Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan hozzam tudtara hogy...

Hogyan hozzam tudtara hogy nem akarok töle semmit ha félreèrt es ezert orrol?

Figyelt kérdés

Alapbol vékony hangom van eleve, egy munkahelyen plane igyekszik az ember megfelelni is, kedves vagyok, neha mosolygok es segitökész, csapatjàtékos stb.


Viszont egy ffi kollegammal sajnos vagy nem sajnos de joformàn napi kapcsolatban vagyunk, legtöbbször telon, es a hangom kedvességem alapjàn ugy itélte meg hogy nyomulok rà, es joformàn "arrogànsan"probàl leràzni, CSAK szakmai témàkrol beszélek vele, mégis beszurogat magànjellegü témàkat hogy neki felesége van, vagy Neki fäz vacsorat igy hamarabb akar végezni, holott abszolut nem érdekel söt irritàl a maganélete mert en csak adatokrol elemzésekröl akartam beszélni, NEM érdekel az kivel k.fél otthon jpformàn munkaidön kivül.

Sèrt és irritàl de folyamat ezen pörög hogy én vegyem észre magam.


Nos. Vegyek fel vele valami bunko stilust hogy megértse Kizárolag szakmai a kapcsplatunk es nem nyomulok?

Nem is érdekelne az egesz de együtt kényszerülünk dolgozni es ha köteles vagyol felkeresni is màr gyomoridegem van. Gondolom neki meg attol hogy szerinte nyomulok.


Hogy tudunk asszertivan együtt dolgozni? Mit tegyek?mondhatom neki azt hogy a magànéleti témàt legyen szives mellözni a munkahelyen velem? Vagy ezt is felreértené?


2019. dec. 19. 09:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*föz
2019. dec. 19. 09:15
 2/15 anonim ***** válasza:

XD


Mond neki, hogy a te barátnőd is főz

2019. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amikor elbeszél melletted és az általad sérelmezett dolgokkal jön elő, akkor miért nem kérdezed meg, hogy ez most hogy jön ide, vagy mire akar ezzel célozni?
2019. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nö vagyok.


Es ha bekamuzom hogy férjem van meg miatta sietek haza, vagy hasonlo?szoval ha visszadobom neki amiket ràmdobàl?akkor lenyugodna?

2019. dec. 19. 09:46
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha te nem akarsz a munkával kapcsolatos dolgokon kívül másról beszélni vele, akkor fölösleges kamuzni meg hazudozni nem létező házastársról.

Szerintem neked amúgy bejön, és ezt ő is észrevette, különben már megmondtad volna, hogy ne értse félre a "kapcsolatotokat".

2019. dec. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

“ Nö vagyok.”

Na, akkor meg pláne mondd, hogy a csajod főz! XD

2019. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze nekem aztan pont bejön egy ilyen ember aki igy lekezelel mint egy r.bancot. csak erre vàgyok meg olyanra aki gyomorideget csinal-értsd àtvitten.


A baratnös kam szuper ötlet!be is vetném csak epp nem maradna szemközt sajnos az 1000%

2019. dec. 19. 10:50
 8/15 A kérdező kommentje:
*4szemközt
2019. dec. 19. 11:00
 9/15 anonim ***** válasza:

Beszélj a főnökkel hogy a kolléga mikor szakmai ügyben mész hozzá vagy keresed telefonon akkor mindig félreért és állandóan közli veled két számsor között hogy neki felesége van.


Kérd a főnököt hogy osszon be olyanhoz akivel lehet együtt dolgozni mert a mostani kollegád tulságosan zavaróan és idétlenül viselkedik mivel nem adtál okot arra hogy állandóan kosarazgasson.


Elképzeltem.


Te: XY itt vagyok hogy át nézzük ezt a kimutatást.


Kolléga: Feleségem van.


Te: Meg tudnád mondani mennyit számoltál e hónapba?


Kolléga: A feleségemnek a csekket be kell fizetnem.


Te: Mi van???????

2019. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok aki a párbeszédet képzelte el. Bár tudom nem így zajlik, mert nem tudom mi a szakmátok, de ritka idegesítő lehet.
2019. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!