Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érjem el, hogy elveszít...

Hogyan érjem el, hogy elveszítsék az érdeklődést irántam?

Figyelt kérdés

Ez a gond csak a munkahelyemen jelentkezik (irodai környezet). Kb. 7-8 kollégám próbálkozik folyamatosan, írogatnak, keresik a társaságomat. Én mindig kifogásokat keresek, hogy ne kelljen találkozni, legtöbbjüknek ki is mondtam, hogy nem akarok összejönni most senkivel, nem fér bele nekem időben. Nem veszik a lapot, pedig nagyon intelligensek, értelmesek. Azzal jönnek, hogy ne tagadjam, hogy van valami köztem meg köztük. Egyikükhöz sem vonzódom, egyikkel sem tudnék elképzelni kapcsolatot. A munkámat gyakran megnehezíti, hogy ilyen emberekkel vagyok körülvéve. Egyre többször van, hogy felhívom a figyelmüket a hibáimra, másokhoz hasonlítgatom magam, hogy ők mennyivel jobbak mint én, de nem érem el náluk, hogy kevésbé akarjanak.


Na most jön a legrosszabb az egészben.


Volt nemrég egy céges csapatépítő bulink, ahol én családi okok miatt jobban leittam magam, mint terveztem. Egy teljesen másik kollégával töltöttem az este nagy részét, beszélgettünk, ő is leitta magát. Végül eléggé egymásra hangolódtunk, amit sajnos voltak, akik láttak. Csóknál nem lett több a dologból, de nekem ez is hatalmas megrázkódtatás volt másnap visszagondolva, mert az egy dolog, hogy én szingli vagyok, ő viszont házas... El sem jutott a tudatomig, ráadásul mivel folyamatosan arról beszélt, hogy azóta akar engem, amióta elkezdtem ott dolgozni, nem láttam az orromnál tovább. Fogalmam sincs, miért nem utasítottam el, hiszen egyáltalán nem vonzódom hozzá. Vagy lehet, hogy az alkohol miatt az is megtetszett akkor, aki amúgy sosem? Most biztosan akadnak akik könnyűvérű, rossz embernek tartanak, amiért családos férfival enyelegtem, akkor is, ha soha semmi ilyet nem tettem senkivel eddig. Arra is gondoltam, hogy felülkerekedett rajtam a szingliség és tudat alatt ezért nem utasítottam el a pasit, bárki lehetett volna ott akkor.


Azóta viszont ez a 7-8 kolléga fokozottan intenzíven viselkedik velem, van amelyik megsértődött egy életre, van amelyik veszekszik velem azóta, van olyan akit nem izgat és csak még jobban teper.


Mit tegyek, hogy végre lemondjanak rólam és hagyjanak? Elképzelni is nehéz, mennyi energiámat viszi el, hogy őket kell napi szinten leépítgetnem. Illetve, szerintetek mihez kezdjek a házas pasival? Nagyon kellemetlen a szemébe néznem azóta, hisz felettesem. Mondta, hogy ő nem bánta meg a dolgot (én viszont igen!), és pontosan tudja, hogy nem vagyok az a fajta, aki amúgy ilyenekre vevő.


Előre is köszönöm a válaszaitokat és bocsánat a hosszú szövegért!


23/N



2019. dec. 19. 00:35
 1/10 Thispain ***** válasza:
93%

A helyedben valószínűleg először közölném velük, hogy csak akkor szeretném tartani velük a kapcsolatot, ha hódítási kísérleteiket abbahagyják, ha ezután is folytatják, valószínűleg jelenteném egy felettesnek, hogy zaklat ez a 7-8 kolléga.


Ez esetben, ha kivizsgálás indul, az eredményétől függetlenül valószínűleg szemétnek gondolnak, és nagy esélyel elkerülnek téged. Jó kimenetele lehet az is ennek, hogy áthelyeznek máshova.


Rossz kimenetele lehet viszont az, ha semmit sem csinálnak. Ez esetben marad a további utánajárás, vagy a felmondás.

2019. dec. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

A legkézenfekvőbb, ha felmondasz! Tegyük fel, ha el is mész egy feletteshez és felnyomod, mind a 8 személyt, nem őket fogják kirúgni, hanem az első kérdése az lesz a főnöknek, hogy ki(k) az(ok) akivel/akikkel gondod van. Az első az lesz, hogy felkínálja, hogy beadd a felmondásodat, mert 8 embert miattad nem fog meneszteni, ha egyébként a munkájukat elvégzik. Megnyugtatlak a főnököd akár lehet egy 9. is, ha van benne empátia felkínál másik munkakört szerintem önzetlenül ezt 100/1 megteszi a többi megkér, hogy összeférhetetlenség miatt monddj fel! Vagy még lehet az is egy kisebb részüknél, hogy megkérik, hogy feküdj le velük és akkor megkapod amit akarsz. Nálunk van ilyen csaj aki játssza, hogy jaj milyen undorító dolog, ha valaki mindenkivel összefekszik, csak elfelejtette, hogy ő kivel feküdt ott össze!


Ha pl kapnál is másik munkakört ugyanazon a munkahelyen, mitől lenne az Neked jobb? Ugyanúgy nyomulnának rád, mert betalálnak. Max lehet még többen tennék ezt.


Fogadd el, hogy ne létesíts kapcsolatot bárkivel csak azért, mert kolléga! Nekem is van olyan kolléganőm, aki tetszik, szimpatikus, de ez nálam ennyiben kimerült. Időnként beszélünk neten is, melóban is, kedves velem én is vele. Nem látom pontosan mik a szándékai, így megtisztelem normális viselkedéssel. Nem hajtok rá, nem csorgatom a nyálam, de mégis van olyan módom, amivel egyúttal normálisan tudok vele viselkedni és nem nyomulok rá. A kulcs mondat erre, hogy milyen csinos vagy ma. Aztán, ha egyszer veszi a lapot veszi, ha meg nem nem. Addig is van egy jó társaságom!

2019. dec. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Közösségi médián el se olvasd, ha írnak neked.

Munkahelyen pedig: "Bocsi, ma sem érek rá, barátaimmal találkozom." "Ez egy munkahely, hagyj dolgozni légyszíves." Céges buliknál pedig ne hagyd magad leitatni, bár mindenki tudja mennyire rámenősek szoktak lenni az emberek és próbálnak folyamatosan itatni, ne érdekeljen ha emiatt valaki megsértődik.

2019. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat!


3 éve kezdtem el dolgozni itt, akkor még “kislányként” kezeltek sokan. A 3 év alatt soha egyetlen kollégámmal sem volt olyan helyzetem, ami akár egy érintés szintjéig is eljutott volna, abszolút távolságtartás volt. Tiszteletben tartottam/tartom őket mai napig, illetve nem is szeretnék kollégáktól semmit. Diploma után a főnököm (nő) magasabb pozícióba emelt, és azóta hosszútávon tervez velem, mert nagyon elégedett a munkámmal. Ebből kifolyólag felmondani nem szeretnék.

Bemószerolni egyáltalán nem akarom a 7-8 embert, hisz semmit sem érnék vele. Őket nem fogják lapátra tenni, hisz tényleg jól dolgoznak. Az, hogy a hibáimra felhívtam a figyelmüket, beismerem, lehet, hogy hiba volt, de már nem tudtam, mit mondjak vagy tegyek.

A viselkedésem egyáltalán nem érezteti velük, hogy könnyűvérű lennék. Eleve kosztümnadrágot hordok, már főnököm szólt, hogy cseréljem le szoknyára vagy valami csajosabb business casualre, de hallani sem akarok erről. Szóval az öltözékem is abszolút visszafogott, nem vagyok egy nagy hangú ember bent, a cégen kívüli programokon sem tettem eddig soha semmi polgárpukkasztót.

2019. dec. 19. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem ami mindíg bevállik az az ignorálás amíg észhez nem kapnak és utánna is ha megint próbálkoznak. Non verbális komunikáció.
2019. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
53%
Uh. Ennyire életképtelen vagy? Hát én is sok embernek bejövök a munkahelyen, akik nekem nem. Levegônek nézem, vagy távolságtartóan beszélek velük, ha muszáj, és sûrûn hangoztatok arra utaló dolgokat, hogy szeretek valakit, van valakim. Pl. Mikor a céges kocsiban a 3 ülésnél én mindig kihagyom a középsô ülést, mert én kívül szeretek ülni, meg ha 2en vagyunk elôl, akkor is rühellek, meg miért üljek valami szájába, és a csávó mikor már századjára HITTE, hogy zavarba vagyok a közelségétôl "tetszés értelembn", és azt mondta, hogy "nem szereted a közelségem", mondtam, hogy "a szerelmem közelségét szeretem!". Nem is tudott megszólalni. Azthitte mindenki elájul tôle, nekem meg kb. a gyomrom felfordul a közelében. Nem tudom, én kitudom fejezni érthetôen, ha valaki azt akarom, hogy hagyjon békén. Nem tudom mi nem sikerül, elég szánalmas, préda típus lehetsz, ha nem akaszkodnak le rólad. Azt meg nem hiszem, hogy az egész munkaidôd abból áll, hogy kimutatják a "szerelmüket". Ha meg máshogy nem sikerül talpraesettnek tûnni, lenni, akkor olts le, hogy száljon le rólad, nem tetszik neked. Aztán majd felfogja a fogyatékos
2019. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Aki k#rvának áll, ne csodálkozzon ha megb#sszák.
2019. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

1.

Egy hétig nem mosod meg "ott". A nyolcadik napon "nedves a puncim, megnézed?" A kollégát ráveszed nyúljon a bugyidba és amikor ez megtörtént, elfutol. A kolléga ezalatt sunyin megszagolja a kezét és a tenyerébe öklendezi a reggelijét. (Másik opció romlott sajttal kened be aznap s így nem kell magadat szagolnod hét napig)

2. Kellemetlen lehelet elérése, ez még a legcsinosabb nőt is undorítóvá teszi.

3. Egy bugyit ajándékozol, amit romlott sajttal itattál át. Ez a módszer a leghumánusabb rád nézve. (döglött hal is megteszi)


Egyébként gratulálok a döntésedhez, még részegen is észnél voltál és a feletteseddel kerültél intim helyzetbe, s nem egy sima aktakukaccal.

2019. dec. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen és határozottan mond nekik, hogy a munkahely nem társkereső oldal. Ennyi. És aztán menj és dolgozz tovább.
2019. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2019. dec. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!