Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon jogilag kötelez...

Magyarországon jogilag kötelezhetik a munkavállalót túlórára?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom, és jelenleg ott tartunk hogy műszak alatt oda jön a csoportvezető hogy "túlórázni kellene, mert mások már voltak, én meg az éven kettőt jöttem" mondom azt is csak azért mert kellett egy kis plusz, de kicsinálni nem fogom magam.

Valamit magyarázott hogy, létszám stop van, és cégen belül próbálják meg kis létszámmal azt az irdatlan munkát elvégeztetni.

Még nyáron mondta hogy fiatal vagyok így kibírom, ez most mi egy felettes szájából? Ha nem járna börtön testi sértésért már kint elkaptam volna hazafelé, és tudatosítottam volna benne hogy kit nézzen hülyének...


2019. nov. 15. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
7: És mi van, ha mozi- vagy koncertjegyem van?
2019. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem 400-ra, hanem max 250 órára kötelezhetnek. A további 150 óra önkétes (kollektív szerződéssel max 300). Nyilván az a gond, hogy sok munkáltatónaál ez csak időzőjelben "önkéntes", de a kérdező sztem nem iylen birka, mert akkor fel sem tette volna ezt a kérdést.
2019. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Persze, amennyiben ezt még munkaidő alatt közlik.

Nem mintha ez csak Magyarországon működne így.

2019. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!