Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg aránylag sokan vannak...

Tényleg aránylag sokan vannak azok, akik miután hazamennek, hobbiból ugyanazzal foglalkoznak, mint a munkájuk?

Figyelt kérdés
Számomra ez nagyon durván hangzik!

2019. dec. 13. 23:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem hobbiból, hanem maszekolnak.
2019. dec. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

# 11



Hajszolják a pénzt és közben elszalad az életük anélkül, hogy igazán élnének...

2019. dec. 14. 08:16
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
#12: Mondjuk ezt a tipikus csóró gyárimelós prolik.
2019. dec. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Akkor miért jó maszekolni? :D



Bár arra én is gondoltam, hogy a totál más hobbijaimból is lehetne pénzt keresni, bár ki tudja...

Akkor már nem lazán, hobbiból kell csinálni.

Ja és én nem akarok gyerekeket...

2019. dec. 14. 08:29
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

En volt hogy külföldön takaritottam. Szàlloda. Nagy hajtàs es ellenörzes volt. Otthon mar az agynemüt is megutàltam athuzni.


Az ovonöket is sajnalom hogy egesz nap 20 gyerekkel azutan vàrja öket még estére 2-3 gyerek otthon is.


Ismerek pizzasütöt aki meg a pizzat utàlta meg annyira csömöre lett.

De szakacsot is aki mindenkinek föz de magànak nem. Nem eszi meg a sajàtjàt mert a munkat es megszokott izeket latja mar benne es rühelli.


Olyanokat latok hogy maganeletben is csinalja akiket nem terhel le a munkaidö. Pl ismerek DJ-t heti parszor dolgozik csak benne es azon kivül is csak ekörül forog. Turbozza otthon a szeneszerkesztö progijait, hangtechnikàt, figyeli mikor hol van rendezveny, allandoan kattog a teman.


A maszekolosak csak penz miatt maszekolnak munka mellett is. Ismerek olyan hegesztöt akit miutan kineveztek csopveznek jo penzert, leàllt a maszekolassal üzletben, azaz max magànak javit csak onnanstol hetvegente.

2019. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

“Heti 40 órában bármit meg lehet unni. Kell a kikapcsolódás, kicsit más dolgokkal foglalkozni.“

Azért ne csináljunk úgy, minthogy ez valami univerzális törvényszerűség lenne, mint a Pitagorasz-tétel vagy az energiamegmaradás törvénye, vagy hogy az almát ha elengeded itt a Földön, akkor leesik a földre.

Ezek univerzális természeti törvények.

Amit te írtál, az meg egy vélemény. Te így gondolod, rendben elfogadja mindenki, de te meg fogadd el, hogy más másként gondolja!

Tudod olyan ez mint a gyerektelenek - gyerekesek állandó parttalan vitája, ahol folyton azt bizonygatják, hogy TÉNY, hogy csak gyerekkel lehet teljes az ember élete. Szerintük TÉNY, szerintem VÉLEMÉNY, ahogy a tied is!

Mindenkinek joga van a saját véleményéhez és hogy aszerint élje az életet!

2019. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként ha már programozás, akkor válaszolok egy kicsit konkrétabban.

Mit csinál egy átlagos programozó egy átlagos munkanap? “Hülye” userek support ticketjeit oldja meg, tesztel, dokumentációt készít, meetingeken ül, bugokat keres és old meg és jó esetben a munkanap felében kódol. De az a kódolás is általában egy hatalmas, régi technológiákat használó, rosszul megtervezett, gányolásokkal teli alkalmazásban való fejlesztést jelenti, ami a legtöbb esetben kínkeserves és lassú.

Ezzel szemben az ember a saját otthoni hobbiprojektjeit nem supportálja, nem ír róla hosszas dokumentációt, meetingeket sem tart róla, és jellemzően olyan technológiát használ, amilyet szeretne, olyan megoldást használ, amit szeretne, úgy és akkor refaktorál, ahogy szeretne és olyan funkciót fejleszt bele, amilyet szeretne. Tulajdonképpen azt csinálja, amiért a legtöbb ember programozást választotta.

És persze mondhatjuk, hogy hát végül is mindkettő programozás, de azért talán érezhető a kettő között a különbség.

Próbálok valami jó analógiát találni. Például az ember, aki kint van az utcán és egesznap járókelőkről készít portrékat jó pénzért, lehet hazamegy és tájképeket fest, merthogy ő igazából azt szereti csinálni, és ilyenkor végre azt és úgy fest, ahogy szeretne!

2019. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig valami kreativ munkát akartam. Most virágkötőként dolgozom. A munkaidő 11 óra, heti 3-4 napon. Ebből a kreatív részét szeretem, mikor csokrot kell kötni, vagy valami kompoziciót készíteni. A virágápolás viszont, mikor többszáz gyomot kell leápolni, rendbetenni és már úgy kiáll a derekam, hogy egy kétrét görnyedt, száz éves aggastyán is fittebben néz ki nálam, na akkor tudatosul bennem, hogy ez is csak egy munka, szar, akár a többi, csak néha több a fantázia benne, mint mondjuk a takarítói vagy gyári sori, vagy akármilyen munkában...Mikor meg sietni kell, mert jönnek a vevők a nyakamra, akkor nincs időm gyönyörködni az alkotásomban, csak összedobom, aztán viszlát. Otthon már a hajam is égnek áll, ha virágot látok. Mondjuk konkrétan ez nem is volt sosem hobbim, csak a kreativ része vonzott benne.

De minden mással is így voltam. Amit munkahelyen kellett csinálni, arra itthon már utáltam ránézni is. A munkáltatók tesznek róla, hogy az ember csömört kapjon a túlhajtásban és megutálja.

2019. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Persze. Dolgozom, mint burkoló, hazamegyek és tervezem otthon a mobilfürdőszobàkat, mobilmosdókagylókat, és minden egyebet amit csempèből alkotni lehet.
2019. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sok ilyen ember van. Nagyon szerencsésnek mondhatja magát az az ember, akinek hobbija is egyben a munkája. Mennyivel másabb nem úgy elindulni dolgozni, hogy "Jézusom, már megint mehetek kínlódni abba a leprafészekbe!", mint ha az ember feltöltődve, új energiával csöppen bele a munkahelyi teendőkbe. Én szerencsés vagyok, - a hivatásom a hobbim is egyben és örülök ennek.
2019. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!