Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány évesen vagyok elkésve,...

Hány évesen vagyok elkésve, hogy lépéseket tegyek az álommunkám irányába?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 23:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem vagy elkésve, mert ezek nem évtizedes képzések, mint egy szakorvos mondjuk. Vagy nem kell elkezdeni 2 évesen, mint az élsportot. Illetve kiöregedni se tudsz belőle, mint a modellek meg táncosok.
2019. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha tényleg komoly mindkettő, akkor én is azt csinálnám, hogy most jogsik, aztán kamion. A kamionos pénzből megcsinálnám a sminkes tanfolyamokat és kb 30 évesen önálló sminkstúdióm lenne :)
2019. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Egyikben sem lehetsz túl elkötelezett, ha 2 is felmerül. Ráadásul ennyire különbözőek. Ha még csak most csinálod a B kategóriát, akkor várj még hátha leülepszik a dolog, gondolom most nagyon lelkes vagy a vezetés iránt, de lehet hogy mire odakerülsz, hogy megvan a jogsi, addigra meg is unod.

A sminkeléssel nem tudom mire mennél, szerintem eléggé telített a piac, minden második lány sminkes akar lenni, aztán van akinek összejön és mondjuk maszkmester vagy ilyesmi lesz, van akinek meg annyiban ki is merül a dolog, hogy a szomszédjulcsit sminkelgeti.

A kamionozás se leányálom, még egy pár éve jól megszedhetted volna magad külföldi szállításokkal, most nem tudom megéri-e. Meg arra számíts, hogyha tényleg meg akarsz élni belőle, akkor mindig úton vagy, magánélet nulla konkrétan, gyerek, házasság nem nagyon lesz. Nem mondom, hogy kizárt, de akkor meg úgyis háttérbe szorul a munka, tehát nem fogsz vele keresni. Ha évek óta ezt szeretnéd, akkor fontold meg, de ha ez csak egy újonnan jött hóbort mert elkezdtél vezetni, akkor én nem venném komolyan.

Árban meg kb lényegtelen, mindkettő szinte ugyanannyiba kerül, a sminkes iskoláknál is iszonyat árak vannak. Elkésve egyikkel se vagy.

Üdv, egy volt kamionos barátnője, aki szeret sminkelni (és kamionozni is:)

2019. dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek. :)


#8: Miért is? Tudod, mi a komolytalan? Lenéző válaszokat írni Gyakorikérdéseken egy normális kérdés alá.


#10: Nem akarok családot, úgyhogy ez egyáltalán nem szempont.


#13: Pedig ponthogy mindkettő iránt elkötelezett vagyok, pont ezért nem tudok dönteni. Egyáltalán nem most jött a kamionozás, mint ötlet. Bőven évekkel a jogsi előtt merült fel. Sőt, laktam albérletben annó, de hazaköltöztem, amire az volt a magyarázatom, hogy ha külön élek, sose fogom tudni elkezdeni a jogsit, és sose leszek kamionos. Jó pár éve érdekel komolyabban, de már gyerekként is vonzott a dolog.

Ami a sminkelést illeti, szintén régi álmom. Az a baj, hogy attól én is félek, hogy Magyarországon ennek nem nagyon van jövője, de az biztos, hogy nem szeretnék megmaradni a szomszédjulcsi dolognál. Nem sima, hétköznapi embereket sminkelő sminkes szeretnék lenni, hanem leginkább TV-s, vagy magazinos/kifutós modelleket sminkelő. De szaküzletben is szívesen dolgoznék amúgy. A környezetem mindig biztat, hogy kezdjem már el a sulit, mert jó vagyok, és ne hagyjam annyiban. Soha nem tanultam, csak a youtube alapján, és tök jó SFX (maszkmesteri) dolgokat szoktam csinálni, meg a munkatársaim is mindig engem kérnek meg, hogy sminkeljem ki őket, ha mennek valahova (csináltam normál sminkeket is, meg Halloween-i felvágott szájú Jokereket is).

Kicsit hosszú lett, na mindegy, csak annyit akartam kihozni belőle, hogy tényleg mind a kettőt nagyon nagyon szívesen csinálnám, ezért is nem tudok dönteni. De lehet, úgy klne, ahogy itt írták sokan, hogy előbb a jogsik, és aztán tudok félretenni a sminkelésre.

2019. dec. 19. 11:08
 15/22 anonim ***** válasza:
59%
Olyan értelmi szinten vagy, mint valami 10 éves, aki egyszerre akar űrhajós, tűzoltó, rockzenész meg cirkuszi akrobata lenni.
2019. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként az is mutatja mennyire borzasztó komolytalan az egész lényed, úgy hogy vagy "elkötelezett" a kamionozás mellett, hogy még személy autóra sincs jogosítványod.
2019. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én 21 vagyok, most csináltam meg a kamionos jogsit (ce) , én úgy érzem már elkéstem vele, másik oldal, meg, hogy nem, mert így csak pár multi alkalmaz mert fiatal vagyok.


Akkor párhuzam, nekem meg a másik álmom az oktatói szakvizsga, amit csak 26 évesen kezdhetek el mert nincs motoros múltam és csak 24 évesen tehetem le az A jogsit amihez kell 2 év, hogy ne legyen kezdő, tehát ez is késés.


De neked ugródeszka lenne a kamionozás, szóval valósítsd meg.

2019. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16-os! Te nem tudsz olvasni? Most csinálja a jogsit. Nem mindenkinek pakolják a segge alá 17 évesen a jogsit meg az autót.

Kamionozásból előbb lesz pénz, mint a sminkelésből, főleg hogy utóbbit legálisan egyéni vállalkozóként teheted, ami nem kis kiadás.

Viszont azt is nézd, hogy a kamionhoz rutin kell, meg baromi menő egy női kamionos, de nem tudom mennyire van emberhiány és mennyire előítéletes a szakma, hogy mennyire alkalmaznak női sofőrt.

2019. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18: Én tudok olvasni, de úgy látszik Te nem nagyon tudsz szöveget értelmezni, logikusan gondolkozni.

Nem nagyon tudom ez a jogsi segg alá tolás hogy jön ide, semmi ilyesmire nem történt utalás.

Azt mondtam, hogy rohadt komolytalan, hogy ha olyan valaki mondja, hogy "elkötelezett" a kamionozás után, aki még azt sem tudja, hogy egy személyautót fog-e tudni egyáltalán vezetni, vagy fogja-e egy kicsit is szeretni.

2019. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50 éves kor felett már minden nap ajándék. Addig semmiről nem vagy lekésve, Te még nagyon fiatalka vagy. Èn a Te korodban ehmgyetemre jártam.
2019. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!