Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hülyeség tanárnak menni ma?

Hülyeség tanárnak menni ma?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni, de ez a 135 ezres kezdőfizetés kezd elrettenteni. Megéri?

2019. nov. 13. 21:57
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
69%
ha vannak szüleid, akik tudnak támogatni igen :)
2019. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
81%

Mivel a két nővérem tanár lett, ezért nekem apám azt mondta annak idején, hogy

"kisfiam, te tanuljál szakmát, hogy később kiválthassad az iparengedélyt és, hogy tudd majd támogatni a két éhező nővéredet..."

:)

2019. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Utolsó, megkérdezhetem, hogy a nővéreid végül meg tudnak-e élni?
2019. nov. 16. 12:31
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Jól mentek férjhez.

2019. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik osztálytársam álma volt, hogy kémiatanár legyen. Mindig is az akart lenni. A szülei is tanárok. Végül vegyészmérnökire jött, mert a tanári nagyon nem éri meg. Aztán csalódott az egyetemben, mert nem így képzelte, így vegyész msc-re ment, de mégis vegyészmérnökként helyezkedett el, mert a cégeknek az kell, és így lett normálisa fizetése. Hosszú távon nem mindegy, hogy ,,szereted amit csinálsz", mert amit szeretsz, de nem élsz meg belőle, meg fogod utálni.
2019. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
85%

Csak magántanárként lehet jól keresni, főleg a nagyobb városokban. És természetesen egyes magániskolákban.

Egyébként a tanárok általában nincsenek megbecsülve, sem anyagilag sem máshogyan.

Sokan vállalnak plusz munkát, korrepetálást, táboroztatást, hogy valahogy megéljenek.

Nincs ez így jól.

2019. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
29%

A régi tanárok megbecsültek voltak. Látszik is, hogy a tanáraim, akik idősek, már majdnem nyugdíjasok voltak, ők tudtak igazán tanítani. Gyakorló suliba jártam, rengeteg kistanárunk volt, akinek köze nem volt az egészhez, jobban tudtuk az anyagot is, mint ők, de módszertanilag se voltak képben, nagyon ritkán volt egy-egy kivétel. Sajnos manapság általában az megy tanárnak, akit máshova nem vesznek fel. Az alsós női tanárok meg kész vicc, az divatbemutató: magassarkú, fodrásszal emgcsinált haj, műköröm, sok smink, ilyen-olyan csili-vili szoknya, meg kinek a férje keres többet, stb. Persze ez csak egy nagyobb iskolában, nem hiszem, hogy kis falvakban ez lenne (de ki tudja).

Ne menj tanárnak, légyszi. Saját magad miatt. Leendő szülőként én lennék a legboldogabb, ha minél okosabb és normálisabb emberek tanítanának, de egy igazán tehetséges ember, egy okos ember nem olyan idióta, hogy a minimálbérért vesztegesse el saját magát.

2019. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
55%

Én harmadéves biosz-kémia szakos egyetemistaként azt mondom, hogy megéri, ha van hozzá kedved és elhivatottságod. A fizetés tényleg nem sok, de egyrészt idővel nőni fog, másrészt tudsz vállalni magántanítványokat is. Plusz meló, de el lehet lenni vele, ha tényleg ezt szeretnéd. :)


Amúgy az anyagiakról egy kis érdekesség: Lehet hogy a diploma utáni fizetés hitvány, viszont az egész egyetemen mi dupla reálos tanárisok vagyunk messze a “leggazdagabbak” a havi 75 ezres Klebelsberg Ösztöndíjjal + tanulmányi, szoctám, esetleg Bursa kiegészítéssel. :) Szóval a megélhetés (pláne koliban) gyerekjáték és lehet is félretenni a későbbiekre.

2019. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
66%
Szép dolog az az ösztöndíj, de azzal a 6 évig járó + 75 ezerért adod el magad egy életre.
2019. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
65%

#29, annyit kell érte vállalni, hogy az általad előre megjelölt 3 megye valamelyikében kell tanítanod valamelyik állami iskolában, legalább annyi ideig, ameddig az ösztöndíjat kaptad. Ha pedig fél évvel a diplomaszerzés után nem találsz magadtól állást, akkor a fenntartó maga jelöl ki neked iskolákat, amiból választhatsz, hogy hova akarsz menni tanítani.


Szerintem ezek vállalható feltételek, ha valaki komolyan gondolja a tanárságot. :) Persze nem kötelező, de én jó lehetőségnek tartom.

2019. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!