Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen helyzetben mit tennétek?

Ilyen helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés

Munkahelyet szeretnék váltani, de a főnökünk elég nehezen szokott elszakadni a beosztottaitól.


Csinálhat-e olyat, hogy visszatartja az okmányaimat mint pl. OEP kiskönyvem vagy a narancssárga egészségügyi kiskönyvem és ha volt már valaki ilyen helyzetben, mit lehet ilyenkor tenni?


Ha átkéréssel vennének át az új munkahelyemre, akkor a leendő főnököm számára kellene megküldenie az okmányaimat a volt főnökömnek? Vagy ezeket az okmányokat mindenképp nekem kellene elkérnem volt főnökömtől és eljuttatni az új munkahelyemre?



2019. dec. 7. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem értek ehhez de! A munkaügyi központok pl, ezért is vannak, egy telefon és meg is kaptad a választ, de sztem felétek is lennie kell, max autóba ülsz vagy buszra.
2019. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmilyen iratot, papírt nem tarthat vissza a főnököd. Elvégre nem börtönben vagy. Amit tehet, nem enged el közös megegyezéssel, letölteti veled a felmondási időt.
2019. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen papírodat nem nyelheti be a főnök. Beadod a felmondàsodat, vegye el, és ennyi. Nem kell még beleegyeznie sem, hogy te felmondasz-e vagy nem, ez a Te döntèsed. Ezután letöltöd a felmondási időt és mèsz tovább. Párom papírjait is be akarja épp nyelni a volt főnöke, éppen megy a balhé ezen, de nyilván nem teheti meg ezt senki.
2019. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz "átkérés" alatt? Pl. Posta - posta, csak másik?


Az is kérdés, hogy letöltötted a próbaidőt, vagy nem?


Amúgy meg én azt tenném, hogy ügyvéddel mennék, ő mint a jogi képviselőd jár el, talán a szaros kis csicska hr-es nem meri visszatartani az iratokat.

Ill. ha tudod bizonyítani a kárt, konkrétan szerződést kötsz az új munkáltatóval, akkor kártérítésért ill. sérelmi díjért is perelheted, sikkasztásért is fel lehet jelenteni.

Szerintem egyből kiadják a papírokat, és ha ráadásul ezt mind nagy felhajtással csináljátok a cégen belül, hogy az összes munkavállaló értesüljön róla, akkor a munkáltató még segíteni is fog, csak minél előbb menjetek el.

Kihívja a rendőrt? Annál jobb!

2021. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!