Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viselkedhet igy a fönök?

Hogyan viselkedhet igy a fönök?

Figyelt kérdés

A fönököm egy tanultabb , jó humorú férfi akire mindig felnéztem, jókat kacagtunk egyutt .

Mondhatni , hogy jó kapcsolat volt köztunk , azóta eltelt kis idö es nagyot csalódtam benne , mint emberben, jó lecke volt , mert túl sokat láttam benne es hajlamom van idealizálni embereket

A kapcsolatunk megromlott , egy kolleganö miatt , akivel baratkoztam egy ideig , de vegul jobbnak lattam abbahagyni vele , mert nagyon ki akart hasznalni folyton, penzzel, stb

Miutan ezzel a növel tavolsagot vettem fel , a kapcsolatom kezdett romlani a fönökkel , akkor nem lattam az összefuggest , ma mar igen . Kezdett a nö elött beszólogatni nekem , megalazni ( peldaul hogy miert hasznalok sminket , ö a natúrt szereti , es a kolleganö nem festette magat soha. , stb)

Egyszer egy kollegam bevallotta, hogy megtudta hogy a csaj folyton futkosott a fönökhöz es mindenkit mocskolt , engem is, es a kollegakat kerdezte hogy en miert nem baratkozom mar vele es allitólag a fönöknek is emiatt panaszkodott es adta az aldozatot , a fönöknek meg volt erre füle es lehetöseget adott neki masok rágalmazására, mikor azt mondta eleinte , hogy egymas hiányában nem ragalmazunk senkit .

Vegul elmelyult köztuk a kapcsolat , szemmel lathatólag kialakult köztuk egy ” mi a vilag ellen ” attitud , hirtelen mindenki ellenseg lett , a kollegaim folyton megvannak hurcolva igazsagtalanul mert mindenkire ráfogja , hogy öt bantjak , fenyegetik , es a fönök rögtön hiszi nem is targyal senkivel csak fenyeget

A csaj odaig ment hogy radobott papirokat , orditott egy kolleganövel es majdnem megutötte es az csak sirt .

Ment es elmeselte a fönöknek es az azt mondta hogy légy megertö vele mert fiatalabb mint te es ha ideges miert nem kerded meg, hogy mi a baja , lehet gondjai vannak otthon azert ordit veled.

Es sorba mindenkivel szemben mindent megenged maganak fel van batorodva es a fönökkel való kapcsolatat arra hasznalja fel , hogy az eletunket pokolla tegye , pedig vele senki se foglalkozik , senki se fúrja , hiaba hianyzik mindig es nem vegzi a dolgat , mi sose kerdezzuk , hogy miert van ez igy . Mi egy nagyon jó csapat voltunk , jól kijöttunk egymassal es a csaj se volt kirekesztve , habar szinte sose volt ott , mindig bevontuk amikor ott voltunk

Vegul kibökte , hogy miattunk nem jön, mert mi elviselhetetlenek vagyunk

Dolgozott mas helyeken is megtudtuk hogy azokról a helyekröl is folyton hianyzott es ott nem voltunk mi .

Vannak agressziv kitohanasai es úgy intezzuk hogy sose maradjunk vele kettesben hogy ne tudjon megragalmazni, kitalálni dolgokat , de igy folyton stressz van, feszultseg , felunk töle.

Lételeme a cirkusz, es talan az fajt neki hogy senki nem foglalkozott vele es ö hinni akarja, hogy ö olyan fantasztikus, hogy mindenkinek vele van baja, es mindenki öt utálja.

Mindenkit kipecezett maganak, ram feltekeny mert ahogy megyek nagyritkan beszelni a fönökkel ra ket percre ö is ott van es ha a fönök mellem ul az ebedlöben latszik rajta, hogy duhös es szenved.

A fönök meg mindenben a kedvere tesz, kiemelt figyelemben reszesiti , es barmit megtehet ellenunk mert öt meg kell érteni , es amúgy is igaza van

A nö huszonhet eves es a fiát nemrég elvette töle az állam ,mert nem tudja ellatni, allitólag bantalmazta is .

Es abban eli ki magat hogy ellenunk hadjaratot indit , neki ez jelenti az örömöt .

Minden munkahekyeröl kidobtak es keresztet vetettek utana .

Nem jön hogy higyjem, hogy a fönököm akit egy piedeszalra allitottam es okos , humorosnak lattam , lesüllyed egy ilyen szintre es eleget tesz a nö aljas elvarasainak es latom rajta hogy öszinten teszi , szivböl hiszi , hogy ez a megoldas.

Legutóbb egy dolgos kolleganönket tamadtak ki , hogy csunyan nezte a lanyt es a lany meg azzal is megtoldotta , hogy a kolleganönk meg akarja ölni es az le volt kapva a semmiert .

Örult hangulat uralkodik nalunk , felunk , streszzelunk , nem merunk a lannyal egyedul maradni

Mikor ninvs is ott a fönök akkor is kerdez minket gunyosan na ki a legfiatalabb a csoportból ?

A csaj nagyon sovany , lefogyott 93 kilóról 49 re es ezert tetszik a fönöknek . Es roma szarmazasú.,

Folyton keresi a dramat , ajtócsapkodast , felsertödest es barhogy viselkedhet mert a fönök elsö kerdese , hogy ok es szerinted miert ideges?

Miert ment bele a fönök egy ilyen kicsinyes aljas jatekba? Miert erzi azt hogy ezzel megvedi a nöt , mikor ezzel most mar ki vagyunk szolgaltatva egy pszihopata kényének es kedvének

Szexelhetne vele enélkul a fölösleges cirkuszok nelkul is , miert kell masokat kitamadni artatlanul ?

Es a fönök foglalt férfi , hozzátenném , de gondolom ha igy megörult ezért a nöért , nem sokaig marad a jelenlegi tarsaval , aki köverebb is es majdnem egy húszassal idösebb a csajnál

Le vagyok döbbenve , hogy igy átvette a csaj a kontrollt a ferfi felett es az is úgy erzi hogy ez igy helyes , mindenki ellenseg


2019. dec. 5. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet túl nagy géniusz a főnököd, ha ilyen nővel összeállna, lehet, az ilyen munkahely felejtős is, aminek ilyen vezetése van. :(

Talán legjobb őket békén hagyni, és póker arccal állni hozzájuk.

Nem vagyunk egyformák, és nem nevelhetünk át mindenkit, aki nem tetszik. :(

Sajnos.

2019. dec. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Több megoldás létezik.

Első lenne, ha ki tudnál lépni.


Második, ha ő játszik, legyetek okosabbak.

Kezdjetek a főnökkel.


Csak apró kis megjegyzésekkel.

Te ilyennel szóba állsz? N gondoltam volna.


Vagy, hallottad, hogy az előző munkahelyéről is ezért kellett eljonnie?

Apró kis mosoly...


A csaj előtt pokerarc.


Vagy pl. Kérdezi, na ki a l gfiatalabb a csoportból?


Amikor nyilván láthatóan nem én, akkor simán rávágom én vagyok irigykedsz?

2019. dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Szabály: a főnököt sose tekintsd embernek. Ő sem tart annak téged. Másik: minden főnöknek, kivétel nélkül van egy besúgója, aki emiatt a legnagyobb megbecsülésben részesül. A spiclinek mindig "igaza van". A spiclit bántani tilos...

Nos a spiclik közös tulajdonsága, hogy kíváncsiak, tolakodok, mindenkinek a seggében vannak, nem barétság, hanem információ szerzés céljából. A legmesszebbre kerüld el az ilyen mélységesen undoritó, gerinctelen férgeket.

2019. dec. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az emberek a munkahelyi környezetükben sorozatosan követik el azt azokat a hibákat, hogy szájhagyományra ültetett információkat hintenek, persze arra gondosan ügyelnek (vagy annyira hülyék), hogy véletlenül se ugyanazt mondják két embernek ugyanarról a témakörről. Ez nagy mértékben rontja egy közösség morális viszonyulását azzal, hogy mindenki azt hiszi, ő tudja a "frankót" és erről meg is van győződve sok ember, - ez nagyjából az "oszd meg és uralkodj" vonal. Ehhez hozzájön még az is, hogy véletlenül sem kérdezik meg egy adott ügyben érintett, ellentétes álláspontot képviselő végpontjának mind a kettő tagját, - egyoldalúan képesek elhinni bármit, mert olyan primitívek, buták az emberi kapcsolatokhoz, hogy nekik "elég" az egyik oldal véleménye, amivel alaposan fel lehet ültetni bárkit.

- Én is nap mint nap szembesülök ilyen primitív gyökerek nem túl áldásos háttértevékenységével, aztán csak tátognak sokan, amikor a nemkívánatos, jogtalanul ellenszenves magatartásuk következményeként ellenlépések következnek. Kényelmes a primitív rétegnek, hogy egyoldalú vélemények mentén skatulyázzon be másokat, de ennek ára van. Sajnos a főnököd is abba a kategóriába tartozik, akit fel lehet a fent leírt módon ültetni, holott a legjobbnak tűnő megoldást abban vélem látni, hogy amennyiben a tudomásomra jutna (főnöki szerepkörömben), hogy a beosztottjaim valamiért ellenségeskednek, akkor melegében, "fész tu fész" megpróbálnám szembesíteni egymással őket és hatszemközt megbeszélném velük, hogy mit lenne érdemes megtenni az ellenségeskedések elkerülésének érdekében. ÉVTIZEDES konfliktusok állnak fenn és mélyülnek el ezen lépés megtételének sorozatos hiánya miatt és a buta főnökök nem jönnek rá, hogy ez a felelősségi körükbe tartozó munkaegység hatékonyságának, moralitásának romlását táplálja. Véleményem szerint tévhit abban élni, hogy ezt meg lehet oldani egy éves szintű "csapatépítésen", - aminek a vége az esetek igen túlnyomó hányadában csoportos lerészegedés és újabb konfliktusok. Van, amikor csak egyszerűen az a megoldás egy kialakulóban lévő konfliktusra, hogy egyszerűen "elbeszélt egymás mellett" két ember, vagy a jól ismert információtorzulás esete gerjeszt feszültséget, - mert mindig egy-két ügyeletes hülye, aki túlgondol, túl színez, túl variál dolgokat és még az sem kizárt, hogy egyszerű butasága, rosszhiszeműsége miatt még csavar is a dolgokon - csak azért, mert szerinte ez így a jó. Az ilyen szarkeverőket az első lehetséges alkalommal kivágnám az utcára úgy, hogy három hónapig le se essen! Viszont ha nem beszél erről senki, mindenki csak elfordul és ellenségeskedik napi x órában - a maga kis "körkörös védelmi rendszerében", - akkor folyamatos ellenségeskedés lesz, tönkreteszik egymást az emberek és ez a hatékonyság rovására megy. Egy munkaközösség ereje az összetartásában rejlik, - amely, lássuk be, nem profilja a magyar embereknek, - de ha ezt tápláljuk is a struccpolitikával, akkor beláthatatlan következményekkel jár hosszútávon. Sajnos a főnököd egy buta gyökér. Nyitott kérdés csak az marad, hogy meddig fogod tudni ezt elviselni pszichésen?

2019. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hányszor teszed ki ugyanazt a kérdést???? Rohadt unalmas ez a primitív szánalom, amit idehánysz.
2019. dec. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!