Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi szamit fizetett szabadsagnak?

Mi szamit fizetett szabadsagnak?

Figyelt kérdés

Kereskedelemben dolgozok, altalaban heti egy vagy ket szabadnappal ugy hogy vasarnap zarva tart az uzlet.


Ha korabban ot egybefuggo napon voltam szabadnapos, nem szabadsagon hanem szabadnapon! Mert a beosztast ugy osztottuk fel a kollegammal hogy elozo heten annyival tobbet voltam. Akkor az barhogyan is de fizetett szabadsagnak szamit? Jelenleti ivet is vezetunk ahol naponta alairtuk.


Mivel tudtommal nem voltam soha fizetett szabadsagom amivelmeg soha nem en rendelkeztem, es szent este elott szeretnek kicsit otthon is rendezkedni pihenni karacsonyra, de a fonokom szerint marnincs fizetett szabadsagom en pedig kerdore vontam hogy ez megis hogy(mert kene lennie tobb mint 13 napnak) mert szabadsagrol szolo papirt soha nem irtam ala, es a szabadsagom egy ket napjarol en rendelkezem es a tobbit koteles csak megszabni a fonokom. Ha egyszer itt felmondok szeretnem tudni errol a reszleteket mert nem szeretnem ha nem veszem ki a szabadsagaimat akkor pedig felmondaskor koteles legyen kifizetnie a ra eso reszet....


Koszonom a segitseget. Ugyvedhez egyenlore nem terveztem menni ugyanis nincs elmergesedve a helyzet hogy odaig fajuljon igy aki azt tanacsolni csak tajekoztatas vegett irtam ki a kerdesem.


Koszonom a segitseget!


2019. dec. 16. 08:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nyolc oras bejelentessel dolgozom, 11 oraba amibol 2* 30 perc a szunetem. A tulorat nem fizeti ki, illetve a hetvege potlekot sem fixen minden honapban minimalbert (129.600Ft) kapok ha ez is befolyasolna barmit is.


Csodalkozom hogy nem igazan emlekszek arra vissza hogy durvan ket hetet otthon toltottem volna,es ha mar nem is vehetem ki ugy gondolnam hogy legalabb ezt legyen koteles kifizetni ha mar egesz evben dolgozok neki ....

2019. dec. 16. 08:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gennyláda főnököd van, aki áthágja a szabályokat. Innen dobbantani kell.
2019. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát nem akarok bunkó lenni, de téged totál átvágnak.


Annyit kell dolgoznod amennyi a szerzödésedben benne van, az felett túlórát kell fizetni. Ha 8 órás szerzödésed van akkor 9 órát kell ott lenned,amiböl ténylegesen 8 órát dolgozol a többi szünet.

A szerzödésben benne kell lennie, hogy hány napot kell dolgoznod, vagy mennyi a heti/havi munka órád. Minden ez felett dolgozott óra túlóra, amit túlórában kell kifizetni. Szabad napok akkor járnak kötelezöen, ha 12 órában vagy 24 órában dolgozol, és vannak a pihenö napok. Szabad napok. DE ezt is tartalmaznia kell a szerzödésednek, hogy 12 órás vagy esetleg 24 órás munkabeosztásod is lehet...

Pl 2x12 óra után jár x szabad nap. Összeséeben a havi ledolgozott órák így is ugyan annyi lesz, mintha 8 órában minden nap dolgoztál volna. A lényeg, hogy a szerzödésedben foglalt órán felüli rész a túlóra.


A szabadság pedig az amikor nem mész be dolgozni, de arra a napra is fizetést kapsz.

Pl mész 5x8 órát egy héten midnen hónapban. Jár 25 szabadság. Akkor Március 18-22-ig(ami munka napra esik) szabadságot veszel ki és ezekre a napokra is kapsz fizetést, de szabadagként lesz elkönyvelve.


Amit tehtesz, ha nem vagy biztos, hogy a lakhelyedhez tartozó munkaügyi felügyeletre bemész és kérsz segítséget. Ez nem feljelentés, itt segítenek, ha nem vagy biztos, hogy átvertek-e vagy sem. Ha átvertek akkor a felügyelet kimegy és körbe kérdez a munka helyeden, vizsgálódik...

2019. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De miért dolgozol ezen a helyen? Én is dolgoztam minimálbérért olyan munkát, amihez nem kellett végzettség, H-P 8-tól 4-ig, aztán húztam haza, te meg majdn a dupláját dolgozol ugyanannyi pénzért.
2019. dec. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, tudom hogy sajnos benyeli a tulora penzt illetve a hetvegi potlekot, de a szabadsagomrol nem vagyok hajlando lemondani.


Viszont ami nekem nagyon gyanus a helyzetben hogy minden honapban jott es hozta a berjegyzeket, majd elvitte az ahavi jelenleti ivet vegig alairva napok szerint leosztva.

Es ahogy en kerdore vontam december elejen masfajta berjegyzeket hozott mint a korabbi honapokban, peldaul novemberre is beirt nekem ket nap szabadsagot amit nem is voltam hajlando alairni mert nem voltam fizetett szabadsagon.

DE itt voltam hulye a dologban de remelem ez valamilyen uton meg mentheto! Mivel fenn all a csalas gyanuja, de minen honapban mikor hozta a berjegyzeket nem is olvastam at mert nem erdekeltek az adatokat,alairtam azokat, es utolag (most a novemberben) neztem egy nagyot hogy csak ugy ra van vesve ketnap fizetett szabadsag amit NEM irtam ala amig nem tisztazodik az ugy.


Es attol tartok hogy korabbi honapokkor is a berjegyzekre csak ugy rairatta a konyvelovel hogy x nap fizetett szabadsagon voltam en meg bamba modjara a lap aljat alairtam. VISZONT ha ez kiderul, ugy gondolnam hogy tobb sebbol verzik ugyanis van mindennap kezzel alairt jelenleti ivunk, kamerafelvetelek az ott tartozkodasomrol, illetve a berjegyzekes papirbol nem kaptam soha ket peldanyt hanem egyet behozott es azt is hazavitte magaval ami ugye szinten nem hivatalos.


Ezek tudataban barmi torvenyi hivatkozas amit megtudok lengetni neki?

2019. dec. 16. 08:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos azert dolgozok neki mert nincs jobb:( es megis nem egy gyarban vagyok a soron 3 muszakba :(
2019. dec. 16. 08:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
@6 Akkor el kell költözni. Az összes ilyen putrit üzemeltető kisvállalkozó sorsa az éhhalál kell, hogy legyen, mert azt érdemli. Kérlek, ne hidd, hogy ez bármennyire normális és arra is kérlek, hogy jó alaposan pereld be. Egy pár millás büntetés már tönkre tud tenni egy ilyen nyomorékot, meg is érdemli a sorsát. Kizsákmányoló szemét.
2019. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha nem lesz mas ut termeszetesen ugyvedhez megyek, mert nem kenyerre kell penz hala az Istennek csak kell megis valami munka.


A fentebb leirtakhoz tudnatok adni nekem kerlek tanacsot adni? Mert vegso esetben fordulnek ugyvedhez, illetve nem szeretnem ha hulyenek tudna (megjobban) nezni es nem tudom hogy az en tevesen alairt berjegyzekem befolyasol e barmit ha csak ugy bizonyitattlanul odairt par nap szabadsagot, ha annak az ellenkezoje is bizonyithato. Gondolom annyira intelligensnek hogy inkabb kifizeti azt az x tizezer forintot a szabadsagaimra a munkaugyi per helyett ahol akar nagyobb karteritessel is szamolhat de engem teljesen bolondnak nez sajnos.


A fizetett szabadsagokrol en nem kaptam illetve irtam ala semmifele papirt sem hogy pl augusztus 5-10ig en kiveszek 6 nap szabit ( e zcsak egy pelda )

2019. dec. 16. 09:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyira tapasztalatlan vagy munkajogi kérdésekben, hogy inkább azt javasolnám, hogy egyből ügyvédhez fordulj, mert simán át fog vágni valami hitegetéssel.
2019. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hitegetessel nem fog semmire menni nalam mert a burokracia fogalmat mar igazan jol emgismerhettem rovidke eletem soran :)

Illetve sajnos hiaba vannak kotelezettsegek mint a tulroadij stb, szerintem a munkak tobbsegeben sajnis ez a jellemzo...:( azert is szeretnek ugyvedi felszolitas elott en ezt huvatalosan lenlevelezni a munkaltatommal hogy a szabadsagaimat mar pedig fizesse ki.


Koszi a valaszokat :)

2019. dec. 16. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!