Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én tartom hülyeségnek...

Csak én tartom hülyeségnek álláskereséskor azt, hogy motivációs levelet várnak bizonyos munkáltatók?

Figyelt kérdés
Ilyen névtelen cégekről beszélünk, akiknek a neve nem él a köztudatban.
2019. dec. 4. 22:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Én nem minden formáját tartom hülyeségnek, mert egy önéletrajzzal ellentétben az ilyeneket meg is kell fogalmazni, ami pedig manapság meglepően sok embernek nem megy. Egy érettségin már az is átmegy, aki az általános iskolai anyagból összemakog valamit. Magyarországon a mai napig nagyon megy, hogy arról kell írni a motivációs levélben, hogy miért akar annál a cégnél dolgozni. Ami hülyeség, mert normális ember erre jó eséllyel a pénzt mondja. Külföldön már inkább sokzsor megadnak egy a szakmával kapcsolatos témát/problémát és arról várják a levelet, hogy az illető hogyan tudna ezen segíteni stb.


De ha már itt tartunk például az ajánló levélnek se látom feltétlenül létjogosultságát. Mert legyünk őszinték, ritkán marad jó a viszony, ha például leépítés miatt küldenek el vagy az ember beleun a minimálbéres kizsigerelésbe. :D

2019. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
35%
Mert ebből leszűrik, milyen ember vagy. Hogyan látod magad.
2019. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

Én az unix-nál vagyok így, bce jogsim van, állandóan dobják vissza a "nem rám esett a választás" dumát, múltkor moticvációs levélbe belinkeltem a "nem adom fel" című üuzsikát. :D baxxxtatom őket mert rohadtul kiszállító akarok lenni, ezért nem mentem főiskolára, hogy essek ketté.


21/f

2019. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%

Megéri.


Ezzel kiszűrik az írásképtelen embereket és azokat, akik 100 helyre leadnak egy jelentkezést "csak visszajeleznek valahonnan" alapon.


A munkavállalónak meg lehetősége van eladni magát, kitünni a tömegből.

2019. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség vagy sem, nem te diktálod a feltételeket hanem a munkaadó. Ha neked nem tetszik hogy kérik akkor ne jelentkezz, nem kötelező ott dolgoznod.

Ha kérik és mégis érdekel az állás akkor írj egyet legjobb tudásod szerint és csatold. Arra kíváncsi a munkaadó hogy mennyire képes egész mondatokban, egy normális logikai gondolatmenetet végigvinni a jelölt. Ha sokan jelentkeznek egy adott állásra akkor megteheti hogy szűr.

2019. dec. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország ezt a nyugattól majmolta, csak éppen nincs mögötte értelem. Azaz, a munkáltatók felől is elvárandó lenne, hogy igenis foglalkozzanak a pályázatokkal. Beszéltem egy hr-essel, gyakorlatig azt tesz az emberek papírjaival amit akar, senki sem ellenőrzi le az x számú jelentkezőt, hogy tényleg a legalkalmasabbat választotta-e. A másik, hogy az elektronikus jelentkezéseket szoftverekkel szűrik, tehát azokat dobja ki a gép, amik megfeleltek a kritériumoknak. Ezt külföldön már nagyon régóta használják. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon a nívósabb helyeken elsődlegesen belső forrásból szerzik az embereket egy magasabb nyitott pozícióra, és csak a törvényi szabályozások miatt hirdetik meg az adott munkakört. Konkrétan ezt csinálják a nagy multik, mint pl Teva. De ugyanilyen a közalkalmazotti állás is, nem hiába mondják, hogy kihalási alapon lehet bekerülni. Már azelőtt megvan az utód, még hogy az állást kihirdetik. Paks 2-re is már rég megvannak a fontosabb emberek, már csak az apróbb munkás hiányzik...



Ott van például a kísérő levél is, aminek az lenne a célja, hogy bővebben kifejtsd az elért eredményeidet a szakmához kapcsolódóan, és olyan dolgokat amit a megjelölt munkád során alkalmazni tudnál. Ja és, hogy miért pont erre a munkakörre jelentkeztél. Röviden itt adod el magadat.


A motivációs levél első sorban a frissen diplomázott/pályakezdők számára lett kitalálva, akik még nem tudnak munkatapasztalatot felmutatni. Főképp olyan helyek igénylik ezt, ahol fontos az innováció, fejlődés, és kitartás. Ilyen pl. a tudományos szféra, kutatás, gyógyszerfejlesztés, az orvoslás, vagy akár műszaki területen is, tervezői és designer munkakör során. Projektre való jelentkezés során is kérhetik.



Az értelmes fogalmazás szűrésére lenne pedig az interjú. Vki itt írta, hogy azt várják a levelek által, hogy az illető tudjon egyedi megfogalmazást alkotni, és ne csak a sablont dobja be, de kérdem, ennyi ember, hogy tudna „egyedit” alkotni? És a sablonok, a formalitások azért vannak, hogy könnyebben navigálni tudjon az illető a sok információ között. Biztos van 1-2 hely kivétel, ami vevő lenne arra ha lírai alkotást tennél le az asztalra, vagy épp betépve írnál egy csodát, de ez ne legyen mérvadó. Az olyan munkákra mint pl irodai asszisztens, meg ne várjanak el többet, mint egy copy+paste. Egyébként meg ez az állítás így is- úgy is irreleváns, mert 2-3 mondatot egy 8 általánost végzett személy is tud írni, főleg, hogy a Word figyeli helyette a helyesírást is. Aki meg annyira analfabéta, az meg megtalálni a hirdetést se tudná, ha csak nem elé raknák.



És amit kihagytam, ha már az ember veszi a fáradtságot, hogy írjon ilyeneket, akkor nem lenne fair, ha legalább annyit közölnének, hogy bocsi de nem kellesz? Mert itthon rohadtul nem megy ez a visszajelzés, pedig csak egy automatikus levél is megtenné, amit azért nem nagy kunszt összehozni.


Naja, de azt már nem sikerült nyugatról átvenni, hogy pl a fizetést és a juttatásokat kiírják számokban. És a legtöbb hirdetés egyébként meg nagyon tré és ocsmány, és sokszor el sem lehet dönteni, hogy most mit/kit is akarnak? Mert egy katyvasz az egész.

2019. dec. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Munkáltató!


Gipsz Jakab vagyok 27 éves munkanélküli. Az álláshírdetése felkeltette az érdeklődésem. Azon túl hogy megfelelek az ön által szabott kritériumoknak, rendkívüli motivációkkal is rendelkezek amik a munka általi elkötelezettségem felől adnak bizonyosságot. Első sorban egész kisgyermek korom óta kimondott belső késztetést éreztem arra hogy egyek. Szeretem is csinálni napi 3-szor. Viszont anyagi fedezet hiányában sajnos egyre nehezebb. Hasonló a helyzet a fűtéssel és az albérlet fizetésével kapcsolatban. Ez rendkívűl motivál az állás betöltése szempontjából.

Mikor megláttam az ön álláshírdetését akkor az első gondolatom az volt hogy "Mennyivel jobb lenne még ennek a suttyónak dolgozni minimálbérért, mint az utcán arra fogadni hogy elöbb erőszakolnak halálra vagy késelnek meg." Többek között az is szimpatikussá teszi önt hogy az éjszaka a Blaha Luiza téren gyülekező kedves uriemberekkel szemben ön csak mentálisan és verbálisan fog várhatóan bántalmazni, és nagyobb esélyem van a fogaimat épségben tudni még pár évig. Emellett az is lehet hogy a munka közben más dolgok is lekötnék a figyelmem mint hogy hány nap múlva halok éhen vagy hülök ki. És lehet hogy sokkal érdekesebb képességekre is szert tehetek mint hogy hova és hogyan kell pisilni közterületen hogy ne hívják rám a rendőröket.

Köszönöm hogy elolvasta a motivációs levelemet.

Tisztelettel, Gipsz Jakab

2019. dec. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

13-as ne akarj. Nem buli munka.

9.ker-ben bemész a unixhoz. Épületbe nem fognak beengedni, de kint chillelnek a sorompó mögött a szállítók mikor szünetjük van. Beszélgess kicsit velük mekkora jó munka ez. Tudnak mesélni.

Csináltam egy ideig. Nagy szopó. Azóta csak jobb munkahelyem volt.

2019. dec. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Részben egyet értek. De azzal, ha elolvassák, akkor némileg le tudják szűrni a beszédkészséget, kommunikációt, logikát, gondolkodást, szókészletet, stb.-t.
2019. dec. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Az nem esik le senkinek, hogy a motivacios levelrol Meg mindig nem tudod, hogy ki irta valojaban?
2019. dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!