Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hülyeség tanárnak menni ma?

Hülyeség tanárnak menni ma?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni, de ez a 135 ezres kezdőfizetés kezd elrettenteni. Megéri?

2019. nov. 13. 21:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
98%

Röviden: nem.


Hosszabban: egyáltalán nem.


Lásd fenti cikk.

2019. nov. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
60%
Ha elég elhivatott vagy nem fog érdekelni/számítani a pénz. Legalábbis nem annyira. Én például mondjuk rosszabbul viselném el, ha valami olyat kellene csinálnom, amit nagyon utálok (hiába is fizetik meg jobban), minthogy azt csinálom amit szeretek max mondjuk kevesebb pénzért. Mérlegelj.
2019. nov. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
65%

Tanárnak csak az a mazochista megy, akit nem zavar ha délelőtt a gyerekek verik meg,

délután meg a szüleik.

:)

2019. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Annyira szeretnék tanítani majd. Ez az egyetlen, amit szivesen csinálnék. De a szüleim biztos nem tudnak segíteni lakást venni és félek, hogy ennyiből nem lehet megoldani az albérletet.
2019. nov. 14. 06:17
 15/41 A kérdező kommentje:
De 6 év a képzés, addig talán változhat a helyzet.
2019. nov. 14. 06:18
 16/41 anonim ***** válasza:
65%

Annyira sajnos nem tűnik rózsásnak a közeljövő. Valamilyen szinten változhat, de az nagyon minimális.

De ha ennyire szeretnél tanítani, akkor de, megéri.

2019. nov. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
41%
Ha meg tudod félemlíteni a gyerekeket max akkor. Különben kicsinálnak. Mellesleg ha már egyetemre mész tanulhatnál normális szakmát is.
2019. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Tanítani nem csak tanárként tudsz. Válassz ki egy szakot (bármilyet), végezd el a mestert és a PhD-t, akkor taníthatsz egyetemen, kutathatsz. Itt sincsenek az egekben a bérek, de azért jobbak valamivel. Jelenleg még mindig ezerszer nyugisabb. Pl egyetemi tanár illetménye 554 000 Ft (bruttó). Ez még mindig egy pár éve a szakmában lévő mérnök fizetése, de legalább taníthatsz. Tény, egyetemi tanár se egyik napról a másikra leszel, de már PhD-sként is taníthatsz. Nálunk még alapszakosak is szoktak (BSc).
2019. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
36%

@18 Az egyetemi tanár az egy igen komoly kinevezés, professzori ranggal jár és a doktori után még habilitálni is kell. Plusz végigmászni a tanársegéd-adjunktus-docens-habilitált docens szamárlétrát, csillió helyen publikálni. Extrém ritka, hogy valaki 40 alatt megkapja, jellemzően 50 feletti emberek lesznek professzorok.


Amúgy kedves kérdező: én sokáig tanítottam egyetem alatt nyelvsulikban, elkezdtem a tanári mestert is, aztán jól ott is hagytam. Jelenleg majd' négyszer annyit keresek, mint tanárként keresnék, ezzel meg szerintem elég nehéz vitatkozni. Ha hasonlóan jól alakulnak a továbbiak, akkor 50-55 éves korom között simán nyugdíjba tudok menni és addig is jelentősen magasabb az életszínvonalam.

2019. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
36%

"Az egyetemi tanár az egy igen komoly kinevezés, professzori ranggal jár és a doktori után még habilitálni is kell. Plusz végigmászni a tanársegéd-adjunktus-docens-habilitált docens szamárlétrát, csillió helyen publikálni. Extrém ritka, hogy valaki 40 alatt megkapja, jellemzően 50 feletti emberek lesznek professzorok."


Semmi újat nem mondtál nekem. De fölöslegesnek tartottam ilyen részletességgel leírni, csak elrettentettem volna a kétségbeesett kérdezőt.


Amúgy kérdező, mindezek után is tanárnak fogsz menni, ugye?

2019. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!