Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előnyös helyzet ha nincs...

Előnyös helyzet ha nincs béralku egy munkahelyen hanem fix bér van mindenki ugyanannyit kap és kész?

Figyelt kérdés

Nincs béralku sem belépéskor sem később már dolgozóként.

Van egy fix bér mindenkinek ugyanannyi (munkakörön belül) nem kell azon rágni magam hogy ferike többet kap mert nem kap többet.


Nincs helye béremelési kérésnek sem nem emelnek senkinek semmit, majd ha a vezteőség úgy dönt lesz emelés egyszerre mindenkinek ugyanannnyi.


Nincs fekete zsebpénz sem.


Ez így együtt jó helyzet vagy nem egy melóhelyen?


2019. szept. 24. 10:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem, mert nincs motiválva az ember, hogy többet dolgozzon.
2019. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Aki nem akar annyira dolgozni,annak jó, igaza van az 1#-nek.
2019. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Ez azoknak jó akik csak lézengenek a munkahelyen, az alja munkavállalónak, teljesítmény nélkül is kapja az átlagbért.

A proaktív, tenni akarónak meg rossz.

Én egy pillanatig nem maradnék ilyen helyen.

2019. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk mindenki pofára kap fizut.Nincs kimondva de ez a valóság.Hiába vagy proaktív ha nem vagy káder.Visszaesett a magyar erkölcsi norma a kádári idők szintjére.Sohasem tartoztunk mi a Nyugathoz.Azért húz el mindenki innen aki teheti.Szomorú és dühítő egyben
2019. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:

Szerintem is tök jó egy ilyen rendszer itt legalébb nem fordul elő hohy csöcsös gizi azért kap fél misit mert húzza őt a főnök meg haverjózsi elmegy pecázni a főnivel és máris nő a bére--... meg ilyneek.



A fizu sajnos mint írják pofára megy nem ám teljesítményre. Puncsos vagy már kapod a jó pénzt kit érdekel mit teljesítesz.

Ha meg nem vagy puncsos viheted az egész műszakot egyedül akkor se kapsz semmit cska az alapot.


Ez van nálunk is.

2019. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

" az alja munkavállalónak, teljesítmény nélkül is kapja az átlagbért."


Az egész közszféra így működik időtlen idők óta...akkor ott csupa alja embner lenne?

2019. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Vannak előnyei és hátrányai, erre nem lehet simán azt mondani, hogy "Tökéletes" sem azt, hogy "Borzalom". Én mennék ilyen helyre, pedig én sem vagyok aluliskolàzott.
2019. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Az egész közszféra így működik időtlen idők óta...akkor ott csupa alja embner lenne?"


Túlnyomó részt igen. A többség messze nem azon a hőfokon pörög mint a versenyszféra. Pont az ilyen embereknek jó ez. Elvannak a langyos vízben, a bért mindenhogyan megkapják. Nem véletlenül menekül a közszférából aki teheti.


#3

2019. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy ez valakinek jó, de én személy szerint nem mennék ilyen helyre dolgozni.
2019. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Annyiból előnyös, hogy így senki nem csesztetheti a másikat, mert hogy ő többet keres. De így viszont kitalál majd mást, amivel csesztetheti.
2019. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!