Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vidékről keresve először...

Vidékről keresve először munkahelyet keressek vagy lakóhelyet Budapesten?

Figyelt kérdés
Egyik sem egyszerű, de talán a munkahely tűnik elsőre okosabbnak. Azt hallottam, hogy a nagyobb munkahelyek rugalmasabbak és első körben van telefonos interjú is.

2019. dec. 20. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
ha van felesleges megtakarított pénzed,akkor előbb lakást. De ha nincs/nem akarsz költeni rá akkor egyértelmű,hogy melóhelyet. Nem igazán hallottam még olyat,hogy telefonon interjúztatnának úgyhogy inkább arra készülj ,hogy ha több helyre kell menned,akkor szervezd le egy napra (2-3 nál többet nem érdemes). Kérni külön ne kérd a telefonos interjúztatást. Szerintem visszás lesz. Inkább elijeszted a munkaadót vele.
2019. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt fölösleges pénzem, hogy potyára Budapestre költözzek. Persze tudtam, hogy valószínű találnék állást, de havi szinten nem tudtam volna még felvállalni az albérlet költségét úgy, hogy nem tudom mi lesz holnap. Szóval én interjúzni jártam. 4 interjúra is felutaztam, ebből kettőt tudtam egy napra tenni. Végül amelyik a befutó lett, ott már akár másnap kezdhettem volna. Szóba jött természetesen a lakóhelyem, mondtam, hogy természetesen ide költözöm, hogyha úgy alakul. A következő kérdés: Ennek fényében mikor tudok kezdeni? Na most ez azért valljuk be egy elég nehéz kérdés, amikor 200 km-ről kell költöznöd. Mi végül egy hétben állapodtunk meg. Nyilván ennyi idő alatt a régi helyemen fel kellett mondanom (próbaidős voltam), kikérni a papírjaimat, esélyem nem volt albérletet találni. Szerencsére sok barátom van Pesten, így gyakorlatilag hol egyiknél csöveztem, hol másiknál egy hónapig kb.

Ha ők nem lettek volna, nem tudom hogy oldom meg.

Ha több idő van a belépés időpontjáig, akkor kényelmesebb, erre talán érdemes figyelni, amikor az ember munkát keres és nincs átmeneti szállás lehetősége. :)

Arra figyelj, hogy ügyesen csavard előnyeit és hátrányait annak, hogy még nincs lakóhelyed a környéken, mert könnyen riasztó lehet egy munkáltatónak az, hogy bizonytalan, rendezetlen az életed ilyen szempontból. Ha csak hajszálon múlik, akkor bizony dönthetnek más mellett emiatt.

2019. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mikor 5 éve ideköltöztem, előb munkahelyet kerestem. Aztán jött a hidegzuhany, a munkahely könnyedén megvolt, de 1.5 hónapon át vért izzadtam, hogy lakhelyet találjak...
2019. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!