Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a karácsonyi buli...

Mi ez a karácsonyi buli őrület olyan négycsillagos meg ötcsillagos hotelekben, amiket a legtöbben nem is tudnak megengedni maguknak?

Figyelt kérdés
Nem az zavar, hogyha valakinek telik rá, és ezért elmegy hotelezni, hanem, hogy az alsó középosztály évente elmegy az olcsó ruháikban egy alapvetően nagyon drága hotelbe szórakozni és posztolnak róla Facebookon. És nem az irigység beszél belőlem, de nem értem, hogy miért kell többnek tettetni magunkat, mint amik vagyunk. Én nem járok ilyen helyekre, viszont ügyelek arra, hogy minőségi ételt egyek, jó ruhákban járjak, és hogy a szabadidőmben minél több országot járjak be minél olcsóbban (jövőre szeretnék El Caminóra menni, illetve idén bejártam Spanyolországot, illetve egy évet voltam cserediák Kínában).
2019. dec. 17. 13:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
A média és a fogyasztói társadalom hatása. Egy "szeretett" politikusunk pár éve ki is mondta: "akinek nincs semmije, az annyit is ér". És tényleg, manapság egy ember értékének legfőbb fokmérője az, hogy mennyi pénze van. Ezért akarják magukat sokan gazdagabbnak mutatni a valóságnál, ezért költenek arra is, amit józan ésszel nem engedhetnek meg maguknak. Azt úgysem látják mások, hogy előtte meg utána otthon üres kenyeret vacsoráznak.
2019. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Sivár egy életed lehet, még ha "minőségi " is, ha mások szokásaival foglalkozol.

"Én nem járok ilyen helyekre"

Akkor meg főleg miben zavar , hogy az alsó középosztály hol villog?

Ja..., hogy a fészbúúk?

Az ember megválogatja, kinek a posztjait nézegeti.

2019. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Majd ők elődöntik, hogy mire áldoznak szívesen, és nekik mi a fontos, neked nem kell helyettük. Sem megszólni őket olyanért, amihez semmi közöd. Te is arra gyűjtesz, oda mész, úgy szórakozol, és kapcsolódódsz ki, ahogy akarsz.
2019. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Óvodás leszek, de azt mondom, hogy "de ő kezdte". Nem szoktam se Instán se fészen posztolni, mert egyrészt nem akarom a külvilágnak mutogatni hogyan élek, másrészt lusta és szörnyen tehetségtelen fotós vagyok, de amikor a környezetmben valaki megtudja, hogy éppen merre járok, akkor kimondják, hogy irigyelnek, amiért ilyen helyeken jártam, és hogy ilyenekre nekik nincs pénzük. És általában az ilyen típusú emberek szoktak wellness-hétvégére járni és céges bulikra járni.
2019. dec. 17. 13:51
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem biztos, hogy többnek akarnak ettől látszani. Egyszerűen csak jól érzik magukat és ezért készül róla kép, poszt.
2019. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

"ügyelek arra, hogy minőségi ételt egyek"


Engem mindig érdekelt, hogy mik azok a minőségi ételek és hogy hol szerzed be ezeket minden nap?

2019. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Akkor most ezt az évi egy alkalmat is sajnálod tőlük?
2019. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Kínában nem lehettél cserediák, maximum Hong Kong-ban, de ha ott éltél volna X hónapot, biztosan nem hivatkoznál rá kínaként, hiszen egy városállam...


Miért akarsz többnek látszani egy anonim oldalon?

Ha erre a kérdésre megtalálod a választ, valószínűleg a Te kérdésedre is.

2019. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom. Csak bosszantó, ha valaki nem tud segíteni magán.
2019. dec. 17. 14:01
 10/20 A kérdező kommentje:
Jó, akkor Szecsuanban.
2019. dec. 17. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!