Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha mindenki...

Mit tegyek, ha mindenki ellenem fordult a munkahelyen?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom itt, eddig minden rendben volt. Jól kijöttünk a kollégákkal, szerettem itt lenni, eddig semmi baj nem volt. Viszont pár hónap múlva nyugdíjba megy a főnök, aki az én szakmai oktatóm volt és ő vett fel engem ide iskola után. Neki nem nagyon mert ellent mondani senki, szigorú főnök volt, és szakmailag nagyon jó. Mióta bejelentették az új főnököt, elkezdett mindenki zúgolódni. Féltik a helyüket. Mivel én alapból egy csendes típus vagyok, én nem ártottam senkinek, csak a munkámat végeztem, valamiért elkezdtek ellenem fordulni. Az egyik elkezdte, aki a közvetlen kollégám és eddig azt hittem jól kijövünk, beleköt abba, hogy én hogy mentem szabira, úgy állítja be az egészet, hogy mindent ő csinál, ami nem igaz és ezt a főnök tudja is. Akkor mellé állt a barátnője is, akinek semmi köze a mi munkánkhoz, de ha sz_rkeverés van, akkor ő ott van. És így tovább, már az egész üzemben ezt híresztelik, és azt érzem teljesen el vagyok nyomva. Félek, hogy az új főnök nekik fog "hinni" és azt fogja gondolni rólam, hogy rossz munkaerő vagyok, pedig nem, sőt pont féltékenységből csinálja ezt a kolléganőm. De én nem vagyok az, aki ugyanilyen aljas módszerekkel elkezdjem őt mocskolni. Félek, hogy mi lesz ebből. Eddig nem volt gond, mert a főnök ismert engem, mivel tanítványa voltam és nem mertek szembe menni vele, de most hogy elmegy, felbátorodtak és úgy érzem ki akarnak túrni innen. Mit csinálhatnék? Hogy védjem meg magam ha mindenki ellenem beszél?
2019. dec. 21. 12:38
 1/2 gublug ***** válasza:
81%

Esetleg beszelj a regi fonokoddel h mit tapasztalsz, es kerd az o tanacsat is vagy segitseget. Esetleg kerdezd meg h az uj fonok valasztasaiba mennyire van beleszolasa a hr-nak. Ugyertem csak a fonokon all a dolog, vagy a hr velemenyet is kikerik.


A kollegaid nem valtoztathatod meg, de a viszonyodat veluk igen, lelkigyakorlatokkal.


Ha pedig tok balszerencsesen vegzodik az egesz, akkor probalj meg sertodes es veszteseg erzed nelkul tanulni a dologbol. Mindennek oka van, s lehet h az ok mult eletbol eredezik.


Illetve a jelen pillanatban sosem tudhatod h egy szitu jo e vagy rossz e. Kesobb fog kiderulni. Ha kirugnak, lehet jobb helyre kerulsz majd. Sosem tudhatod.


Minden akadaly egy lehetoseg h uj dolgokat tanulj.

2019. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az ember a legnagyobb állat, simán eltiporja a másikat, ha a legkisebb érdeke is fűződik hozzá. A legrosszabb fajta....

Én is annyit tudok tanácsolni, hogy beszélj a régi főnököddel.

2019. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!