Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt 50 mp-es köridő...

1 hónap alatt 50 mp-es köridő javítás futásban jónak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem voltam nagy sportoló, műtve volt a térdem is így már gimiben sem jártam tesi órákra csak gyógytornára. Ülőmunkát végzek. Szóval totál a nulláról indulva 2 hónapja elkezdtem funkcionális edzésre járni heti 2x, mellette heti 1x eljárok futni. Az első futásomnál 7 perc 52 mp alatt tettem meg 1 km-t és csak 2,5 km-t bírtam, sétákkal. 1 hónapja már kicsit több, mint 3 km-t futottam 7 perc 40 mp-es köridőkkel. Ma már sikerült lefutnom 4 km-t, persze sétákkal, de már 6 perc 49 mp alatt. Szerintetek ez mennyire számít jónak? Többször kellene eljárnom? Az időn javítsak, vagy a távot növeljem? Nincs súlyfeleslegem, a célom egyelőre a 10 km.

Köszi a válaszokat! :)

27/L



2019. okt. 23. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elején könnyű fejlődni.
2019. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló véleményét adom, viszont a te tempód (8,81 km/h) 10 km/h alatti, ergo sétának felel meg.
2019. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez alkat, adottság kérdése elsősorban. Én életem 3. futására 21 km-t futottam. Mondjuk lassan (6:20 körüli km/perc). Feleségem 2 év alatt jutott el ide. Most 3 éve futok, és 4:30 körüli tempóban (amit te "köridőnek" hívsz) futom a félmaratont. De ismerek olyat, aki kevesebb mint 1 éve fut és már 1 óra 20 perc alatt futja le (3 perc 50-es km átlag) a 21,1 km-t. Szóval lődd be magad ezekhez képest hol vagy :) Szerintem kb átlagos a te fejlődésed. Hamar fogsz fejlődni eleinte, aztán idővel el kell döntened, hogy inkább a távot növeled vagy a tempót. Általában a kezdők inkább arra mennek, hogy minél hosszabb távokat lefussanak, holott a tempó növelése is ugyanolyan nehéz, csak az jóval több "szenvedős" edzést igényel. Ha csak úgy élvezetből, hobbiból futogatsz, nincsenek idővel kapcsolatos terveid, gondolom te is inkább a távot fogod növelgetni, ami majd szépen magával hozza azért a tempó javulását is. 10 km-ig szerintem pár hónap alatt el fogsz jutni, sőt a félmaraton sem nehéz, szinte minden rendszeresen futó ember előbb-utóbb megcsinálja azt is. A maraton azért már keményebb dió, de nem muszáj mindenkinek maratonistának lennie, meg ahhoz még fejben is meg kell érni, szerintem még ráérsz 27 évesen. Ha egyáltalán vannak ilyen terveid, bár ezek általában idővel alakulnak ki, ahogy elkapja az embert a gépszíj. Én pl futottam már 8 maratont, sok ultra versenyt (100 km fölöttieket is), de most kicsit leálltam erről, és inkább az a célom, hogy gyorsuljak rövidebb távokon. Új motivációt mindig talál az ember a futásban.
2019. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez fejlődés persze, de ezen még mindig sokat lehet javítani, a heti 1 futás elég kevés, 3-4 alkalom kell hetente, ha alapszintű állóképességet el szeretnél érni!
2019. okt. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Általában a kezdők inkább arra mennek, hogy minél hosszabb távokat lefussanak"


Ez a futók 99%-ra igaz. Mert azzal könnyebb a laikusok előtt felvágni, hogy hú maratont futottam. Az menőbbnek hangzik mint az, hogy félmaratont futottam 1 óra 15 alatt... Csak a távot értik a laikusok.


Meg a másik amiért az amatőrök rámennek a távra, mert hosszabb távon, nagyobb érmet adnak a versenyen. :D

2019. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!