Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy értessem meg a főnökkel,...

Hogy értessem meg a főnökkel, hogy a szabadságot és a fizetett ünnepet nem kell ledogozni?

Figyelt kérdés

fél 8-tól 4-ig dolgozom heti 4 napot, pénteken meg fél 8-tól 13:30-ig, mert akkor lecsúsztatom. Viszont suli miatt sok pénteket ki kell vennem szabadságnak, ezért kértem a főnököt, hogy azokon a heteken nem csúsztatgatnék, mennék minden nap fél 8-tól fél 4-ig. Nem érti meg miért. Mert hogy én azért a szabdságért 8 óráért megkapom a fizetést, és h így nincs meg a 40 órám a hétre és szerinte az teljesen rendben van, hogy 4X 8,5 órát dolgozom, a plusz meg elveszik.


De egyszerűen nem értem mit nem ér ezen.


2019. márc. 12. 20:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Kötelezően kiadandó munkaközi szünetről nem hallottál?

Ezt leghamarabb 3, legkésőbb 6 óra múlva kell kiadni és nem a munkaidő része!

Kb. erről van szó...

2019. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem érti, mert a valóságban úgy működik, ahogy a főnököd mondja. Én évekig dolgoztam ilyen munkarendben (állami alkalmazásban), és ha pénteken volt ünnep, vagy akkor ment valaki szabadságra, attól a hét többi napján ugyanúgy le kellett dolgozni a plusz félórát.
2019. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az ebédidőt nálunk nem kell ledolgozni és ez nem állami cég. Ott elhiszem, hogy ezt csinálják, de itt mindenki más a cégnél annyit van ott, amennyit kell. De úgy még jó neki, hogyha minden nap fel8-tol fel 4-ig vagyok, de úgy nem, hogy csak azokon a bizonyos heteken, mikor el kell mennem. Szóval ennek sincs sok értelme
2019. márc. 12. 20:40
 4/21 A kérdező kommentje:
De nem is az az idegesítő, hogy többet kell dolgozni, hanem az, hogy nem érti ezzel ki a probléma, hogy 4x8,5 + 8 óra az több mint 40 óra.
2019. márc. 12. 20:41
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

"ez nem állami cég."

Te nem érted.

Amit a munka törvénykönyve tartalmaz, az minden munkahelyre kötelező, nincs ilyen vagy olyan cég....

2019. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De van, mivel van ahol kiadják a kajaszunetet, valahol még nem. A munkáltató dönt. Mit akarsz ezen bemagyarázni?
2019. márc. 12. 20:48
 7/21 The pale emperor ***** válasza:
0%
Hát te hülye vagy. Munkaügyi törvény, hogy kötelező a munkáltatónak munkaközi szünetet kiadnia. Légyszíves nézz már utána, az internet világát éljük könyörgöm...
2019. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 The pale emperor ***** válasza:
0%

Jaj, így rendesen elolvasva.....

A munkaközi szünet 6 ledolgozott óra után kötelező. Az alatt csak opció.

2019. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Olvasd már el a kérdést, könyörgöm! Kit érdekel ez, amiről beszélsz?
2019. márc. 12. 21:27
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd már el a rendelkezést!

Külön felhívom a figyelmed a KÖTELES szóra és annak értelmezésére.


"A munkavállalók részére a napi munkavégzés megszakításával munkaközi szünetet, közismertebb nevén „ebédidőt” köteles biztosítani a munkáltató a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (továbbiakban: Mt.) 103. §-ban rögzítettek szerint.


A napi munkavégzést megszakító pihenőidő biztosítása kötelező érvényű, melynek vizsgálatára a munkaügyi ellenőrzés is kiterjed, figyelemmel a munkaügyi ellenőrzésről szóló 1996. évi LXXV. törvény 3. § (1) f) pontjára, mely szerint az ellenőrzés tárgya lehet a munka- és pihenőidőre a munkaviszonyra vonatkozó szabályban előírt rendelkezések megtartása."

2019. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!