Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet, hogy egy 25 éves...

Hogy lehet, hogy egy 25 éves lány kapta a hónap dolgozója díjat?

Figyelt kérdés
Olyan dolgozók szokták kapni, akik 25+ éve itt dolgoznak, ez a csaj meg 3 éve van itt, elviekben nem is jogosult rá. És ő most 25 évesen megkapja, mert a volt tanára a vezető. Milyen dolog ez? Ezzel egy olyan szokást, "tradíciót" szakított meg, ami már azelőtt létezett, hogy ő megszületett volna. Jogosan vagyunk felháborodva, mi dolgozók akik minimum 10+ éve itt vagyunk, hogy egy olyan kapja aki meg se érdemelné? Csak a tanára elintézte neki? Mit tud ő 25 évesen amiért jobb másoknál? Milyen megalázó ez a sokkal több ideje itt dolgozó kollégáknak?
2019. nov. 23. 18:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy, már én is voltam hónap dolgozója. Sőt, minden évben egyszer megkapom. Viszont most esélyes volt, hogy másodszor is megkapom, mert én és a kolléganőm dolgoztunk egy több milliós projekten, amit időre sikerült megcsinálnunk, úgy, hogy kevesebb határidőt adtak, mint amennyit gyakorlatilag igényelt. Látástól vakulásig bent voltunk, minden szombaton túlóra, így sikerült megcsinálnunk. Ha ez nincs meg, akkor lehúzhattuk volna a rolót, de minimum létszám leépítés. Azt mondták nem csodálkoznának, ha mind a ketten megkapnánk a díjat. És ha nincs ez a lány, meg is kaptuk volna, és akkor én egy évben kétszer is megkaptam volna, amire elég ritkán van példa. Erre megkapja egy olyan, akinek köze nem volt a profekthez, csak elvakarózott bent és hozta a minimumot, mert a vezetőnek a kis kedvenc diákja volt. Hát hogy ne lennék mérges? Hol itt az igazság?
2019. nov. 23. 19:12
 12/26 anonim ***** válasza:
22%

"Mit tud ő 25 évesen amiért jobb másoknál?"


Nem kizárt,hogy térdelni...Persze ez csak feltételezés.

Ha így van,akkor úgysem tudsz mit csinálni,egy munkahelyen nem minden zajlik igazságosan.

Nálunk pl.mindig a munkaügy,a pénzügy,az anyaggazdálkodás kapja a kitüntetéseket,egy régóta ott dolgozó segéd-vagy szakmunkás még sohasem kapott,érdekes módon.

Neked amúgy mi lenne az anyagi tétje a dolognak?

2019. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
9%

Nem voltam ott, szóval nem kötekszem, elhiszem, hogy így van.

Továbbra is azt kell mondanom sajnos, hogy nem tehetsz semmit. A főnök döntése volt ez, ha neki többet ér egy csitri, aki a feszes pofiján meg hízelgő szavakon kívül mást nem tud felmutatni, mint az évtizedek óta keményen dolgozó emberei, akkor az az ő szegénységi bizonyítványa. Én mindenesetre biztosan nem kezdenék el neki nyalizni, a munkámat elvégezném becsülettel, és ennyi.

2019. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

A hónap dolgozója, nem pedig az elmúlt 25 év dolgozója. :") Ne sírj már, decemberben majd sorra kerülsz!

(Bár elég érdekes, hogy ezek szerint te vagy minimum 40 éves, és ezen az értelmi szinten állsz. Mint egy kisgyerek hisztije, komolyan.)


Amúgy meg: nem kell lenézni a fiatalokat. Rengeteg idősebb embert ismerek, akik nem haladnak a korral, nem tanulják meg az új technikákat, és sírnak, ha jön egy olyan fiatal, aki velük szemben hajlandó fejleszteni magát.

2019. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
54%

Csak kibújt a szög a zsákból, szokásos női irigykedés, meg furkálás.

A kérdés alapján nem feltétele a díjnak a munkaviszony hossza.

Innentől pedig az kapja, aki a vezetők szerint megérdemli. Ezek szerint mégse volt akkora királyság az általad elvégezett munka, mint gondoltad. Ez van, majd legközelebb.

2019. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem én gondolom így, hanem ez így van.
2019. nov. 23. 19:55
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

"ár én is voltam hónap dolgozója. Sőt, minden évben egyszer megkapom. Viszont most esélyes volt, hogy másodszor is megkapom"


Na akkor döntsük már el, hogy már többször megkaptad, vagy most kaptad volna meg másodjára?


Saját magadat buktatod le.


Nem kizárt, hogy neked is volt fontos projekted, de CSAK neked lehetett?

Ő nem dolgozhatott valamin, amibe mindent beleadott?

Rettentő irigy és felszínes ember vagy.

2019. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Minden évben egyszer megkapom, és most esélyes volt hogy egy évben KÉTSZER megkapom. Én ebben az évben kaptam egyszer, és ez lett volna a második. Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.
2019. nov. 23. 20:56
 19/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez már magyarázkodás.


Mint ahogy a "kevesebb határidőt adtak, mint amit igényelt", de azért sikerült határidőre megcsinálni.

Na, akkor mégsem adtak kevesebbet, mert csak meg lehetett csinálni!

A túlóra meg normális dolog, ne állítsd már be magad szentnek!

A túlóráért megkaptad a bérezésed, azért plusz jutalom nem jár.

Pár millió meg amúgy aprópénz egy cég életében, szóval nem lehetett ez a projekt annyira nagy dolog, max neked.

De fogalmad sincs a többiek mit csinálnak, hiszen ha annyira belemerültél ebbe a munkába, hogy látástól vakulásig csak ezzel foglalkoztál, akkor bizonyára nem volt időd a többieket lesni, és lemaradtál más fontos projektekről.


Miért hiszed azt, hogy te mindenkinél többet érsz?

Miért az az első gondolatod, hogy valaki elintézte neki, vagy jól tud térdelni?

Megalázol másokat, pedig nem is tudsz semmit, aztán még te vagy felháborodva, ha rossz embernek tartanak.

Ide is kiírsz valamit, 10 ember mondja, hogy veled van a baj, de nem, te csak pörögsz tovább, és nem gondolod, hogy esetleg el kéne gondolkodnod.


Az a baj veled, hogy a másik szemében meglátod a szálkát, a magadéban még a gerendát sem.

Szerintem a kollégák sem szívesen dolgoznak veled, csak azt mondták, amit hallani akartál, mert tudták, hogy különben a hátuk mögött fogsz pampogni.

2019. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem olvastam el az eddigi válaszokat de biztos vagyok benne hogy egy irigy vénasszony vagy :)
2019. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!