Még a nyomtatohoz is külön jelszavunk volt(ami géphez van kötve) olyan szinten szètbontottak.

2019. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy ha nem lehet öt függetleniteni akkor vilagosan lefektetni a kötelezettsegeit.

Pl ezt is h jelszavak megadasa stb

Ki mit prezental

Szakmai velemenyt nem mondhat a hatad mögött

Stb

2019. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, a feladatmegosztást jeleztem a főnöknek is, de azt mondta csak h szeretné,ha jól érezném magam, és h mégiscsak azt kéne csinálni, ami a munkaköri leírásomban van... de ahhoz meg ugye együtt kéne működnie a kedves kollégának. Erre mondta a főnök,h üljünk le.

Ma egyébként külön köszönt nekem, igaz nem nézett rám, de legalább köszönt, meg az írásbeli kérdéseimre is válaszolt, még ha 3 óra múlva is... addig meg találtam más elfoglaltságot. Szóval ha így ez működik, h kb nem szólunk egymáshoz, de nem is tart be látványosan, akkor happy minden.

2019. nov. 12. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:

En nem dolgoznék ugy hogy egy kollega joindulatatol meg kedvétöl függjek.

Az meg hogy köszön e, az pont nem is erdekelne.


Bekérném irasban az adatokat masolatban a vezetés es onnanstol az ö mulasztàsa ha azt nem adja meg


Csak irasban kommunikalnék vele szakmai dolgokrol es ilyen formaban.

2019. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!