Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire jól megy minden...

Ennyire jól megy minden fiatalnak?

Figyelt kérdés

Van egy problémám amit nem értek,hogy van az,hogy itt gyakorin a tojáshéj még sok 18-20 évesnek ott van a seggén,de iskola után (nem egyetem) max érettségi és egy szakma, már komoly munkahelye van


Én meg 3 szakmával kínlódok a munkahely keresése miatt.


Leérettségiztem informatikából.

Logisztikai és szállítmányozási ügyintézőként végeztem.

Van egy óvoda nevelő (nem dajka) szakmám is az óvónő helyettesnek mondanám

Óvónő mellett kell segíteni pl felmérni a gyereket,hogy iskola érett,verseket tanulni stb...

Most végeztem németből,nyelvvizsgával is rendelkezem.


Itt vagyok 23 évesen és egyszerűen kínlódás számomra a munkahely keresés mesélje el már valaki,hogy sok 20 éves,hogy csinálja hogy egyből raktár vezető helyettes munkája van meg ilyesmi


Van gyakorlati tapasztalatom 2 év szállítmányozásból és raktározásbol is

Óvoda tapasztalatom is van majdnem 1 év


Hol lehet a hiba,hogy kb még egy eurofamili arufeltoltonek se vesznek fel ?


Jelentkeztem 16 állásra egy darab telefon N érkezett valaki segítsen



2019. nov. 26. 06:36
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

*egy darab telefon nem érkezett

Bocsi a helyesírási hibákért

2019. nov. 26. 06:38
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Már a gimi elején a legtöbb "pluszt" megszerzem a tanulás alatt, ebből egy olasz B2-es, egy angol C1-es nyelvvizsga, B kategóriás jogosítvány, több magyar és nemzetközi verseny (leginkább irodalommal és fordítással kapcsolatosak) megnyerése történt meg.


Éveken át jártam a Szépművészeti Múzeumba táborozni, diákmunkát végezni. Ezek alkalmán több itteni, fontos embert megismertem, akik látták, hogy engem mennyire vonz ez a "világ", ezért felajánlották, hogy érettségi után mehetek hozzájuk dolgozni, keresnek nekem valami munkát biztos előrejutási lehetőséggel.


Idén fogok érettségizni, és elég sokat elmélkedek róla, de szerintem megcélzok egy külföldi ösztöndíjat.


Te igazából a szerencsésebb, protekcióval rendelkező részről írsz. Nagyon csekély az esélye, hogy egy névtelen kezdő rögtön "felemelkedjen".


Azt nem tudom, hogy neked miért nehéz, a leírás alapján már könnyen találnod kellett volna. Meg szokták indokolni, hogy miért nem vesznek fel?


19/L

2019. nov. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem azért sem akarnak felvenni, mert az életrajzod szerint igencsak kiforratlan valaki vagy, aki id-oda kapkod és mindenbe belevág, de semmit nem vesz komolyan.
2019. nov. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%

Mi itt egyáltalán a 3 szakma?

A “leérettségiztem informatikából” és a “van német nyelvvizsgám” nem szakma, szóval én itt összesen két szakmát látok, a logisztikai ügyintézőt és az óvodai nevelőt, és ahogy láttam mindkettőben sikerült éveket eltöltened, tehát láthatóan mindkettőben tudtál dolgozni.

Egyébként válaszolva a kérdésedre, azért nem vesznek fel komolyabb, előrelépést biztosító helyekre, mert van két piacképtelen (és egymásnak is szögesen ellentmondó) szakmád! Ha ezt valaki meglátja a CV-ben, hát, érdekesen fog nézni!

Amúgy ha esetleg harmadik szakmát csinálsz, akkor válassz kicsit okosabban!

2019. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

2009-ben érettségiztem

2010-2011 informatikai hálózattelepítő és üzemeltető szak (OKJ), ebben sosem dolgoztam.

2011 tavasszal megcsináltam uszodamester képzést, abban az évben úszómesterkedtem strandokon diákként (előtte is diák melóztam 16 éves koromtól Tesco stb)

2011 vége, állandósként kezdtem el melózni, jobb volt, mint a diákmunka, kiszámíthatóbb, illetve rendesen bejelentett. Vettünk egy garzon lakást (hitel)

2012 párom érettségizett illetve terhes lett, év végén megszületett a lányunk, mivel neki nem volt munkaviszonya, csak a gyest és a családi kapta 3 évig (12200+25500 Ft)

2012 - 2014 vállalkozást is vittem munka mellett, ami nagyon felfutott, jobb napokon többet kerestem, mint a rendes munkahely havi fizetésem (főállásom mellett csináltam, párom segített otthonról koordinált, illetve a társasházban gondnok volt, és felnőttképzésben OKJ rá is járt, lett neki is 2 szakmàja, bolti eladó és boltvezető.

A lakáshitelt kifizettük teljesen.

2015 mélypont, meg kellett szüntetnünk a vállalkozást., ekkor 2,5 éves volt a lányunk, és a párom elkezdett dolgozni egy nagyáruházban, a fizu és a munka is katasztrófa volt ott,de kihúzta 1 évet, majd felmontdott, átment egy barkácsáruházból, ahol fizették a targonca jogsit, csak alá kellett írni 8 hónapot. Ahogy ez letelt, ki is lépett,elment újabb helyre, ahonnan 3 hónap múlva át helyezték másik pozícióba, de azt nehezen bírta, újabb fél év után kilépett, és talált egy nagyon jó melóhelyet, irodai, minden hétköznap 8-16 és a fizu is jó volt, az a cég év végére megszűnt. 2019 január vissza vették az előző munkahely másik telephelyére kényelmes munkakörbe, onnan nem rég jött el, 1 hónapja, szülésire, várandós a második gyermekükkel, tavasszal fog születni.

Nekem még az a munkahelyem van, ahol 2011 év vége óta dolgozom, azóta letettem vízgépész tanfolyamot, vagyonőr OKJ t, és az összes típusra targonca jogsit,illetve 2016 házasodtunk össze. Volt két szezonon, amikor a pihenő napjaim direkt péntek szombatra kértem, és egy diszkóban voltam biztonsági, anyagilag megérte, de vagy meg akarnak verni vagy leöntenek úgy hogy... Már nem biztos, hogy be vállalnék ilyet...

Illetve kB. 1 évet úgy dolgoztam, hogy 8-15 munkaidő, viszont előtte újságot hordtam ki újságosokhoz 3-7 ig hajnalban,

Tavaly télen meg éjszaka takarítottam egy másik munkahelyen (nappal meg dolgoztam a munkahelyemen) Túlóráim, illetve másik telephelyi munkáim szoktak még lenni, de csak annyit vállalok, amennyihez kedvem van, havi 1-2 nap...

2019 nyár, el adtuk a garzon lakást, és hozzá pótolva egy 4 szobás lakást vettünk, egy kisebb hitelt fel kellett venni, 2 millió ftot.

Így összeszámolva legalább 8 munkahely váltása volt a páromnak az elmúlt pár évben, de munkanélküli sosem volt többet egy hétnél,volt, hogy két normálisabb hely között vissza ment a legelső nagyáruházban újra pénztárosnak, és ahogy fel vették a normálisabb helyre, 1 hónap után ki is lépett az áruházból, aminek persze az ottaniak nem örültek. Öt gyakran hívják az előző munkahelyeiről, hogy jöjjön vissza, illetve engem is azokról a helyekről, ahol voltam beugrós, vagy kisegíteni.

28/F

2019. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Én asztalos suliban helyezést értem el egy asztalos versenyen, automatikusan kaptam meg a munkahelyemet és azt a bért amit sokan csak 5-6év tapasztalattal.
2019. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

életrajzod szerint igencsak kiforratlan valaki vagy, aki id-oda kapkod és mindenbe belevág, de semmit nem vesz komolyan.


Hát ez nem mondanám

Igen is komolyan veszek mindent tanulók képzem magam szorgalmas vagyok


És azért választottam ennyire eltérő szakmát mert sehova nem vesznek fel a logisztika területén

És úgy gondoltam olyan szakma kéne ami közel áll hozzám és ezek pont ezek


Szerintem ha valami meglátja azt gondolja hogy ez egy erős független nő aki több dologhoz is ért

2019. nov. 26. 12:56
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nem mondanám, hogy a logisztika piacképtelen szakma. Rengeteg álláshirdetés van, ahol ilyen végzettségű embereket keresnek. A fiam is ebben dolgozik, idén már 2-szer váltott munkahelyet jobb lehetőségért és több pénzért.
2019. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Piacképes szakmát tanulok a pénzügyi szektorban, most minden vállalat kapkod utánuk (utánunk), mellette pedig van 2 nyelvvizsgám, jogsim, jól hangzó gyakorlati helyek, meg jól tudom eladni magam. Különben raktárvezető helyettes nem lesz 20 évesből rögtön. Ezt onnan tudom hogy én most olyan helyen vagyok ahol sokszor kell raktárban is lenni, és én látom a raktárvezetőket és a helyetteseiket. Meg láttam azokat is akiket vezetniük kell, oda kell az erély és a fegyelmezés
2019. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Hát a CVd az ilyen nagyon össze-vissza cucc, aki megnézi nem tudja eldönteni, hogy akkor te most ovónő vagy vagy informatikus, vagy egyáltalán mi? Úgy tűnik, mintha magad se tudnád, nem lennének céljaid.


Ki kell pucolni. Ha mondjuk az infót akarod nyomatni, dobj ki minden mást a CVből, nézd meg, hogy mivel tudnád felturbózni az informatikai vonalat. Valami plusz tanfolyam, otthoni tanulás stb.


Én az egyetem után egy önkormányzati cégnél kezdtem dolgozni minimálbérrel, na ők ráraktak egy szoftveres projektre, mert látták, hogy értek hozzá (pedig nem is az a végzettségem), a projekten összehaverkodtam a beszállító szoftvercéggel, akik 1 év után ajánlottak egy állást négyszeres fizetésért. Így indult, aztán folyamatos tanulás, vizsgák stb, most már külföldön dolgozom egy nagy multinál, az első fizetésem kb harmincszorosáért. Szóval letisztult célok, aminek mindent alárendelsz, ez a titka.

2019. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!