Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cégnek nem kötelessége...

Egy cégnek nem kötelessége mindig biztosítani hogy legyen benn olyan felelős személy akinél le lehet adni a felmondást?

Figyelt kérdés

Ha a főnök elutazott 2 hétre lényegében már csak jan 6-án lesz legközelebb, akkor nem kellett volna kijelölnie olyan felelős személyt maga helyett aki helyettesíti őt? Pl egy konkrét szituáció. Fel akar valaki mondani. És senki se hajlandó elvenni a felmondást mert ez a főnökre tartozik, az meg nincs benn.

Nem kellene lennie kijelölt felelős helyettesnek?

Nagyon nem mindegy mikor adom le a felmondást mert a felmondási idő 30 nap és átvételtől indul, így nem mindegy most hétfőn indul, vagy jan 6-án.


2019. dec. 20. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Küld el emailban a főninek
2019. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magammal szúrok ki mert az email nem igazolható és ha azt mondja majd bocsesz én semmit se kaptam mivel igazolom? mert hogy én elküldtem az édeskevés (spam stb) így ld a vonatkozó kúriai jogesetek- én elküldtem ő azt mondja semmit se kaptam én meg meg vagyok lőve mert sehogy se bizonyíthatok (az én kimenő levelezésem nem bizonyíték, az ő bejövő levelezése lenne az de ahhoz meg nem férek hozzá)
2019. dec. 20. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
HR osztály esetleg?
2019. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
itt nics HR osztály ez egy kis nyomi cég van HR-es de nem veszi át mert "az a főnök dolga" konkrétan nem MERI átvenni
2019. dec. 20. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Add fel mint ajánlott levél. Címezd a cégnek, így tippjük sem lesz, hogy mi az. Amint átveszik vagy elutasítják, indul a 30 nap.
2019. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 qkker1 ***** válasza:

"Küld el emailban a főninek"


Néhány fejlettebb országgal ellentétben Magyarországon az email nem elfogadott, mint hivatalos levelezés.

2019. dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a leveles dologgal az a baj most, hogy a legtöbb helyen ma dolgoznak utoljára az évben, utána csak jan 6án indul az élet. Szóval hiába viszi a postás hétfőn vagy 30-án, nem fogja átvenni senki.

Előbb kellett volna gondolkodni, mert az utolsó héten már nem nagyon törődnek az ilyesmivel.

2019. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Balázska, elfelejtetted a lényeget: hiába adnád át személyesen a felmondást a főnöknek, csak röhögve kettétépné a képedbe vigyorogva a borszagú pofájával, hogy húzzál vissza dógozni, lehet itten tőteni a kukát pappirral, csak semmi éételme.
2019. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Előbb kellett volna gondolkodni,"


Addig nem adtam le direkt amíg az új hellyel nincs megírva a szerződés és az ma lett megírva.

2019. dec. 20. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!