Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozni Ausztriában 18 évesen?

Dolgozni Ausztriában 18 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem a következő: meg éri ki jönni Ausztriába dolgozni 18 évesen, ha a fejem fölött lenne fedél, mert anyum régi párja itt él, akivel elég jóban vagyok, és szoktam ki járni hozzá, tehát lenne szállás.


Érettségim van, németet tanultam, a nyelvhez annyit, hogy társalgási szinten meg tudom magamat értetni, ismerek elég sok szót, de természeresen kerültem már olyan szituációba, hogy nem értettem valamit ilyenkor elmobdtam hogy én nem mindent értek meg, mivel magyar vagyok, és akkor elnagyarázták egyszerűbben, de ezek a komnunikációk csak például boltban voltak, vagy az utcán, vagy buszra várva, tudom hogy egy munka helyen sokkal nagyobb lenne a követelmény.


Magyarországon elég rég óta próbáltam magamnak keresni pénzt, suli mellett 11. Óta voltak hétvégi munkáim, ebből ami a legjobban tetszett az egy kiszolgálói állás volt egy szórakozó helyen.


A suli után dolgoztam üzletben is, (azt rendesen heti 40 órában) tehát egy kicsi belátásom ilyen téren is van.


A kérdés tehát, hogy lenne-e esélyem elhelyezkedni, és hogy pontosan hol tudnék munkát keresni.


Kieg: nyilván jönnének a kommentek, hogy anyum volt párját kérdezzem meg, de a helyzet kicsit bonyolultabb, történt vele egy incidens(ez nem publikus), és azóta az agya nem fog olyan jól, a nyelvet sem tudja már úgy beszélni mint régebben, és a gondolkodása hagy egy kis kivetni valót, tehát tőle csak a lakhatásban tudok segítséget kérni.



2019. nov. 13. 15:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Kieg: főleg olyan tippekre is kíváncsi lennék, hogy milyen munkákat ajánlotok, milyen munkakör ami kezdetnek azt gondoljátok hogy jó lehetőség.
2019. nov. 13. 15:12
 2/4 b1812567 ***** válasza:

Nem írtál nemet, végzettséget, esetleges szakképesítést. Feltételezem, hogy utóbbi nincs.


Képzettség és épkézláb nyelvtudás nélkül vagy takarító/mosogató munkát találhatsz, vagy valamilyen gyárban, futószalag jellegűt. Vannak helyek, ahol minden nyelvtudás nélkül is felvesznek. Persze sz@r meló, kevés pénz, rossz beosztás és kb. 0 megbecsülés.


Használható nyelvtudással vendéglátásban sok munka van.

Illetve kiskereskedelemben is, de külföldiként utóbbiban nem fogsz túl jó helyet találni.

Meg persze gyárak, üzemek is jobb lehetőséggel fogadnak, mint nyelvtudás nélkül.


Amit tudni kell még: a magyar határ mentén, meg Bécsben rengeteg magyar dolgozik, nem biztos, hogy ott a legjobb melót keresni.

A másik, hogy sok helyen nem 40 órában keresnek embert, hanem csak napi 4-6 órában. Az ilyen munkákat könnyebb lehet megcsípni, és akkor jöhet jól, ha mellette képzed magad. Akár szakmát tanulsz, akár a nyelvet. (Egyébként vannak támogatott nyelvtanfolyamok.)


Konkrétan a munkakeresést kezdheted az [link] oldalán. Illetve ahol szállást tudsz intézni magadnak, ott a környéken járj nyitott szemmel, sok helyen hirdetnek állást. Vendéglátóhelyekre, gasthausokba be is mehetsz érdeklődni.


Sokat segíthet, ha legalább valamilyen tanfolyamot elvégzel, legyen akár targoncakezelői is. De teherautóra, kamionra folyamatosan keresnek embert országszerte, és nem is rossz fizetéssel, szóval egy C jogsi sem rossz befektetés.

2019. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, van szakmám, elektro technikus, csak nem feltétlen abba szeretnék elhelyezkedni. Köszönöm a választ!
2019. nov. 16. 09:16
 4/4 b1812567 ***** válasza:

Így, ezzel a szakmával, ha van némi gyakorlatod is, és elboldogulsz a nyelvvel, simán találhatsz munkát.

Bruttó 2000 eurótól. Ami később felmehet 3000 környékére is, ha képzed magad stb.


Szóval gondold át még egyszer, hogy vendéglátózni akarsz, vagy szakmunkával jól keresni. :)

2019. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!