Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha felelős személyt választok,...

Ha felelős személyt választok, azért kell fizetni?

Figyelt kérdés

#terhesgondozás #felelős személy
2015. nov. 8. 14:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Milyen felelős személyről beszélsz?
2015. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha fogadott orvosra gondolsz, igen.
2015. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem akarok fogadott orvost, az első terhességem alatt nem fizettem senkinek semmit, de akkor még nem volt ez a rendszer. Most a második babával vagyok terhes, kaptam egy tájékoztatót, hogy felelős személyt kell választani, aki felel a terhességért. Ez most mit jelent? Fizetni kell azért, hogy vki vállalja a felelősséget?
2015. nov. 8. 14:48
 4/21 anonim ***** válasza:
Életemben nem hallottam még ilyet.
2015. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2 évvel ezelőtt még nem volt ilyen, azért vagyok most tanácstalan.
2015. nov. 8. 15:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit fizetni. Az egész csak arról szól, hogy eldöntheted, hogy a körzeti nőgyógyász vagy a saját háziorvosod végezze a terhesgondozást. Ő lesz a felelős személy. Tőle kapod a beutalókat, ő értékeli a leleteidet...stb.
2015. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Bátor dolog egyébként "felelős személyt" választani. Egy háziorvos nem nőgyógyász és nem szülész. De neked kell tudni. Felénk nem vállal egy háziorvos sem ilyesmit, mert miért is akarna felelős lenni bizonyos felmerülő gondok esetén?!
2015. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

"Felénk nem vállal egy háziorvos sem ilyesmit"


Nem az ő döntése, hogy mit vállal és mit nem. Hoztak egy (hülye) törvényt, be kell tartania. Max. lebeszélhet róla, hogy őt válaszd.

Szerintem is marhaság a háziorvost választani, amikor átlagos esetben nem ért hozzá, utoljára max. az egyetemen volt nőgyógyászati gyakorlata.

2015. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szülésznőt vagy szülész-nőgyógyászt lehet választani, ez van a papíron. Akkor ezek szerint ha megkérem az orvosomat akihez idáig jártam, akkor el kell vállalnia ingyen? Köszi az eddigi válaszokat!
2015. nov. 8. 16:13
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

Olyan nincs, hogy kötelező választani orvost, hogy ki vezesse le a szülésed.

Ha választasz, vagyis felkérsz egy orvost, hogy vezesse le a szülésed és kísérje végig a terhességed, csak ő, akkor igen, azért fizetni kell majd szüléskor és evidens, hogy ilyenkor a magánrendelésére kell járni.

Ha SZTK-ba jársz, akkor is mehetsz mindig ugyanahhoz az orvoshoz, de nem nála fogsz szülni, hacsak nem ő lesz az ügyeletes doki éppen, mikor szülsz. Ha az SZTK-s dokid kéred meg, hogy vezesse le a szülést, akkor neki is kell fizetni.

2015. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!