Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rászólhat a főnök a pontos és...

Rászólhat a főnök a pontos és szorgalmas beosztottjára, amiért az aszociális?

Figyelt kérdés
Nem beszélget senkivel, vagy csak ritkán, nem vesz rész csapatépítőkön/céges bulin, nem ad bele kávépénzbe/kajapénzbe, külön hozza a kajáját és a kávéját.
2019. dec. 16. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem max annyit tehet szóvá, hogy csapatépítőkre eljárnatna, de ezt sem leszólásként inkább csak ösztönzésként. A többihez szerintem semmi köze, bár attól is függ milyen munka ez, mennyire igénylé a csapatban való dolgozást stb
2019. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem, amíg ez nincs hatással a munkájának milyenségére.
2019. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Dícséretes hogy jól végzi a munkáját, de egy munkahelyen ahol emberek vesznek körbe, elkerülhetetlen hogy csapattá kovácsolódjatok. Aki erre nem hajlandó azt beképzelt bunkónak tartják. Én is ilyen voltam, hogy dolgozni vagyok ott, nem jópofizni. Ha valaki nem akar közösbe pénzt dobni azzal nem értem mi a baj, ha egyébként nem is használja a közös javakat. Ha nem kávézok minek adjak be kávépénzt. Azt el tudom képzelni és meg is érteném hogy a főnök jótanács jelleggel kérné hogy próbálj meg csapatban dolgozni, de ha a munkára nem hat ki, akkor nem hiszem hogy megparancsolná.
2019. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 orton ***** válasza:
58%
Én eléggé multipoláris vagyok. Hamar megszoktattam a csapatommal hogy imádok egyedül enni és nem részt venni közösségi programokon. Így is együtt vagyunk egész nap wtf. Elfogadták és még poén tárgya is a dolog. El nem tudnám képzelni a munkahelyem, ahol ennyire karót nyelt emberrek kell együtt dolgoznom, akik nincsenek tekintettel másokra.
2019. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem is amíg nincs hatással a munkára (pl. Mivel nem beszélget senkivel nem jut el a kollégákhoz az munkával kapcsolatos info) addig nincs beleszólása. Én is hozzád hasonló vagyok, de én nem nyílt lapokkal játszottam. Pl. csapatépítőkre mindig kitaláltam valamit mondjuk családi programom lesz épp aznap, vagy reggel telefonáltam hogy megbetegedtem és aznapra szabit kértem így nem volt gyanús.

Ebédelni én sem szeretek másokkal, nem is értem minek evés közben dumálni, röhögcsélni. Lehet én vagyok a béna, de egyszer beszéd közben felszippantottam egy rizst, majdnem megfulladtam, illetve míg beszélgetés nélkül max 20 percig eszem addig beszélgetve 1 óra. Mi értelme ennek? Utána meg dolgozzam le a plusz fél órát...

Nálunk is volt kávépénz, teapénz, én közöltem hogy majd ha kávézni akarok leugrom az étterembe vagy hozok magamnak, tea ugyanígy. Nem kötelezhetnek rá. A másik hogy nálunk volt szülinapi, névnapi ajándékozás, amibe "kötelező" volt pénzt adni. Egyszer említettem hogy minek, hisz ez egy személyes ünnep, úgy néztek rám mint az ördögre. Voltak 6-an a közvetlen kollégák, gondolhatod mindegyiknek névnapra, szülinapra fejenkém ezer, kétezer forint ajándékra és máris minimum 10 ezer forintomnak oda egy év alatt.

Én teljesen megértelek, csak sajnos több a "csapatjátékos" ember, legalábbis a magányos farkasok mellett jobban kitűnnek így az a "normális".

Szerintem ha a főnököd megjegyzést tesz ne foglalkozz vele, mond hogy te más vagy. Ha nem érti bolond.

2019. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
A prolibb munkahelyeken (gyár, segédmunka, közmunka stb.) sajnos kikezdik azt, aki nem száll be a pletykázásba meg a hülyéskedésbe, és nem árul el magáról semmit. Beleraknak valamit a kajájába-italába, amikor nem néz oda, eldugják dolgait. És megnehezítik a munkáját, meg igyekeznek a főnök előtt rossz munkaerőnek beállítani.
2019. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
gyár = proli :D :D ?
2019. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Spontán nem, de finoman jelezve neki, hogy antiszoci a viselkedése még belefér.
2019. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
7: Azt írom: "prolibb". A középfokban benne van, hogy nem mindenkire vonatkozik.
2019. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
9 Nálunk a diplomás kollégák közül is egyesek megszólták azt (pl engem) aki külön evett vagy nem ment csapatot építeni, nem szállt be a közös ebédelésbe, kávépénzbe, stb. Ez nem csak az általad írt "proli" gyárra vonatkozik, sajnos az emberek között mindegy milyen a végzettségük kikezdik azt aki nem száll be a csodába.
2019. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!