Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 40 évesen érettségi és szakma...

40 évesen érettségi és szakma nélkül milyen lehetőségeim vagy jövőm lesz?

Figyelt kérdés
Van olyan szakma vagy jövőkép amibe érdemes belekzdeni, vagy maradjak biztonsági őr és örüljek hogy nem leszek hajléktalan?

2019. nov. 12. 16:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ahogy látom más is úgy látja a dolgokat ahogy én, azaz hogy semmi értelme tanulni, inkább a szakma, de az is necces. Megirnátok hogy ki milyen hiányszakmát javasolna 8 általánossal?
2019. nov. 12. 20:36
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ne dőlj be annak, hogy nincs értelme szakmát tanulnod. Tanulni mindig lehet, kell és van is értelme. Az érettségi nem ér semmit, nem kell az már neked, úgysem most akarsz menni egyetemre már. Szakmàt tanulj! Én jelenleg burkolónak tanulok és 28 emberből 23-an 30 év felettiek, még 50 éves ember is van köztünk, aki most akar vállalkozó lenni ebben. Valami hasonlót javaslok, kőműves, ács, festő, hegesztő, vízszerelő, gàzszerelő, ezek mind jó szakmàk.

2019. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel. Nem kell 5re érettségizni. Szakmát is nehéz erettségi nélkül szerezni mert sok suli feltétele az érettségi. Sajnos a nélkül szinte emberszámba sem vesznek. Egyébként ne ítéld az alapján magad hogy megy a gimis tananyag. Épp hogy elvéheztem a gimit. Pocsékul ment. Aztán mégis lett 3 diplomám. Más amikor már azt tanulod ami érdekel. Az erettségin csak túl kell lenni. Nem hiszem hogy hülye vagy.
2019. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakmát tanulj mindenképpen. Nem tudom hol laksz, de a Balaton környékén egyszerűen lehetetlen kertészt találni, aki lenyirja a füvet. A nyaralótulajdosok lefoglalják egész évre a kertészeket, akik karbantartják a kertet, évi 100-220 ezer ft egy kert, és már nem vállalnak többet, annyi kertjük van. Ugyanez ott a vizvezetékszerelőkkel, villanyszerelőkkel. Aztán nyáron meg a vendéglátóipari egységekben van rengeteg állás, mert a fiatalok kimennek inkább Bécsbe dolgozni. Szóval Balatonon mindig van munka.
2019. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
érdekel
2019. nov. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!