Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mihez kezdjek? Sehova nem...

Mihez kezdjek? Sehova nem vesznek fel!

Figyelt kérdés

Semmi esélyem sehova sem! Érettségi óta, közel fél éve minden nap elüldöm a jelentkezésem mindenhova nem válogatva, hiába is akarnék, úgysem tehetném meg, de így is csak az alkalmizás jut. Bizonytalan minden, az életben maradásom is. Anyám mivel semmirekellőnek tart, kidobott a nyáron, azóta az alkoholista apámnál húzom meg magam. Ágyam sincsen, csak egy kicsi felfújhatós matrac, fűteni nem tudunk csak melegítővel, hűtő sincsen és főtt ételt se láttam azóta. Josizom, de arra is úgy van meg az összeg, hogy közben semmi költhető nincsen és nem is marad. Au pair programmal mennék a nyáron ki és soha többé nem jönnék vissza ebbe az undorító "országba" Nem tudom, hogy lesz meg annak is a fedezete. Hiszen se fix munkám, se fix lakhatásom. Nem tudom, miért élek még. Ez nem élet. Ennél az örök semmi is jobb. Ki akarok lépni, de ahhoz is gyáva vagyok. Nem tudom mit tehetnék még.

19/L



2019. nov. 24. 17:50
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Budapest, ez az ami abszolút nevetséges. Lassan ott tartok, hogy egyetlen bőrönddel kimegyek angol nyelvterületre. Persze, nem ebben a hidegben. De ez már legalább annyira elkeseredett idea, mint maga az öngyilkosság. Csakhogy húzom - halasztom, minden nap teszek a célomért, mégsem tudok előrébb jutni. Gyorsétterembe, gyárakba nem vesznek fel, mert nem vagyok láthatóan hülye, vendéglátásba azért, mert nem vagyok modell alkat, minden máshova meg azért, mert kell az ember, de legyen balek. Aki mindent megtesz. Két pozícióban lesz egy fizetésért, ugye ezek a nívós hotelek... Hostessnek is az eladom a testem hozzáállás kell.
2019. nov. 24. 18:19
 12/28 A kérdező kommentje:
Mint említettem, amikor tudok, dolgozok! Nem válogatok. Az pedig nettó hülyeség, hogy aki akar, el tud helyezkedni. Persze, ha felfele nyalsz, lefele taposol és nőként a testeddel éred el a sikereidet, férfiként a maszkuláris erőddel, akkor lehet, hogy a meglátásod szerint ez a norma, kedves
2019. nov. 24. 18:23
 13/28 anonim ***** válasza:
92%
Továbbtanulás? Akkor mehetném koliba, kérhetnél szoctámot, mellette diákmunka, diákhitel. Ha a gyakorlati félévben sikerülne jó helyet találni ott maradhatnál dolgozni. Én sem a jogsit látom ilyen helyzetben a legjobb döntésnek, pláne, hogy Pesten azért jobb tömegközlekedni, meg ha meg is lenne a jogsi autó honnan lesz?
2019. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Az au pair program feltétele és már elkezdtem, félbehagyni nem fogom. Továbbtanulni nem tudok. Se keretem nincs rá, se lehetőségem. anem opció sajnos. Pedig a tanulás ad értelmet az életnek. Csak sajnos nem az enyémnek.
2019. nov. 24. 18:34
 15/28 anonim ***** válasza:
3%

A hisztérián kívül mi baj lehet még veled, hogy sima operátornak sem vesznek fel egy üzembe a környéken?


Tényleg érdekelne

2019. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
98%

#9 Anno amikor volt rá keret, Én is a tanfolyamra+ nyelvvizsgára költöttem a pénzt, mert hosszú dilemma után, a nyelvet tartottam fontosabbnak (17 évesen)...

... Megbántam, kitörölhetem vele a seggem, csak arra volt jó, hogy kaptam érte plusz pontot amikor fősulira mentem. Jó drágán vettem pontokat a semmire... Kint külföldön sem abból a tudásból boldogultam, amit a suliban tanultam, hanem amit a sok multizással és sorozattal sajátítottam el + ami kint fokozatosan rám ragadt.


A jogsival viszont kinyílik a „világ”, sokkal több lehetőség lesz adott. Szinte bármilyen területen előnyt jelent a jogosítvány, míg a nyelvvizsga nem. Kérdező, bárhogy is alakul, mindenképp próbáld meg megszerezni a jogsit!!!


Nagyon nagy hiány van sofőrökből, még válogatni is lehet, hogy milyen jellegű munkát szeretnél. Ráadásul vannak olyan cégek, néha a munkaügy is állja mondjuk a C kategóriát vagy más munkagépre való szakosodást, de mindegyiknek a B az alapja. Ahogy mondtam, előny, mintsem hátrány, a többit meg Te érzed, hogy alkalmas vagy-e rá. De még egy szimpla asszisztensi munkánál is már feltétel szokott lenni a jogsi. Ráadás külföldön akár au pair leszel, vagy más gondozó, szociális munkás stb van olyan szervezet/család/stb... aki biztosít számodra autót, sőt Angliában még a gyakorlati képzést is állják (a biztonságos közlekedés miatt, hogy tapasztalatot szerezz az ottani vezetés terén- ami nem nagy kunszt, főleg hogyha még kezdő vagy)


Mindenképp azt javaslom, hogy menj ki külföldre, még ha gyári melót is ajánlanak azt is érdemes kipróbálni mert: teljesen mások a munkakörülmények, mint itthon.


De igaza van aki írta, itt semmi pénzért ne menj el gyárba dolgozni, mert teljesen kiöl belőled mindent- és az önéletrajzod még értéktelenebb lesz, mint ha nem írnál bele semmit, még ha csak átmeneti dolog volt... Sajnos ezt tapasztalatból írom, egy életre megbélyegez, ha nem tudsz vmi érdemlegesebb dolgot felmutatni... És senki sem fogja megkérdezni Tőled, hogy miért?


Nyelvet meg tudsz telódról vagy gépről tanulni akár alkalmazással, akár tankönyvek letöltésével, nem muszáj több százezret rászánni. Bár ilyen lelkivilággal csodálom, hogy van motivációd a jogsihoz. Nagyon egy elcseszett ország lett, főleg a mihaszna OKJ-k óta...


Fiatal vagy, és ezt használd ki! Hidd el ez külföldön is nagy előny, mert tanítható vagy, be tudnak formálni a saját kedvük szerint, sőt, vannak olyan helyek, ahol kifejezetten örülnek a magyar lányoknak, csak ott nagyon vigyázni kell! (Nem 18+-os munkavégzésre értettem, hanem a főnök úrak szeretnek villogni a szép munkaerővel versenytársaiknak, és igen, ilyen létezik amielőtt vki belémkötne) viszont jól fizetnek és pár hónap erejéig simán átvészelhető.


A másik, hogy rengeteg olyan hely van, ahol magyarok dolgoznak, sőt előfordulhat, hogy magyar lesz a felettesed, így a nyelvtudás sem olyan hű de nagy feltétel. Ismerek nem egy személyt, aki szinte 0 nyelvtudással kiment, és már 10 éve kint él, és a csattanó az, hogy ezalatt sem tanulta meg az adott nyelvet, de el van mint a befőtt :)


Az is jó lenne, ha találnál vkit aki szintúgy olyan helyzetben van mint Te, és közösen tudnátok nekivágni a dolgoknak, úgy sokkal egyszerűbb lenne. Érdemes lenne keresgélni fórumokon, csoportokban akár. A párkapcsolat nem feltétlenül jelentene előnyt, mert azt hiszed végre valaki támogat, aztán pofára ejt. Szerintem inkább egy leendő munkatársat, vagy bérlőpárt érdemesebb lenne felkutatni.


Sajnálom, itthoni érdemben nem tudok tanácsot adni, mert egy olyan embert sem ismerek, aki esküdni merne rá, hogy Ő boldog és élvezi a kialakult életét. És ezt úgy mondom, hogy van diplomástól kezdve sikeres vállalkozóig az ismerősi/rokoni körömben, sőt kutató is neves intézménynél...


Sok sikert, és ha összejön, húzz el innen jó messzire, majd ott találsz magadnak párt! :) Külföldön sincs kolbászból a kerítés, de legalább nem szögesdrótból áll, mint itthon :)

2019. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
17%

A Kerdezo egu)yertelmuen lusta es valogatos! Budapesten nem vesznek fel? Na ne magyarazz mar. Mar holnap dolgozhatnal, de neked a nyavalygas kenyelmesebb. Gyarba nem hulyek dolgoznak, ahogy a vendeglatasban modell lanyok sem...

Mindenhol az a fo szempont, hogy dolgos legyen a jelolt. Te viszont mar ennel elbuktal..

2019. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os köszönöm szavaid, a sok rosszmájú a tiéd mellett eltörpül. Mindenáron el akarom kezdeni a saját kis életem, szerencsére elég kitartásom van még ahhoz, hogy túléljek. Habár megvallom, brutális erőfeszítésekbe kerül, de bízom benne, hogy idővel könnyebb lesz. Ki szeretnék jutni minél hamarabb az országból. Itt a magamfajtának nincs esélye, be kell látnom. A jogsit mindenképp leteszem. Igazad van, ez számít igazán.

A sok - sok negatív trollnak meg csak annyit írhatok, hogy remélem most jobban vagytok. A pocsék életetek miatti frusztrációt megtanulhatnátok sportba ölni és nem undorító motivációromboló kommentekbe.

2019. nov. 24. 19:44
 19/28 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel valami munkát? Budapesten rengeteg a lehetőség. Folyamatosan mindenhol azt látom, hogy például eladokat keresnek.
2019. nov. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha azt hiszed, nem keresek munkát folyamatosan, akkor nem csak hogy óriásit tévedtél, de a szövegértésed is borzasztó. Remélem más kérdéshez is ilyen "hasznos" tanácsot hánysz oda...

2019. nov. 26. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!