Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy átlag fiatalnak az egyetle...

Egy átlag fiatalnak az egyetlen lehetősége hogy megalapozza anyagilag a jövőjét, ha külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Hangsúlyoznám hogy átlag, tehát nincs olyan képesítése amivel átlag feletti fizetést kapna otthon, nem tudják támogatni a szülei, nincs semmi briliáns vállalkozási ötlete amit megvalósítson stb..
2016. dec. 4. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Azért az a fiatal tanulhatna is, és akkor vinné valamire. Az aki otthon sem volt képes tanulni, az külföldön sem fog olyan állást találni amivel megalapozza anyagilag a jövőjét. Kint is drága a napi megélhetés.
2016. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Egy átlagos gáz-víz szerelő 2 év szakmai tapasztalattal nettó 300 ezret simán összeszed falun. Na?
2016. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

#1 és mégis mit tanuljon? minden mondja, hogy tanuljon valami hasznosat, de hogy mi a hasznos azt senki sem tudja megmondani!


#2 ja adózás nélkül, feketén!

2016. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én még egy ilyennel se találkoztam vagy hallottam róla, pedig ismerek jó pár embert. Akkor annyira csak nem átlagos. Igazából csak egy víz gázos van a tág ismeretségi körömben. Meglepő módon ő is külföldön.
2016. dec. 4. 14:10
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Tapasztalatom szerint, aki Magyarországon nem tette oda magát, nem tanult, az külföldön is maximum minimálbérig viheti, azzal meg kitörölheti, mert ugyanúgy nem, vagy nehezen fog megélni, mint a magyar kicsi béréből. Persze van kivétel, de a többség bizony nem véletlenül nem él meg Magyarországon.
2016. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyik legközelebbi barátom meg a párja kimentek, nem szakmába dolgoztak, hírhedten drága városba, de még úgy is többet tudtak félre tenni külföldön, mint itthon vidéki városba, rokontól bérelt kedvezményes albérletbe.
2016. dec. 4. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen.

De itt úgyis azt fogják írni, hogy miért nem tanult programozónak vagy atomfizikusnak...ilyen alapon legyen mindenki programozó, a többi foglalkozás teljesen felesleges.

Azt senki se fogja írni, hogy nem lehet megélni itthon, pedig ez így van. Minden foglalkozás ugyanolyan fontos, ezt kellene felfogni.

2016. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

@nemakarokgyárbamenni


Én egyáltalán nem állítom hogy ne lehetne itthon megélni. Csak az nem mind egy milyen körülmények között.

2016. dec. 4. 14:26
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

" hírhedten drága városba, de még úgy is többet tudtak félre tenni külföldön, mint itthon vidéki városba, rokontól bérelt kedvezményes albérletbe."


Tudod én is külföldön élek, és sok magyartól hallottam azt amit te is írtál. Ilyenkor mindig kiderül, hogy igen, félre tudnak tenni minimálbérből is, és otthon dicsekszenek is vele rendesen. Csak azt nem mondják el, hogy a lakás ahol élnek, ott egy szobát bérelnek ahol rajtuk kívül még másik 6-8 idegen ember él. Azt sem mondják el, hogy a legolcsóbb 40 pennys kenyeret és egy 50 pennys konzervet esznek minden nap. Szórakozni nem nagyon szórakoznak, legfeljebb a szobatársakkal összeülnek piálni. Mert bizony ez így megy. Az aki külföldön is viszi valamire, az nem él többed magával másokkal, hanem teljes lakást bérelnek. Akik figyelnek arra, hogy egészségesen egyenek, esetleg hobbijuk is van, az nem fog dicsekedni azzal, hogy "1 év alatt 3 milliót spóroltam" mert ilyen nincs. Az aki kint jól keres, az jól is akar élni, és nem gubbasztani..

2016. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Csak azt nem mondják el, hogy a lakás ahol élnek, ott egy szobát bérelnek ahol rajtuk kívül még másik 6-8 idegen ember él. Azt sem mondják el, hogy a legolcsóbb 40 pennys kenyeret és egy 50 pennys konzervet esznek minden nap."


Magyarországon is él így sok fiatal, aki levált szüleiről. Csak azok még spórolni is alig tudnak.

2016. dec. 4. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!