Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri külföldre költözni...

Megéri külföldre költözni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Ha van budapesten saját lakásom, nincs semmi féle tartozásom, viszont semmilyen karrierem nincs, nincs végzettségem, csak értek dolgokhoz, meg angolul elég jól beszélek, de ennyi. Jelenleg egy vállalkozónál dolgozok, ahol egész jól keresek, de 1-2 éven belül nyugdíjba megy. Amit jelenleg csinálok azt nem akarom folytatni.


Úgy érzem, hogy engem semmi nem köt ide Magyarországra (max a család, de igazából nincs olyan hű de jó családi kapcsolatunk)


Ti mit csinálnátok, csináltatok hasonló helyzetben?



26F



2019. nov. 14. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Vállald be, még pont abban a korban vagy ahol nem vesztesz sokat, főleg ha asszony, lány stb nincs a dologban.
2019. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Es szerinted mit csinalnal kulfoldon vegzettseg nelkul?


En elkezdenek valami szakmat tanulni es csak utana mennek kulfoldre mert szakma nelkul kb egy gyarban vagy mosogatokent vegzed magyarokkal es romanokkal korulveve

2019. nov. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
És ha az anyanyelveden nincs karriered, miből gondolod, hogy külföldön jobb lenne bármi az életedben? Komolyan kérdezem. Nem köt Magyarországra semmi, akkor külföldre sem fog. Tényleg nem látom, mitől vársz minőségi változást. Te mindig te maradsz, külföldön is.
2019. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Karrier alatt azt értem, hogy pl. nem másztam/mászom meg a szamárlétrát, mondjuk úgy mint egy programozó, hogy először junior majd stb stb.


Sok régi osztálytársam kiment végzettség nélkül, és mindnek jobb élete lett, mint amilyen itt lehetne.


Csak itt vannak gondok a fejekben, hogy "szakma nélkül nem lehet bla bla bla"

2019. nov. 14. 15:35
 5/16 anonim ***** válasza:

Edesem, 2007-ben jottem ki Angliaba, tudom mirol beszelek.

Valoban jobb lehet az eleted, de ahhoz, hogy rogton az legyen, nagyon nagy szerencse kell vagy ismeretseg.

Sok ember felkuzdotte magat irodaba, de az se nagy durranas igazabol. Es szerintem az itteni kelet-europaiak 90%-a gyarakban es hotelekben kezdte.

Persze nem tudom hogy te hova akarsz menni, es azt se tudom, hogy jelenleg mit csinalsz, de az Egyesult Kiralysagba nem erdemes, ha nem vagy orvos vagy programozo.

De mindegy, csinald, majd rajossz.

2019. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Isten ments, hogy angliába menjek :D (mondjuk ők pont oda mentek, és jól/jobban élnek)


Amit írtál az részben igaz, de azoknak a kelet európaiknak a saját országukban se lenne jobb munkahelyük szerintem.

2019. nov. 14. 15:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Ok de meg mindig nem mondtad, hogy mit akarnal csinalni kulfoldon?


Amugy azt mondom, hogy vilaglatas szempontjabol en mindenkeppen az utazas mellett vagyok, de ha le is akarsz telepedni valahol, akkor nem artana egy laza terv.

2019. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2: Én a 11 év alatt, amióta külföldön élek, mindig mosogattam, megfordultam pár helyen, de az esetek 90%-ában nem voltak magyar munkatársaim,románok is csak elvétve. Persze én Hollandiában élek, lehet Angliában másképp van.
2019. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Londonban jelenleg barhova megyek, mindenhol romanok vannak. 1-2 lengyel maradt meg elvetve, litvannal eggyel se talalkoztam miota visszakoltoztem Londonba, ami februarban volt.

Szoval most a romanok/moldovaiak csinaljak azt amit a lengyelek 10-15 eve

2019. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem mennék. Én 3 éve élek Belgiumban, most sikerült csak elhelyezkednem valamennyire a szakmámon belül, de hétvégén még így is mosogatok, este meg suliba járok. Ha lett volna Budapesten lakásom eszem ágába se lett volna eljönni.Nagyon nehéz volt az elején,1 évig munkanélküli voltam, mert munkát sem vállalhattam ameddig nem készült el a belgiumi igazolványom. De minden eset -ország más....Szerintem inkább végezz el valamilyen képzést.
2019. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!